Jakie są najlepsze meble do małego salonu?

Jakie są najlepsze meble do małego salonu?

Jeśli masz mały salon, to normalne, że masz ograniczone możliwości. Jednak chociaż może to wydawać się negatywnym punktem, w rzeczywistości jest to coś w rodzaju błogosławieństwa w przebraniu. Udekorowanie dużego salonu może być trudniejsze, zwłaszcza jeśli masz ograniczony budżet. Kiedy masz tylko małą przestrzeń do umeblowania, wiele trudniejszych decyzji zostało podjętych za Ciebie.

Lustrzane meble do salonu

Istnieje wiele wskazówek i wskazówek, które pomogą sprawić, że mała przestrzeń będzie wyglądać na większą niż jest. Większość z nich dotyczy światła; jeśli możesz zmaksymalizować światło w swoim salonie, poczujesz się znacznie mniej ciasny. Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie ilości światła w pomieszczeniu jest odbijanie jak największej ilości światła. Dlaczego więc nie wykorzystać swoich mebli, aby osiągnąć ten cel? Istnieje wiele lustrzanych mebli do salonu, które możesz kupić do swojego domu. Zamiast stołu lub kredensu możesz mieć stół lub kredens z lustrem, który pomoże odbijać całe to wspaniałe naturalne światło, które wpada do Twojego domu. I oczywiście nie chodzi tylko o lekki aspekt, na który trzeba czekać – te przedmioty mogą być piękne same w sobie.

Stoliki

Chociaż masz tylko niewielką przestrzeń do wykorzystania, ważne jest, aby nie przeoczyć funkcjonalności. Są pewne rzeczy, których potrzebują wszystkie salony; na przykład zdolność do umieszczania tych ciepłych napojów, gdy nie masz ich w dłoni, wazonów z kwiatami i tak dalej. Chociaż możesz chcieć mieć duży stolik kawowy przed sofą, niekoniecznie musisz. Jedną z dobrych opcji jest mały stolik na końcu sofy. Jeśli są niżej położone niż podłokietniki sofy, będą całkiem dobrze ukryte, ale nie stracisz nic z funkcjonalności, jaką zapewnia większy stół.
Nie musisz też ograniczać się do jednego stolika bocznego. Możesz zainwestować w zestaw stołów, które zasadniczo są trzema stołami, które zajmują miejsce jednego, gdy nie są używane. Kiedy potrzebujesz dodatkowego stołu, możesz po prostu wysunąć jeden ze stołów i to wszystko.

Rozkładany stół loftowy ADAM ciemny orzech Nowoczesny stół rozkładany do jadalni
Rozkładany stół loftowy ADAM sosna bielona Rozkładany stół loftowy ADAM jesion

 

Stojaki

Ramki ekspozycyjne to dobry sposób na wprowadzenie osobowości do salonu, ponieważ można ich używać do umieszczania zdjęć, książek i innych przedmiotów osobistych. Możesz nie mieć dużo miejsca do pracy, ale nadal będziesz chciał dodać te rzeczy, zwłaszcza że mogą znacznie zwiększyć przytulność pomieszczenia. Zamiast wybierać duży i nieporęczny wyświetlacz, możesz spojrzeć na eleganckie ramki, które wyglądają „lekko” i nie zapychają przestrzeni.
Jeśli metaliczny wygląd nie pasuje do estetyki pomieszczenia, możesz również rozważyć smukły drewniany regał. Ale w każdym razie znajdziesz stojaki o różnych kształtach i rozmiarach, więc będziesz mógł znaleźć ten, który idealnie pasuje do Twojego salonu, bez względu na to, jak duży jest.

Sofy

Sofa jest prawdopodobnie najważniejszą częścią salonu. W końcu to będzie najważniejsza rzecz, która pozwoli Ci się zrelaksować i odprężyć po długim dniu. Sofa nie jest więc czymś, co chcesz przeoczyć; chociaż upewnienie się, że Twój salon nie jest ciasny, może być kluczowym czynnikiem, kluczową kwestią jest wybór odpowiedniej sofy. Na szczęście istnieje wiele opcji do wyboru, więc możesz uzyskać taką, która dobrze pasuje do Twojej przestrzeni, bez względu na jej wielkość.
Dobrym rozwiązaniem jest przyjrzenie się sofom narożnym. Mają kształt litery „L” i można je umieścić bezpośrednio przy ścianie. To kompaktowa konstrukcja, która pozwoli ci mieć kilka różnych opcji siedzenia; możesz przytulić się do głównej części sofy lub rozciągnąć na przedłużonej części. Inną dobrą opcją jest spojrzenie na rozkładane sofy. Są na ogół dość kompaktowe i mają dodatkową zaletę, że mają dobre łóżko. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli masz nie tylko mały salon, ale niewielką nieruchomość, ponieważ oznacza to, że rzadziej będziesz mieć sypialnię gościnną. Dzięki rozkładanej sofie możesz przezwyciężyć problemy ograniczonej liczby pokoi i zaprosić przyjaciół i rodzinę na spędzenie nocy.

Wózki do napojów i serwowania

Nie musisz koniecznie mieć w salonie dużego stolika kawowego. W rzeczywistości nie posiadanie takiego jest zalecane, jeśli chcesz zmaksymalizować przestrzeń w salonie. Mimo to będą chwile, kiedy będziesz potrzebować czegoś do podawania posiłków na wynos, napojów, przekąsek i tak dalej. Do zaspokojenia tej potrzeby służą wózki do napojów i serwowania. Można je przechowywać w rogu pokoju (lub całkowicie w innym pokoju) i po prostu je rozłożyć w razie potrzeby. Nie brakuje dostępnych fasonów i rozmiarów, więc możesz znaleźć ten, który jest odpowiedni dla Ciebie. A wraz z wszystkimi innymi korzyściami, będziesz cieszyć się klasą, która towarzyszy serwowaniu napojów i jedzenia w ten sposób.

Dekoracja

Wszystkie salony wymagają dekoracji, aby dodać blasku, koloru i energii. Istnieje wiele opcji, które nie zajmują dużo miejsca w małych salonach. Na przykład, czy mógłbyś dodać do ściany piękny zegar lub lustro? Albo dywan na podłogę? Te rzeczy nie zajmą prawie żadnej przestrzeni, ale pomogą nadać Twojemu salonowi charakter.

Share this post


Call Now Button