Przyczyny bólu dolnej części pleców

Przyczyny bólu dolnej części pleców

Najczęściej problemy mechaniczne i urazy tkanek miękkich są przyczyną bólu dolnej części pleców. Urazy te mogą obejmować uszkodzenie krążków międzykręgowych, ucisk korzeni nerwowych i niewłaściwy ruch stawów kręgosłupa.
Jedną z najczęstszych przyczyn bólu dolnej części pleców jest rozdarty lub naciągnięty mięsień i / lub więzadło.

Napięcie mięśni i zwichnięcie więzadła

Skręcenie lub nadwyrężenie dolnej części pleców może nastąpić nagle lub może rozwijać się powoli z upływem czasu od powtarzających się ruchów.

Napięcia występują, gdy mięsień jest zbyt rozciągnięty.
Skręcenia występują, gdy nadmierne rozciąganie wpływają na więzadła, które łączą ze sobą kości.
Ze względów praktycznych nie ma znaczenia, czy mięsień lub więzadło są uszkodzone, ponieważ objawy i leczenie są takie same.

Typowe przyczyny zwichnięcia i obciążenia obejmują:

Podnoszenie ciężkiego przedmiotu lub skręcanie kręgosłupa podczas podnoszenia
Nagłe ruchy, które powodują zbyt duże obciążenie dolnej części pleców, takie jak upadek
Zła postawa w czasie
Kontuzje sportowe, szczególnie w sporcie, które obejmują skręcanie lub duże siły uderzenia
Podczas gdy skręcenia i napięcia nie brzmią poważnie i zwykle nie powodują długotrwałego bólu, ostry ból może być dość silny.

Przyczyny przewlekłego bólu dolnej części pleców

Ból uważa się za przewlekły, gdy trwa dłużej niż trzy miesiące i przekracza naturalny proces gojenia się organizmu. Przewlekły ból w dolnej części pleców często obejmuje problem z dyskiem, problem ze stawem i / lub podrażniony korzeń nerwowy.


Najczęstsze przyczyny to:

Przepuklina dysku lędźwiowego.

Galaretowaty środek dysku lędźwiowego może przebić się przez twardą warstwę zewnętrzną i podrażnić pobliski korzeń nerwowy. Przepuklina część dysku jest pełna białek, które powodują stan zapalny po dotarciu do korzenia nerwowego, a stan zapalny oraz ucisk nerwu powodują ból korzenia nerwu. Ściana dysku jest również bogato zasilana włóknami nerwowymi, a rozdarcie przez ścianę może powodować silny ból.

Zwyrodnieniowa choroba dysku.

Po urodzeniu krążki międzykręgowe są pełne wody i są najzdrowsze. Z upływem czasu ludzie tracą nawodnienie i zużywają się. Gdy dysk traci nawodnienie, nie może również oprzeć się siłom i przenosi siłę na ścianę dysku, która może powodować łzy i powodować ból lub osłabienie, które może prowadzić do przepukliny. Dysk może również się zapaść i przyczynić się do zwężenia.

Dysfunkcja stawu krzyżowo-biodrowego.

Staw krzyżowo-biodrowy łączy kość krzyżową na dole kręgosłupa z każdą stroną miednicy. Jest to silny, nisko ruchomy staw, który przede wszystkim pochłania wstrząsy i napięcie między górną częścią ciała a dolną częścią ciała. Staw krzyżowo-biodrowy może stać się bolesny, jeśli zostanie zaogniony (zapalenie kości krzyżowej) lub jeśli ruch stawu będzie zbyt duży lub zbyt mały.

Zwężenie kręgosłupa

Ten stan powoduje ból poprzez zwężenie kanału kręgowego, w którym znajdują się korzenie nerwowe. Zwężenie może być centralne, formalne lub jedno i drugie i może być na jednym poziomie lub na wielu poziomach w dolnej części pleców.

Zapalenie kości i stawów.

Stan ten wynika ze zużycia tarcz i połączeń fasetowych. Powoduje ból, stany zapalne, niestabilność i zwężenie w różnym stopniu i może wystąpić na jednym poziomie lub na wielu poziomach dolnej części kręgosłupa. Zapalenie kości i stawów kręgosłupa jest związane ze starzeniem się i powoli postępuje. Jest również określany jako spondyloza lub choroba zwyrodnieniowa stawów.

Zniekształcenie.

Skrzywienie kręgosłupa może obejmować skoliozę lub kifozę. Deformacja może być związana z bólem dolnej części pleców, jeśli prowadzi do rozpadu krążków, stawów twarzy, stawów krzyżowo-biodrowych lub zwężenia.

Uraz.

Ostre złamania lub zwichnięcia kręgosłupa mogą prowadzić do bólu. Ból dolnej części pleców, który rozwija się po urazie, takim jak wypadek samochodowy lub upadek, należy poddać ocenie medycznej.

Ważne jest, aby pamiętać, że obecność jednego lub więcej z tych stanów niekoniecznie oznacza, że jest przyczyną bólu. Na przykład choroba zwyrodnieniowa stawów lub choroba zwyrodnieniowa dysku może pojawić się w badaniu obrazowym, ale osoba może nie zgłaszać bólu.

Mniej powszechne przyczyny bólu krzyża

Chociaż znacznie rzadziej, ból krzyża może być również spowodowany:

Infekcja.

Infekcja kręgosłupa, zwana także zapaleniem kości i szpiku, jest rzadka, ale może powodować silny ból i zagrażać życiu, jeśli nie jest leczona. Może to być spowodowane zabiegami chirurgicznymi, zastrzykami lub rozprzestrzenianiem się w krwiobiegu. Pacjenci z osłabionym układem odpornościowym są bardziej podatni na rozwój infekcji kręgosłupa.

Guz.

Większość guzów kręgosłupa rozpoczyna się w innej części ciała i powoduje przerzuty do kręgosłupa. Najczęstsze nowotwory rozprzestrzeniające się na kręgosłup zaczynają się od raka piersi, prostaty, nerek, tarczycy lub płuc. Wszelkie nowe objawy bólu pleców u pacjenta ze znaną diagnozą raka należy ocenić pod kątem ewentualnego przerzutu do kręgosłupa.

Choroby autoimmunologiczne.

Ból pleców jest możliwym objawem związanym z chorobami autoimmunologicznymi, takimi jak zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, choroba Crohna, fibromialgia i inne.

Ta lista zawiera najczęstsze przyczyny bólu pleców, ale istnieje wiele innych. Znalezienie optymalnego leczenia bólu w dolnej części pleców zwykle zależy od uzyskania prawidłowej diagnozy klinicznej, która określa podstawową przyczynę objawów pacjenta.

Cierpisz na ból dolnej części pleców? Konieczne może być przejście na materac ortopedyczny.

Jakość snu – podobnie jak powiązanie z sprawnością umysłową – jest niezbędna do sprawności fizycznej. Twój kręgosłup znajduje się pod dużą presją przez cały dzień, a regeneruje się przez noc, dlatego sen jest tak ważny dla zdrowia kręgosłupa.

Jeśli odczuwasz dyskomfort przez całą noc, materac ortopedyczny może być tym, czego potrzebujesz, aby odpędzić te nieprzespane noce.

 

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

Właśnie dlatego materac, na którym śpisz, jest tak ważny dla zdrowia kręgosłupa.

Rodzaj materaca

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i materiałów. Każdy styl ma swoje mocne i słabe strony, jeśli chodzi o osoby z nadwagą. W tej części omówimy główne typy materacy do łóżek (pianka pamięciowa, lateks) oraz sposób, w jaki mogą one wpływać na ciężkie podkłady.

Memory Foam, pianka pamięciowa, czyli Visco Memory

Według wielu pianka pamięciowa jest jednym z najlepszych rodzajów materaców do łóżek. Czemu?

Materace piankowe, zarówno na twardej, jak i miękkiej stronie, wykonują świetną robotę przy wyrównywaniu punktów nacisku. Jedną z największych dolegliwości, jakie mają osoby otyłe, jest to, że niektóre obszary ich ciała są ranne (tj. Ich plecy lub biodra). Pianka pamięciowa to fantastyczna praca polegająca na zapewnieniu wieczornego wsparcia dla komfortu ciała.

Pomimo licznych zalet, ten styl materaca może powodować, że ludzie czują się zbyt za gorąco z powodu braku oddychalności materiału. Nie martw się, na rynku dostępnych jest kilka świetnych opcji chłodzenia pianką.

Materac ortopedyczny Visco Memory Jowisz Premium 28cm

Nasze polecane materace visco memory

Lateks

Dla osób z nadwagą materace lateksowe są również solidną opcją. Lateks wydaje się być o wiele lepszy w utrzymaniu chłodu, w przeciwieństwie do większości tradycyjnych piankowych łóżkowych opcji. Powiedziawszy to, będziesz miał inne odczucia niż omówiliśmy powyżej.

materac ortopedyczny na ból kręgosłupaNasze polecane materace lateksowe

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl

Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania:

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

to odpowiedź jest w tym artykule

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

Materac ortopedyczny dla osób z bólem kręgosłupa

Materac ortopedyczny dla osób z bólami pleców

Korzyści ze stosowania materaca ortopedycznego

Najlepszy materac dla osoby z alergią

Zalety spania na materacu lateksowym

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button