Dlaczego spanie w ciąży jest jeszcze ważniejsze?

Dlaczego spanie w ciąży jest jeszcze ważniejsze?

Kiedy jesteś w ciąży, znaczenie dobrze zorganizowanych, utrwalonych nawyków snu jest jeszcze większe, aby pielęgnować płód i przynosić ulgę przyszłej mamie.
Brak dobrej jakości snu w nocy może prowadzić do większego zmęczenia w ciągu dnia, niepokoju lub bezsenności w nocy oraz zmian nastroju i ogólnego stanu zdrowia. Brak snu jest często początkiem niekorzystnych warunków zdrowotnych, takich jak otyłość, wysokie ciśnienie krwi i choroby serca. Ponadto badania pokazują, że kobiety, które nie śpią wystarczająco długo w czasie ciąży, mogą mieć powikłania, takie jak cukrzyca ciążowa lub doświadczać dłuższych porodów. Krótko mówiąc, sen w ciąży ma znaczenie.
Jednak między niewygodnymi fizycznymi zmianami w organizmie a zmianami hormonalnymi, które naturalnie występują podczas ciąży, osiągnięcie solidnych ośmiu godzin na dobę może wydawać się niemożliwe. Pierwszy trymestr to okres, w którym kobiety zwykle czują się bardziej senne z powodu wzrostu poziomu progesteronu. Chociaż często w drugim trymestrze pojawia się ulga, w trzecim możesz odczuwać większy dyskomfort, szczególnie podczas zasypiania. Na tym etapie często rozwija się obrzęk z powodu wysokiego poziomu estrogenu. W tym momencie nie jest tak z powodu braku regularnych prób zapewniania dobrego snu.

Jak spać w ciąży

Zmiany w organizmie wpływają na normalne rutyny snu. Wpływa na to, ile śpisz, kiedy śpisz, a nawet na sposób, w jaki śpisz. Najlepszą pozycją do spania podczas ciąży jest lewa strona, która wspomaga rozwój dziecka i poprawia przepływ składników odżywczych i krwi do macicy i nerek.
Wiele kobiet woli poduszkę do ciała, aby zapewnić większy komfort i zmniejszyć ucisk lub ból w dolnej części pleców. Jednak przed snem istnieje kilka sposobów, aby przygotować organizm na spokojny sen.
Zapamiętaj swoje ciało, aby odpocząć o określonej porze każdej nocy. Nawet jeśli nie kładziesz się do łóżka od razu, zacznij relaksować się kilka godzin przed snem, aby ustalić rytm dobowy. Weź odprężający prysznic i zrób cichą czynność, taką jak czytanie książki lub słuchanie podcastu. Przestrzeganie tego rodzaju nawyków pozwoli Twojemu ciału „wejść w nastrój” do snu.
Przegrzany pokój może powodować niespokojny sen. Utrzymuj ciemność i chłód za pomocą wentylatora, jeśli potrzebujesz cyrkulacji powietrza lub hałasu otoczenia. Obniżając temperaturę pomieszczenia o kilka stopni może uczynić go wygodniejszym i sprzyjającym spaniu. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś w ciąży w miesiącach letnich. Ciało może potrzebować więcej czasu na ostygnięcie, zanim poczuje się przygotowane na niezbędne godziny snu.
Smartfony, iPady i inne urządzenia elektroniczne nieustannie rozpraszają Twoją uwagę, gdy próbujesz zapewnić sobie dobry sen. Gdy skończysz ich używać przez cały dzień, zostaw je w miarę możliwości w innym pokoju, aby światła ekranu i powiadomienia nie przeszkadzały w odpoczynku. Zerwanie z nawykiem nie wnoszenia telefonu do łóżka może być trudnym nawykiem, ale możesz być zaskoczony, jak relaksujący jest on bez ciągłych pingów i powiadomień. Warto spróbować, ponieważ może to być świetnym sposobem na stworzenie podkładu do snu.
Pozwól sobie na drzemkę, kiedy tylko jest to możliwe, ale staraj się ją zdrzemnąć wcześniej w ciągu dnia io tej godzinie, na jaką chcesz się położyć. Długa drzemka późnym popołudniem może sprawić, że poczujesz się bardziej oszołomiona niż wcześniej i spowoduje problemy przed snem. Zacznij od 30 minut i zobacz, jak się czujesz. Zawsze ważne jest, aby słuchać swojego ciała, zwłaszcza gdy jesteś w ciąży.

Materac nawierzchniowy Visco memory – Topper

Aby zachować dobre zdrowie, zachowaj jak największą aktywność pod okiem lekarza. Może to obejmować długie poranne lub wieczorne spacery, uprawianie jogi lub wykonywanie prostych ćwiczeń rozciągających w ciągu dnia. Kontynuując dbanie o swoje ciało za pomocą regularnych zdrowych nawyków, tworzy poczucie rutyny. Poczujesz się bardziej energiczny w ciągu dnia i gotowy do spania w nocy.
Równie zdrowe jest utrzymywanie ciała w ruchu, ale równie zdrowe jest utrzymanie spokoju umysłu. Medytacja ciążowa jest popularna wśród kobiet, które chcą się zrelaksować, znaleźć równowagę i stworzyć spokojniejszy stan bycia w ciąży. Istnieje kilka technik medytacji, w tym medytacja z przewodnikiem, medytacja dźwiękowa i proste ćwiczenia oddechowe, z których wszystkie można dostosować do indywidualnych preferencji i potrzeb każdej osoby.

Zrób listę wszystkich rzeczy, które chcesz zrobić, i nadaj im priorytety. Możesz zdać sobie sprawę, że nakładasz na siebie nadmierny ciężar, aby wszystko było doskonałe, zanim dziecko się urodzi. Pamiętaj, aby dać sobie spokój, jeśli chodzi o robienie tego, co najlepsze dla swojego organizmu.

Pierwszy trymestr

Spanie w dowolnej pozycji jest zwykle w porządku na początku. Ale jeśli chcesz nabrać zwyczaju faworyzowania swojego boku, spróbuj po prostu wsunąć poduszkę między nogi. Może to złagodzić dyskomfort w biodrach i dolnej części ciała podczas dostosowywania.
A jeśli chcesz być trochę, cóż, ekstra, możesz rozważyć zakup ortopedycznej poduszki na kolano, która jest wykonana z pianki z pamięcią kształtu.

Drugi trymestr

W miarę wzrostu brzucha należy upewnić się, że materac jest dość twardy, aby plecy nie opadały. Jeśli twój jest zbyt miękki, możesz rozważyć wsunięcie deski między materac a sprężynę.
Możesz również zajrzeć do poduszek ciążowych. Występują w kształcie litery U lub C i owijają się wokół całego ciała, aby pomóc w spaniu na boku. Ustawiasz poduszkę tak, aby przebiegała wzdłuż pleców, a następnie przytulasz przód, jednocześnie wsuwając ją między kolana.

Trzeci trymestr

Kontynuuj używanie poduszki ciążowej jako wsparcia. Jeśli uważasz, że są one nieco uciążliwe przy rosnącym brzuchu, zbadaj poduszki klinowe. Możesz włożyć je pod brzuch i za plecy, aby się nie toczyły.

Dowiedz się o ergonomii: zwłaszcza jeśli pracujesz w trudnej fizycznie pracy, stosowanie zasad ergonomii (projektowanie mebli i narzędzi, które odpowiadają naturalnym konturom ciała) może znacznie zmniejszyć ryzyko obrażeń kręgosłupa i pomóc w utrzymaniu zdrowych pleców. Istnieją również urządzenia pomocnicze, które mogą pomóc w utrzymaniu prawidłowej postawy oraz inne urządzenia, które zachęcają do prawidłowego ergonomicznego ruchu.

Materac Optimum 200x200cm

Materac MIZAR klasyczny

Materac KASTOR kokosowy

 

Materac AGENA lateksowy

 

Materac HAMAL Visco pianka z pamięcią

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl

Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania:

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

Łóżko 180x200cm do sypialni z materacem

Łóżko z materacem 160x200cm

Łóżko do sypialni z materacem 140x200cm

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button