Czy powinieneś odwrócić lub obrócić materac?

Czy powinieneś odwrócić lub obrócić materac?

Czy powinieneś odwrócić materac?

Większość materacy nie powinna być odwracana. O ile producent wyraźnie nie zaleci inaczej, nie należy obracać materaca.
Większość nowoczesnych materacy jest projektowana jako jednostronna, co oznacza, że ​​ich konstrukcja nie sprzyja przewracaniu się. Podstawowa konstrukcja większości nowoczesnych materacy wygląda następująco:
W dolnej części materaca gruba, stosunkowo mocna warstwa nośna, zwykle wykonana z gęstej pianki i / lub metalowych sprężyn, stanowi „rdzeń nośny”
Na górnym poziomie materaca jedna lub więcej warstw pianki lub innych materiałów, obejmujących różne gęstości i poziomy twardości, tworzy „system komfortu”
Zwieńczeniem materaca jest jego pokrowiec wraz z wszytymi piankami lub innymi materiałami

Ten projekt działa dobrze, aby podeprzeć podkład. Stosunkowo miękki system komfortu na górze zapewnia dobre konturowanie i wygodę, podczas gdy gęstszy rdzeń podtrzymujący pomaga utrzymać ciało w pozycji podpartej, a kręgosłup w prawidłowym ułożeniu przez całą noc.
Jeśli jednak odwrócisz ten projekt, po prostu nie zadziała. Rdzeń podtrzymujący ogólnie wydaje się zbyt twardy, aby spoczywać na nim bezpośrednio, a rdzeń zapewniający komfort nie zapewnia wystarczającego podparcia, aby utrzymać materac we właściwym kształcie.
Jeśli odwrócisz materac, który nie jest przeznaczony do odwrócenia, otrzymasz mniej wygodne i mniej stabilne łóżko. Spowoduje to również szybsze zużycie materaca i prawdopodobnie doprowadzi do bólu i bólu u osób śpiących.

Materac termoelastyczny Jowisz 28cm Materac z lateksem Venus

Czy powinieneś obrócić materac?

Większość materacy można obracać. W wielu przypadkach pomoże to chronić materac przed przedwczesnym uszkodzeniem. Obracanie pomaga rozłożyć zużycie wynikające ze spania w tej samej pozycji na materacu każdej nocy.
Obszary materaca, które są narażone na duży nacisk (zwykle wokół bioder i ramion), mają tendencję do przedwczesnego opadania. Jeśli materac jest regularnie obracany, lepiej wytrzymuje ten nacisk w czasie. Często oznacza to, że regularnie obracany materac wytrzyma nieco dłużej niż nieobrócony materac, potencjalnie o rok lub dłużej.

Jednym z najważniejszych czynników zapewniających dobry sen jest wygoda materaca. Niewiele jest innych produktów, które mogą mieć tak znaczący wpływ na nasze zdrowie i szczęście. Dlatego ważne jest, aby zainwestować w wysokiej jakości materac i wymienić go zgodnie z wytycznymi ekspertów. Kiedy jednak wymienić materac?
W normalnych warunkach materace należy wymieniać co 6 do 8 lat.

Materac 160x200 klasyczny Materac 160x200 kokosowy
Materac 160x200 visco pianka z pamięcią Materac 160x200 lateksowy

Dowiedz się o ergonomii: zwłaszcza jeśli pracujesz w trudnej fizycznie pracy, stosowanie zasad ergonomii (projektowanie mebli i narzędzi, które odpowiadają naturalnym konturom ciała) może znacznie zmniejszyć ryzyko obrażeń kręgosłupa i pomóc w utrzymaniu zdrowych pleców. Istnieją również urządzenia pomocnicze, które mogą pomóc w utrzymaniu prawidłowej postawy oraz inne urządzenia, które zachęcają do prawidłowego ergonomicznego ruchu.

Materac Optimum 200x200cm

Materac MIZAR klasyczny

Materac KASTOR kokosowy

 

Materac AGENA lateksowy

 

Materac HAMAL Visco pianka z pamięcią

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl

Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania:

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

Łóżko 180x200cm do sypialni z materacem

Łóżko z materacem 160x200cm

Łóżko do sypialni z materacem 140x200cm

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button