Najlepszy materac dla osoby z alergią

Najlepszy materac dla osoby z alergią

Alergicy wiedzą, że przekrwienie, katar i swędzące łzawiące oczy sprawiają, że sen jest bardzo trudny. Ale mniej osób cierpi na świadomość, że ich materac może mieć duży wpływ na alergie. Materac, który jest odporny na alergeny, może zapewnić ulgę od nieprzyjemnych alergii.

Jakie są przyczyny alergii w łóżku?

Alergie mogą być wywoływane przez różne rzeczy. Najczęstszymi przyczynami alergii w łóżku są roztocza, zarodniki pleśni i sierść zwierząt domowych.

Roztocza

Roztocza to małe stworzenia, które żywią się płatkami ludzkiej skóry. Dlatego są powszechnie spotykane wszędzie, gdzie żyją ludzie. Ponieważ podczas snu mamy tendencję do zrzucania płatków skóry, roztocza są szczególnie rozpowszechnione w pościeli. Roztocza kurzu preferują stosunkowo wysoki poziom wilgotności, dlatego często można je znaleźć w pościeli.
Roztocza są nieprzyjemne, ale w rzeczywistości nie gryzą ani nie rozprzestrzeniają chorób. Są jednak szkodliwe dla osób uczulonych na nie. Alergia na roztocza występuje, gdy dana osoba reaguje na białka z organizmu i kałowe roztocza. Objawy alergii na roztocza mogą być różne u różnych osób, ale ogólnie obejmują katar i kichanie. W cięższych sytuacjach może występować w postaci astmy.

Materac lateksowy jest najlepszym rodzajem materaca dla alergików na roztocza. Jest tak, ponieważ lateks jest wytwarzany z soku drzewa kauczukowego, który jest naturalnie odporny na roztocza. W przeciwieństwie do tego materac wewnętrzny z wieloma warstwami wyściółki i konstrukcją jest wylęgarnią roztoczy.

materac lateksowy premiumZarodniki pleśni

Zarodniki pleśni są główną, ale często pomijaną przyczyną alergii. Czy masz objawy alergii przez cały rok, które nasilają się podczas wilgotnej pogody? Jeśli tak, możliwe, że masz alergię na zarodniki pleśni. Pleśń jest grzybem i nawet jeśli nie widzisz plam pleśni, mogą być obecne w domu i poza nim. W szczególności ciepłe i wilgotne środowiska powodują rozwój pleśni.
Alergia na pleśń występuje, gdy ktoś reaguje na związki chemiczne uwalniane przez te zarodniki. Najczęstsze objawy alergii na pleśń obejmują problemy z górnymi drogami oddechowymi, kaszel i drenaż zatok. Wszystko, co możesz zrobić, aby powstrzymać rozwój pleśni, zmniejszy alergię na pleśń. Pomoże ci utrzymać dom w możliwie chłodnym i suchym miejscu. W ciepłym i wilgotnym klimacie nie zawsze jest to łatwe, ale można uzyskać chłodniejszy sen, postępując zgodnie z kilkoma wskazówkami.

Wybór materaca odpornego na pleśń jest jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, jeśli cierpisz na alergię.

Materac lateksowy jest najlepszym możliwym wyborem w tym względzie, ponieważ lateks jest naturalnie odporny na pleśń. Jego skład, od soku z drzewa kauczukowego, po prostu nie sprzyja środowisku dla rozwoju pleśni. Natomiast wiele innych rodzajów pianek i materacy z dużą ilością materiału podobnego do tkaniny stanowią dobrą pożywkę dla zarodników pleśni.

materac Visco Memory Jowisz Premium 28cmSierść zwierząt domowych

Sierść zwierząt domowych – płatki martwej skóry twojego kota lub psa – może powodować objawy alergii u osób cierpiących. Katar, swędzenie oczu, kaszel i kichanie to typowe objawy alergii na sierść zwierząt domowych.
Sierść zwierząt domowych może dostać się wszędzie w domu, nawet w miejscach, w których zwierzę nie bywwało.
W tej sytuacji najlepiej jest unikać kontaktu ze zwierzętami domowymi w jak największym stopniu. Dla tych, którzy mają alergie podczas snu, bardzo ważne jest, aby w ogóle nie dopuszczać zwierząt do łóżka lub do sypialni.

Jak mogę zabezpieczyć sypialnię przed alergenami?

Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz wiele zrobić, aby ulżyć sobie od kłopotliwych alergii. Chociaż nigdy nie możesz pozbyć się każdej cząsteczki alergenu, możesz pracować nad zmniejszeniem ich do możliwego do opanowania poziomu, w którym objawy stają się mniej nasilone lub częste. Przestrzegając tych wskazówek, pora snu nie musi powodować cierpienia z dodatkowym kaszlem i kichaniem.

Wymień swój stary materac o nowy materac lateksowy

Najlepszym rodzajem materaca dla alergików jest materac lateksowy. Jest naturalnie odporny na pleśń i roztocza. Praktycznie wszystkie inne rodzaje materacy stanowią pożywkę dla roztoczy i pleśni, a także są miejscem gromadzenia sierści zwierząt domowych. Cząstki te są praktycznie niemożliwe do wydostania się z materaca, gdy już tam są. Na przykład śpiąc na starym materacu sprężynowym wdychasz wszystkie alergeny za każdym razem, gdy śpisz. Dzięki nowemu materacowi lateksowemu możesz być pewny, że będziesz spał w bezpiecznym, higienicznym otoczeniu i pozostanie tak, ze względu na swoje naturalne właściwości wolne od alergenów.

Zdecyduj się także na materac ze zdejmowanym i zmywalnym pokrowcem. Podobnie jak pościel, pokrycie materaca może gromadzić kurz, pleśń i bakterie. Okresowe mycie pomoże zmniejszyć ilość alergenów, które pozostają na łóżku. Nasze materace lateksowe są wyposażone w zdejmowalny pokrowiec na materac. W ten sposób możesz przejąć kontrolę nad higieną materaca i zrelaksować się, wiedząc, że śpisz w higienicznym i świeżym otoczeniu

Unikaj tapicerki w sypialni

Twój nowy materac lateksowy zrobi ogromną różnicę – ale nadal będziesz musiał chronić inne obszary swojego pokoju przed alergenami. Wszelkie tapicerki, takie jak wypchane krzesła i tapicerowane zagłówki, mogą przyciągać alergeny i są wyjątkowo trudne do czyszczenia. Po prostu nie można usunąć alergenów z tapicerki. Zamiast tego wybierz meble z drewna i szkła. Czysty, nowoczesny wygląd to coś więcej niż tylko estetyka. Chodzi o posiadanie powierzchni, które można łatwo zetrzeć, aby usunąć każdy ślad alergenów.

Regularnie odkurzaj

Odkurzanie co najmniej dwa razy w tygodniu jest szczególnie ważne, które w przeciwnym razie mogą gromadzić alergeny. Będziesz potrzebował takiego odkurzacza z filtrem HEPA – w przeciwnym razie alergeny nie zostaną uwięzione przez próżnię i po prostu ponownie wrócą do obiegu w powietrzu. Na szczęście większość nowszych odkurzaczy jest dziś wyposażona w filtry HEPA. Zachowanie czujności przy odkurzaniu pomoże utrzymać w sypialni wolną od alergenów.

Nie zapomnij również o zabiegach okiennych. Twoje zasłony i żaluzje mogą gromadzić dużo kurzu, który przyciąga roztocza i wywołuje alergie. Nie chcesz tego, kiedy próbujesz się wyspać. Dlatego zamiast zasłon tylko do prania na sucho, wybierz zasłony, które można prać i często myj. Upewnij się, że żaluzje są łatwe do czyszczenia, i przestrzegaj ich regularnie.
Nie musisz znosić więcej niespokojnych nocy z wodnistymi oczami, katarem, kaszlem i kichaniem. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby Twoja sypialnia była bezpieczna dla Ciebie przed alergiami.
Jeśli cierpisz na alergię, najlepszym materacem jest materac lateksowy, ponieważ w naturalny sposób nie zawiera alergenów. Materac lateksowy nie tylko zmniejszy objawy alergii w nocy, ale jego czysty luksus i spokój pomogą Twojemu ciału poczuć się lepiej.

Lateks

Dla osób z nadwagą materace lateksowe są również solidną opcją. Lateks wydaje się być o wiele lepszy w utrzymaniu chłodu, w przeciwieństwie do większości tradycyjnych piankowych łóżkowych opcji. Powiedziawszy to, będziesz miał inne odczucia niż omówiliśmy powyżej.

Nasze polecane materace lateksowe

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl

Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania:

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

to odpowiedź jest w tym artykule – materac lateksowy

Dlaczego lateks jest jedyny w swoim rodzaju jako materiał na materac

Jak prosto wybrać materac – poradnik

Zalety spania na materacu lateksowym

W jaki sposób zadbać o zdrowy kręgosłup nawet w czasie snu

Jaki wybrać materac do łóżka? Czym się kierować?

Najbardziej popularny materac 90 x 200cm H3

Współpraca

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button