Jak prosto wybrać materac w 5 prostych krokach – ostateczny przewodnik

Jak prosto wybrać materac w 5 prostych krokach – ostateczny przewodnik

Jak prosto wybrać materac w 5 prostych krokach – ostateczny przewodnik

Myślę, że zgodzisz się ze mną, kiedy powiem, że wybór odpowiedniego materaca nie jest łatwym zadaniem?
Po pierwsze, musisz pozbyć się starego, a następnie przejść przez żmudny proces wyboru nowego materaca do łóżka, który będzie Ci służyć przez długie lata.
A mając kilka tuzinów opcji, producentów i kilka rodzajów i materiałów nie pomaga, prawda?

Na szczęście dla Ciebie możesz dowiedzieć się, jak wybrać nowy materac i co najważniejsze.

Krok 1: Czy naprawdę potrzebujesz nowego materaca?

Wiele osób zmienia materace do łóżka już po kilku latach, a to jest w porządku, jeśli możesz sobie na to pozwolić. Faktem jest, że nie jest to mała inwestycja, więc poświęć chwilę, aby ustalić, czy naprawdę potrzebujesz nowego.

Zwykle po siedmiu lub ośmiu latach najprawdopodobniej będziesz potrzebować nowego materaca. Oczywiście zależy to od jakości i materiału. A jeśli czujesz ból pleców lub szyi, możesz zacząć od razu.

Krok 2: Określ swój budżet

Kilka lat temu poszedłem do sklepu i kupiłem materac w cenie 2500, który nie był nawet najdroższy. W ciągu pierwszego roku było to idealne, a ja poczułam się odmłodzona i spałam jak dziecko w tym czasie.

Ale coś się stało.
Mój nowy i niesamowity materac zaczął opadać i tracić oparcie, nie trzeba dodawać, że cierpiały na mnie plecy i szyja.
Minęły kolejne dwa lata, zanim zdecydowałem się kupić nowy online za 850 i to jest ten sam, którego używam po trzech latach.

Oto kilka wskazówek dla Ciebie:

Nie zawsze korzystaj z najtańszej dostępnej opcji – jest to reguła dla większości produktów kupowanych online. Wydawanie mniej niż 500 na materac królowej po prostu dlatego, że oznacza mniejszą trwałość, więcej toksyn i ogólnie niższą jakość snu.
Wyższa cena nie oznacza wyższej jakości – założę się, że znasz ten, ale warto o tym wspomnieć.
Teraz, gdy masz już nowy zestaw budżetu, zgaduję, że zadajesz sobie pytanie: „jaki rodzaj materaca jest dla mnie najlepszy?” Zajrzyjmy.

Krok 3: Wybierz swój idealny typ i materiał

Ok, więc to jest miejsce, w którym większość ludzi woli swoje osobiste preferencje niż cokolwiek innego. Jeśli ktoś powie, że „lateks jest najlepszy”, nie uznałbym tego za ostateczny, dopóki nie przeczytam innych opinii i sam go nie przetestuję. Oto najczęstsze opcje, które znajdziesz w tych dniach.

Lateks

Te materace są znane z fantastycznego chłodzenia i komfortu. Lateks ma również dobre odbicie i szybkość reakcji.

Autentyczna pianka lateksowa jest wykonana z drzewa zwanego drzewem Hevea-Brasilenis, a konkretnie z białego płynu wydobytego z niej. Lateks jest zbierany, a gdy nadmiar wody jest usuwany, otrzymujesz surowiec fantastyczny dla różnych produktów, a jednym z nich są systemy materacy.
Jest również świetny, ponieważ nie ma nieprzyjemnych zapachów, takich jak produkty z pianki pamięciowej.

Istnieją dwa typy do wyboru:

Natural – bardziej zdrowa opcja i przyjazna dla środowiska. Ale jest też droższy, więc spodziewaj się zapłacić około 3000 za dobry materac z naturalnego lateksu
Syntetyczny – wytwarzany przez mieszanie syntetycznych polimerów z naturalnym sokiem drzewnym. Mniej kosztowne, ale z kolei mniej zdrowe.

Lateks jest najlepszy dla osób, które chcą dobrego chłodzenia, reakcji i odbicia.

Memory Foam, pianka Visco memory

Pianka pamięciowa została po raz pierwszy opracowana przez NASA w 1970 r. Jako materiał bezpieczeństwa do poduszek siedzeń, aby chronić pilotów i pasażerów podczas wypadków lotniczych. Od tego czasu materiał wyrósł na rozwijający się produkt wykorzystywany przez praktycznie każdy producent materacy.
Dlaczego stało się tak popularne? Odpowiedź brzmi: mówi się, że zapewnia najwyższy komfort i wsparcie dla całego ciała. Każdy, kto włożył rękę w ten materiał, natychmiast zrozumie jego właściwości.

Pianka pamięciowa idealnie dopasowuje się do każdego centymetra wprasowanego w nią ciała. Kiedy podnosisz swoje ciało z materiału, powoli odzyskuje swoją pierwotną formę, co czyni go idealnym dla każdego typu ciała i każdego śpiącego.

Inną unikalną cechą pianki pamięciowej jest jej zdolność do izolacji ruchu. Być może widziałeś te reklamy z damą skaczącą na materacu z kieliszkiem wina na drugim końcu. Cudem wino się nie rozlewa.
Wino nie rozlewa się, ponieważ energia ze skakania nie jest przenoszona na inne części materaca. Przekłada się to na lepsze spanie dla partnerów, ponieważ podrzucanie i obracanie jednego z nich nie wpływa na drugie, co nie jest dostępne wśród innych opcji dostępnych na rynku.
Jednym z najczęstszych problemów, które ludzie doświadczają, jest to, że materiał zatrzymuje ciepło. Jeśli jesteś osobą wymagającą spokojnego snu w nocy, opcja pianki pamięciowej może nie być najlepszym wyborem dla Ciebie.

Idealny dla: osób, które chcą modelować sylwetkę, kontur, odciążenie i dobre wsparcie.

Krok 4. Określ swoją idealną pozycję do spania i jędrność

Większość z nas ma unikalny sposób spania każdej nocy. Bez względu na to, czy śpisz na boku, na brzuchu czy na plecach, a nawet jeśli zmieniasz całą noc, będziesz musiał rozważyć i wybrać idealny rodzaj materaca do łóżka w zależności od preferencji. Poświęć więc chwilę i pomyśl, jaka jest twoja ulubiona pozycja do spania, ponieważ określa ona idealną jędrność twojego nowego łóżka.

Spanie na plecach

Najważniejszym czynnikiem dla spania na plecach jest sztywność i wsparcie. Jeśli twój materac jest zbyt miękki, twoje ciało zatonie i spowoduje ból pleców. Będziesz potrzebował takiego, który jest wystarczająco miękki, aby zapewnić ulgę ciśnieniową, ale nadal zapewnia wystarczające wsparcie. W skali 1-10 idealny zasięg wynosiłby 5-7.

Tylko około 15% osób jest śpi na plecach. Będąc wyjątkowym, weźmiesz specjalny materac, który zapewni ci nocny odpoczynek, którego szukasz.

Istnieje konsensus, że materace z pianki pamięciowej zapewniają najwyższy poziom komfortu dla osób śpiących na plecach. Dzieje się tak, ponieważ zapewnia odpowiedni kontur kręgosłupa przy zachowaniu długowieczności właściwego podparcia i struktury.

Spanie na boku

Wiele osób, które często śpią na swoich bokach, cierpią z powodu dyskomfortu i bólu w stawach biodrowych i ramionach. Zwykle jest to spowodowane nieodpowiednim nateracem.

Zaleca się, abyś korzystał z nieco bardziej miękkiej opcji niż w przypadku spania na plecach, ponieważ zapewniają one równomierny rozkład nacisku podczas snu na boku.

Najlepiej wybrać materac o poziomie twardości 3-6 (na 10), który jest średnio miękki.

Spanie na brzuchu

Jest to najgorsza pozycja do spania. Najważniejszą rzeczą dla śpiących na brzuchu jest zapewnienie równomiernego rozłożenia ciężaru na całym ciele, ponieważ tułów będzie wywierać największy nacisk. Jeśli materac jest zbyt miękki (niewystarczające wsparcie), kręgosłup będzie się wyginał, powodując ból pleców.

Będziesz chciał szukać czegoś w przedziale 5-7, dobrą rzeczą jest to, że większość opcji jest w tym zakresie.

Krok 5. Rozważ swoją wagę jako czynnik

Na pierwszy rzut oka zadajesz sobie pytanie, co ma ciężar związany z wyborem materaca?

Prawda jest taka, że wsparcie, uścisk, uczucie, tonięcie, a nawet chłodzenie będą zależały od typu i wagi ciała. Inną trudną prawdą jest to, że nie ma „najlepszego” materaca dla każdego z nas.

H2 – Zalecamy osobom o wadze do 75 kg
H3 – Zalecamy osobom o wadze od 75 do 100 kg
H4 – Zalecamy osobom o wadze ponad 100 kg

Jak wybrać odpowiedni materac dla Ciebie – Podsumowanie

Mamy nadzieję, że skończyliście czytać powyższe, ale nawet jeśli te pięć kroków nie ułatwi wam wyboru materaca dla siebie lub swojej rodziny.

Potrzebujesz nowego materaca? – Jeśli twoje obecne łóżko ma więcej niż osiem lat, rozważę zastąpienie go bez względu na wszystko. Jeśli masz problemy ze snem lub bólem pleców lub szyi, zacznij szukać.
Jaki jest twój obecny budżet? – Nie idź z najtańszą opcją, którą znajdziesz. Nie wydawaj jednak mniej niż 400.
Jaki jest Twój idealny typ i materiał? – To największe wyzwanie. Pianka pamięciowa zapewnia dobry kontur i uścisk, ale śpi się na gorąco. Tradycyjne pianki pamięciowe zapewniają dobre odbicie i chłodzenie i są na ogół bardziej trwałe. Do większości osób polecam piankę lub hybrydę.
Jaka jest Twoja preferowana pozycja spania? – To określa twój idealny poziom jędrności. W skali od 1 do 10 (jeden jest miękki, a 10 bardzo mocny), osoby śpiące na plecach będą chciały wybrać wartość średnią (4-7), śpiące na boku dla bardziej miękkiej opcji (3-5).

Rodzaj materaca

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i materiałów. Każdy styl ma swoje mocne i słabe strony, jeśli chodzi o osoby z nadwagą. W tej części omówimy główne typy materacy do łóżek (pianka pamięciowa, lateks) oraz sposób, w jaki mogą one wpływać na ciężkie podkłady.

Memory Foam, pianka pamięciowa, czyli Visco Memory

Według wielu pianka pamięciowa jest jednym z najlepszych rodzajów materaców do łóżek. Czemu?

Materace piankowe, zarówno na twardej, jak i miękkiej stronie, wykonują świetną robotę przy wyrównywaniu punktów nacisku. Jedną z największych dolegliwości, jakie mają osoby otyłe, jest to, że niektóre obszary ich ciała są ranne (tj. Ich plecy lub biodra). Pianka pamięciowa to fantastyczna praca polegająca na zapewnieniu wieczornego wsparcia dla komfortu ciała.

Pomimo licznych zalet, ten styl materaca może powodować, że ludzie czują się zbyt za gorąco z powodu braku oddychalności materiału. Nie martw się, na rynku dostępnych jest kilka świetnych opcji chłodzenia pianką.

Nasze polecane materace visco memory

Lateks

Dla osób z nadwagą materace lateksowe są również solidną opcją. Lateks wydaje się być o wiele lepszy w utrzymaniu chłodu, w przeciwieństwie do większości tradycyjnych piankowych łóżkowych opcji. Powiedziawszy to, będziesz miał inne odczucia niż omówiliśmy powyżej.

Nasze polecane materace lateksowe

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 691 089 897
biuro@napkomfort.pl

Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania:

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

to odpowiedź jest w tym artykule – materac lateksowy

 

Dlaczego lateks jest jedyny w swoim rodzaju jako materiał na materac

Zalety spania na materacu lateksowym

W jaki sposób zadbać o zdrowy kręgosłup nawet w czasie snu

Jaki wybrać materac do łóżka? Czym się kierować?

Najbardziej popularny materac 90 x 200cm H3

Współpraca

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button