Jak wybrać najlepszy materac, aby złagodzić ból szyi

Jak wybrać najlepszy materac, aby złagodzić ból szyi

Oczywiście najlepszym sposobem rozpoczęcia poszukiwań jest określenie odpowiedniego poziomu jędrności dla Twojej naturalnej pozycji podczas snu. Ponieważ materace nie mają jednego rozmiaru dla wszystkich produktów, ważne jest, abyś wiedział, jakie są Twoje potrzeby.

Przystępność
To, na co Cię stać, jest zawsze czynnikiem napędzającym każdą dużą inwestycję. Jeśli masz ograniczony budżet, pamiętaj o rozważeniu powyższych wskazówek, które pomogą utrzymać ciało we właściwym miejscu przez czas, kiedy planujesz korzystać z materaca. W obniżeniu kosztów może również pomóc rozejrzenie się po najlepszych produktach.

Twoje preferencje
Przede wszystkim pamiętaj o swoich preferencjach dotyczących pozycji snu. Nie wybieraj miękkiej powierzchni tylko dlatego, że uwielbiasz to, jak się w niej zanurzasz. Pamiętaj, aby zastanowić się, czy ta powierzchnia wspiera Twój sen. Trudno jest określić, jak się obudzisz po zaledwie dziesięciominutowej próbie w salonie.

Rodzaj bólu szyi
Jeśli budzisz się z bólem szyi, czy to przewlekłym, czy nie, musisz zająć się podparciem szyi i kręgosłupa, aby uniknąć dalszego dyskomfortu. Najlepsze łóżko na ból szyi i pleców będzie odpowiednio wspierać ogólny kręgosłup, a także odpowiedni wybór poduszek.

Materac termoelastyczny Jowisz 28cm Materac z lateksem Venus

Twój wyjątkowy styl spania, preferencje i ból, którego doświadczasz, powinny wpływać na Twoje decyzje dotyczące najlepszego łóżka dla Ciebie. Powyższe wybory zostały wybrane ze względu na ich szczegóły personalizacji przez firmy, które zapewniają przyzwoite testy snu i obsługę klienta, dzięki czemu ostatecznie możesz uzyskać to, czego potrzebujesz i chcesz.
Ból szyi i zdrowie kręgosłupa najlepiej wspiera materac, który najlepiej wspiera Twoją naturalną pozycję podczas snu, a upewnienie się, że używasz odpowiedniej poduszki, jest również niezwykle pomocne w łagodzeniu bólu.

Usiądź prosto. Jasne, brzmiało to jak dokuczliwe, gdy twoja mama lub nauczyciel mówili ci to, gdy byłeś dzieckiem, ale utrzymywanie dobrej postawy przez cały dzień pomaga równomiernie rozłożyć ciężar ciała i złagodzić napięcie i napięcie mięśni, powodujące zarówno ból pleców, jak i szyi. Zainwestuj w poduszkę lędźwiową na krzesło robocze lub samochód, która przypomni Ci o siedzeniu prosto przez cały dzień.
Schudnąć. Łatwiej powiedzieć niż zrobić dla większości z nas, ale nawet utrata kilku kilogramów może znacznie zmniejszyć napięcie mięśni pleców.
Rzuć palenie. Palenie niszczy zdrowie układu krążenia, utrudniając mięśniom i innym tkankom uzyskanie składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego działania.
Zarządzaj stresem. Stres powoduje, że mięśnie pleców i szyi napinają się, powodując nienaturalne obciążenia kręgosłupa i powodując bóle głowy i przewlekły ból szyi i szyi. Joga, medytacja i wizualizacja to proste techniki, których opanowanie wymaga trochę praktyki, ale mogą naprawdę pomóc w nauce zmniejszania stresu. Tylko poświęcenie czasu każdego dnia na zrobienie czegoś, co sprawia Ci przyjemność, jest krokiem we właściwym kierunku.
Spać dużo. Tak, najlepsze (i najłatwiejsze) zostawiliśmy na koniec. Zapewnienie odpoczynku, którego potrzebujesz, na materacu, który odpowiednio podpiera plecy, zapewnia kręgosłupowi wsparcie i czas potrzebny do wykonywania codziennych zadań leczniczych, dzięki czemu plecy pozostają zdrowe przez cały pracowity dzień.

Być może robisz wszystko dobrze, aby leczyć ból pleców – poduszka rozgrzewająca, lekkie ćwiczenia, rozciąganie, ale materac może nasilać ból. Być może zastanawiasz się, skąd wiedzieć, kiedy potrzebujesz nowego materaca. Zadaj sobie następujące pytania:

Czy Twój materac ma więcej niż 5 lat?
Czy Twój materac wyraźnie się ugina lub czy wychodzą sprężyny?
Czy częściej budzisz się obolały i sztywny?
Czy lepiej sypiasz w pokoju hotelowym?

Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, czas kupić nowy materac. Istnieje jednak wiele możliwości wyboru i rozpoczęcie tego procesu może być zniechęcające. Większość lekarzy zgadza się, że twardy materac jest najlepszy w przypadku bólu dolnej części pleców. Kiedy kładziesz się na materacu, plecy powinny być wyrównane. Kiedy się kładziesz, kręgosłup, szyja i ramiona powinny być wyrównane i powinny czuć się tak, jak gdybyś stał w dobrej postawie.

Materac 160x200 klasyczny Materac 160x200 kokosowy
Materac 160x200 visco pianka z pamięcią Materac 160x200 lateksowy

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl

Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania:

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

Łóżko 180x200cm do sypialni z materacem

Łóżko z materacem 160x200cm

Łóżko do sypialni z materacem 140x200cm

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button