Różnice między pianką z pamięcią a materacami sprężynowymi

Różnice między pianką z pamięcią a materacami sprężynowymi

Każdy ma swoje plusy i minusy, a rodzaj wybranego materaca będzie w dużej mierze zależał od tego, czego szukasz. Poniżej omawiamy niektóre z głównych cech, o których należy pamiętać przy wyborze między tymi dwoma materacami.

Właściwości chłodzenia

Materace sprężynowe mają konstrukcję o otwartych komórkach, która zwiększa przepływ powietrza i lepiej zapewnia chłód w nocy w porównaniu z materacem piankowym z pamięcią kształtu. Jednak w ostatnich latach wiele pianek z pamięcią kształtu zawiera teraz żele chłodzące i zaawansowaną strukturę otwartych komórek, które pomagają regulować temperaturę ciała.
Sprawdź, z czego wykonany jest Twój materac, zanim zdecydujesz się na jeden. Jeśli decydujesz się na materac piankowy z pamięcią kształtu, ale szukasz właściwości chłodzących, wybierz ten z pianką o otwartych komórkach lub pianką z żelowymi wkładkami, w przeciwieństwie do tradycyjnej pianki.

Transfer ruchu

Jeśli chodzi o technologię izolacji ruchu, lepszym wyborem będzie materac piankowy z pamięcią kształtu. Jeśli śpisz z kimś, kto rzuca się i obraca każdej nocy, materac piankowy z pamięcią kształtu pomoże wchłonąć ten ruch, dzięki czemu nie poczujesz go po swojej stronie. Materace sprężynowe prawdopodobnie podskakują podczas ruchu, co powoduje, że poruszasz się zawsze, gdy robi to twój partner.

Materac termoelastyczny Jowisz 28cm Materac z lateksem Venus

Wsparcie

Oba materace zapewniają doskonałe wsparcie. Podczas gdy wielu uważa piankę za miękką, pianka z pamięcią kształtu składa się z kilku warstw o ​​właściwościach, które dopasowują się do naturalnych krzywizn ciała, zapewniając ulgę w bolących stawach. Jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia, materace piankowe z pamięcią kształtu są dostępne w kilku stopniach twardości, z których możesz wybierać.

Materace sprężynowe również zapewniają pewne podparcie, ale podparcie, które oferują, jest znacznie bardziej nierówne. Pianka z pamięcią kształtu lepiej rozkłada ciężar ciała, dzięki czemu możesz czuć się wspierany w każdej pozycji. Jeśli szukasz materaca sprężynowego, który zapewnia największe wsparcie, wybierz materac z przesuniętymi lub kieszeniowymi zwojami, w przeciwieństwie do materacy ze zwojami ciągłymi.

Trwałość

Podczas gdy materace sprężynowe mogą trwać przez chwilę, sprężyny mogą zwisać po latach użytkowania. Jednak im grubsze zwoje, tym dłużej wytrzyma materac. Pianka z pamięcią kształtu jest ogólnie uważana za bardziej trwałą opcję. Trwałość materaca piankowego z pamięcią kształtu zależy od jego gęstości. Im wyższa gęstość, tym trwalszy będzie Twój materac.

Komfort i odciążenie

Pianka z pamięcią kształtu jest chwalona ze względu na zdolność dopasowywania się do naturalnych krzywizn ciała i docelowych punktów nacisku, takich jak szyja, kręgosłup i ramiona. Ta funkcja zapewnia ulgę w tych głównych punktach nacisku i bardziej spersonalizowany komfort niż materace sprężynowe.

Ogólnie rzecz biorąc, metalowa konstrukcja materacy sprężynowych jest mniej wygodna niż pianka z pamięcią kształtu. Materace ze sprężynami Bonnell i sprężynami ciągłymi nie zapewniają dużej ulgi w ucisku. Jednak poszczególne sprężyny materaca z kieszeniami spiralnymi mają tendencję do zapewniania ulgi uciskowej, której wielu szuka.

Materac 160x200 klasyczny Materac 160x200 kokosowy
Materac 160x200 visco pianka z pamięcią Materac 160x200 lateksowy

Koszt

Oba materace oferują ceny na różne budżety. Aby podjąć decyzję, spójrz na materiały, z których każdy jest wykonany. Im droższy materiał, tym droższy będzie Twój materac.

Wiele osób na całym świecie doświadcza bólu pleców. Przewlekły ból pleców może prowadzić do niespokojnych nocy, bezsenności i lęku przed snem. Jeśli regularnie doświadczasz bólu pleców, ważne jest, aby znaleźć sposób na komfort podczas snu. Nauka spania z bólem pleców nie powinna być trudna, a pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego materaca.
Jeśli chodzi o wybór między pianką z pamięcią a materacami sprężynowymi na ból pleców, materace sprężynowe wyższej klasy są często najlepsze dla osób z bólem pleców, ponieważ oferują solidną kombinację sztywności, sprężystości i zgodności . Materace ze sprężynami nie zapewnią wsparcia i komfortu, którego potrzebują wiele osób cierpiących na bóle pleców.

Z drugiej strony, wiele witryn z recenzjami materacy i witryn medycznych chwaliło się pianką z pamięcią kształtu ze względu na jej zdolność do zmniejszania bólu pleców. Pianka z pamięcią kształtu znana jest z lokalnego podparcia i zdolności dopasowywania się do ciała śpiącego. Jednak niektórzy śpiący uważają, że materac piankowy z pamięcią kształtu jest zbyt miękki, podczas gdy materace sprężynowe są bardziej reaktywne i sprężyste.

Osoby śpiące na boku preferują materace z pianki z pamięcią kształtu i materace ze sprężynami sprężynowymi kieszeniowymi, ponieważ potrzebują wsparcia, które dopasowuje się do punktów nacisku. Osoby śpiące na plecach śpią z kręgosłupem w pozycji neutralnej i dlatego nie potrzebują dużo zindywidualizowanego wsparcia. Każdy jest inny i ostatecznie wybór sprowadza się do tego, jakim typem śpiącego jesteś i jaki jest najbardziej komfortowy dla twoich pleców.

Wybór odpowiedniego materaca dla Ciebie

Każdy śpiący jest inny. Rodzaj materaca, który działa dla ciebie, może nie działać dla następnej osoby. Dlatego ustalenie prawdziwego zwycięzcy debaty na temat pianki z pamięcią kształtu i materaca sprężynowego jest trudne. Ważne jest, aby spojrzeć na swoje typowe środowisko do spania (jakim typem śpiącego jesteś? Czy sypiasz z drugą połówką?) i rozważyć wady i zalety każdego rodzaju materaca.

Pianka z pamięcią kształtu jest idealna dla tych, którzy potrzebują technologii izolującej ruch i materaca, który dopasowuje się do ich ciała i punktów nacisku. Jednak, podczas gdy pianka z pamięcią kształtu jest bardziej miękka w dotyku i fakturze, jeśli chcesz uzyskać jędrniejsze uczucie, materac sprężynowy będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Twój wybór sprowadza się do osobistych preferencji aby uzyskać idealną przestrzeń do spania.

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button