Radzenie z przewlekłym bólem, gdy utkniesz w domu

Radzenie z przewlekłym bólem, gdy utkniesz w domu

W miarę trwania pandemii COVID-19 pacjenci z chorobami przewlekłymi mogą odkryć, że pobyt w domu stanowi dodatkowe wyzwanie. W wielu obszarach opieka medyczna została ograniczona do najczęściej pilnych wizyt u lekarza, procedur, operacji i testów diagnostycznych. Wielu pacjentów cierpiących na ból może mieć dostęp do opieki medycznej lub leczenia bardziej niż kiedykolwiek. A pobyt w domu może również oznaczać spędzanie więcej czasu wśród małżonków, członków rodziny lub współlokatorów, co może jeszcze bardziej stresować sytuację, która już jest bardzo niepokojąca.

Jeśli zauważysz, że przebywanie w domu wydaje się utrudniać leczenie bólu, oto kilka pomysłów, które pomogą ci przepracować ten okres:

Telemedycyna i telezdrowie są teraz częścią nowej normy. Podczas tej pandemii lekarze bardziej niż kiedykolwiek polegają na telemedycynie i wydaje się, że oferowane są inne wirtualne usługi zdrowotne i wellness. Oprócz typowej wizyty u lekarza prowadzonej online lub telefonicznie, możesz także szukać innych uzupełniających wirtualnych zasobów od fizjoterapeutów, psychologów i terapeutów, trenerów życia, instruktorów jogi, trenerów pilatesu i dietetyków. Rozważ dołączenie do grupy wsparcia online. Znalezienie odpowiednich zasobów telemedycyny i telezdrowia dla konkretnej sytuacji może być trudne i zawsze dobrze jest porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem czegoś nowego.

Pozostanie w domu może łatwo przełamać normalną strukturę i granice, do których jesteśmy zwykle przyzwyczajeni. Nie wychodzenie z domu, aby iść do pracy lub załatwić zwykłe sprawy, może oznaczać dłuższy czas bezczynności w domu. Spróbuj temu zaradzić, tworząc harmonogram i pewną strukturę wokół twojego dnia, która będzie się łączyć z innymi, którzy są z tobą w domu. Na przykład zaplanuj czas na wspólne działania, na przykład na przygotowywanie posiłków, sprzątanie domu i oglądanie filmu, jednocześnie przygotowując miejsce dla wszystkich, aby mieć trochę czasu dla siebie. Teraz może być trudniej niż kiedykolwiek znaleźć czas i przestrzeń do samodzielnych czynności, takich jak medytacja lub ćwiczenia, więc zastanów się nad opracowaniem planu ze współlokatorami, który pozwoli ci mieć dla ciebie ważny czas.

Istnieją pewne zabiegi medyczne, które należy teraz odłożyć. Na przykład większość ekspertów zaleca odroczenie rutynowych procedur przeciwbólowych, takich jak znieczulenie zewnątrzoponowe kortyzonu. Oprócz dodatkowego ryzyka przebywania w placówce medycznej w tym czasie istnieje również hipotetyczne ryzyko, że narażenie organizmu na dodany kortyzon może osłabić jego odpowiedź immunologiczną. Jeśli istnieją zabiegi medyczne lub procedury, które zostały zawieszone, na których zwykle polegasz w łagodzeniu bólu, może to być dla ciebie trudny czas. Ale pozwolenie, by twój niepokój wykorzystał to, co najlepsze, w tym czasie tylko sprawi, że ból będzie o wiele trudniejszy do opanowania, więc rozważ dodanie specjalnych technik zarządzania stresem i narzędzi relaksacyjnych do rutyny w domu.

Wyjście poza zwykłą rutynę może być również szansą na poznanie nowych pomysłów lub metod leczenia, których w innym przypadku nie wziąłbyś pod uwagę. Nigdy wcześniej nie rozmawiałeś z psychologiem zarządzania bólem? Być może nadszedł czas, aby spróbować. Badania przeprowadzone na temat poradnictwa telemedycznego jak dotąd wyglądały całkiem dobrze. Może być lista rzeczy, na które zawsze chciałeś przyjrzeć się, ale nigdy nie miałeś czasu. To może być szansa na rozwój, rozwój i eksplorację, na którą czekałeś.

Choć w tej chwili potrzebujemy pozostania w domu, może to być naprawdę trudny czas dla osób z przewlekłym bólem. Rozważ ponowną kalibrację swoich strategii leczenia bólu, abyś mógł wrócić na właściwe tory.

Materac MIZAR klasyczny

Materac KASTOR kokosowy

 

Materac AGENA lateksowy

 

Materac HAMAL Visco pianka z pamięcią

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl

Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania:

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

Łóżko 180x200cm do sypialni z materacem

Łóżko z materacem 160x200cm

Łóżko do sypialni z materacem 140x200cm

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button