Czy spanie na materacu na podłodze jest złe?

Czy spanie na materacu na podłodze jest złe?

W dzisiejszych czasach ludzie na całym świecie śpią inaczej. Zwykle we wschodnich częściach świata niektórzy mają materac bezpośrednio na podłodze, a niektórzy śpią nawet bez maty lub rolki łóżka lub nawet w ogóle.

Zalety i wadach posiadania materaca na podłodze.

Zalety

Główną zaletą porzucenia podniesionego łóżka i spania na ziemi jest poprawa ogólnego krążenia krwi w całym ciele. Wiele korzyści zdrowotnych obejmuje mniejszy ból szyi i pleców. Są to podobne korzyści zgłaszane przez osoby, które nie śpią z poduszką. Osoby śpiące na materacu bezpośrednio na podłodze mają również znacznie mniejsze ryzyko skoliozy, stanu chorobowego, w którym kręgosłup ma nienaturalne wygięcie.

Niektórzy ludzie, którzy zaczęli spać na ziemi, zgłaszali ogólną poprawę i zniknięcie wszelkiego rodzaju bólu pleców, a niektórzy twierdzą, że łagodzi również ból stawów. Pamiętaj, że nie przeprowadzono wielu badań dotyczących korzyści ze spania na podłodze, więc koniecznie porozmawiaj o tym z lekarzem, zwłaszcza jeśli odczuwasz silny ból.
Niektórzy badacze uważają, że spanie na podłodze pozwala na ustawienie kręgosłupa w najbardziej neutralnej pozycji, ponieważ bez dodatkowej amortyzacji ciało może dostosować się i rozłożyć nacisk na całą powierzchnię materaca. Może to pomóc zminimalizować ból pleców i szyi.

Materac Optimum 200x200cm

Bliskość podłogi zapewnia dostęp do chłodnego powietrza, które zapewnia dobre samopoczucie i cuda podczas snu. Wzrost temperatury ciała powoduje wiele niespokojnego snu i budzenia się w środku nocy. Chłodniejsze powietrze zapobiega poceniu się w nocy, a także korzystnie wpływa na układ oddechowy i poprawia ogólny przepływ krwi.
To wywoła poczucie zmiany i pozbędzie się starego sposobu działania. To potężna zmiana motywacyjna, która zdziała cuda zarówno dla Twojej kariery, jak i dla całego życia.

Wady

Najbardziej widoczną wadą spania na ziemi byłoby narażenie na gromadzący się na ziemi kurz. Regularne czyszczenie jest niezbędne, aby zapobiec problemom z oddychaniem i reakcjom alergicznym. Wdychanie kurzu i innych cząstek brudu może pozostawić trwały ślad na Twoim zdrowiu. Można tego uniknąć, unosząc materac nieco ponad powierzchnię podłogi, chociaż nadal sugerujemy czyszczenie podłogi tak często, jak to możliwe.
Gdy nie ma odpowiedniego przepływu powietrza, biorąc pod uwagę, że materac jest umieszczony bezpośrednio na podłodze, nadmierne ciepło i pot ludzkiego ciała może spowodować, że materac zatrzyma całe to ciepło i ciecz i utworzy w nim warstwę pleśni. Pleśń może powodować poważne reakcje alergiczne – nie wspominając o nieprzyjemnym zapachu, który sprawi, że Twój materac będzie bezużyteczny i gotowy do wyrzucenia.
Innym poważnym problemem może być to, że pluskwy osiedlają się i sprawiają, że materac staje się nowym domem. Ten problem może się nawet pogorszyć, ponieważ mogą się one bardzo szybko rozmnażać i rozprzestrzeniać wewnątrz materaca. Uniesienie łóżka nieco ponad podłogę może temu zapobiec, o ile żadna pościel nie wisi ani nie dotyka podłogi. Możesz również użyć osłon na materace, aby chronić swoje łóżko, jeśli nie ma Cię w domu przez dłuższy czas.

Jeśli śpisz na ziemi, gdy warunki zewnętrzne są bliskie zeru, możesz być bardziej podatny na choroby. Spoczywanie na zbyt zimnej powierzchni może przynieść więcej szkody niż pożytku! Spanie na podłodze w cieplejszym klimacie może być przyjemne, ale robienie tego samego, gdy jest zimno, może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Oddychanie bardzo zimnym powietrzem może uszkodzić płuca, zwężać przepływ krwi i powodować hipotermię. Oczywiście dobry system grzewczy może temu przeciwdziałać.
Osoby, które śpią tylko na jednej ze swoich stron, nie będą w stanie przystosować się do tego sposobu spania. Zwiększony nacisk na materac na podłogę spowoduje silny dyskomfort w biodrach i ramionach oraz uniemożliwi spokojny sen. Spanie na materacu na podłodze sprawdza się najlepiej w przypadku osób, które śpią na plecach i brzuchu.

Decydując się więc na postawienie łóżka na ziemi, pamiętaj, że umieszczenie łóżka bezpośrednio na ziemi może oznaczać mniejszą cyrkulację powietrza przez materiały, mniejsze chłodzenie, aw niektórych przypadkach mniejsze zmniejszenie ciśnienia, więc może to nie być właściwe wybór dla każdego rodzaju podkładu.

Dowiedz się o ergonomii: zwłaszcza jeśli pracujesz w trudnej fizycznie pracy, stosowanie zasad ergonomii (projektowanie mebli i narzędzi, które odpowiadają naturalnym konturom ciała) może znacznie zmniejszyć ryzyko obrażeń kręgosłupa i pomóc w utrzymaniu zdrowych pleców. Istnieją również urządzenia pomocnicze, które mogą pomóc w utrzymaniu prawidłowej postawy oraz inne urządzenia, które zachęcają do prawidłowego ergonomicznego ruchu.

Materac MIZAR klasyczny

Materac KASTOR kokosowy

 

Materac AGENA lateksowy

 

Materac HAMAL Visco pianka z pamięcią

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl

Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania:

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

Łóżko 180x200cm do sypialni z materacem

Łóżko z materacem 160x200cm

Łóżko do sypialni z materacem 140x200cm

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button