Jaki wybrać materac na ból pleców?

Jaki wybrać materac na ból pleców?

Przyczyny bólu pleców są liczne, w tym stres zawodowy, zdrowie, brak ćwiczeń fizycznych, nadmierny wysiłek, postawa, a nawet pozycja snu i materace.

Co materace mają wspólnego z bólem pleców?

Idealnie spędzamy około jednej trzeciej każdego dnia w łóżku, więc ma sens, że to, na czym śpimy i jak śpimy, może mieć znaczący wpływ na nasze ciało. Kiedy twoje ciało śpi, zachodzi wiele procesów. Mięśnie pleców muszą odpoczywać, a kręgosłup musi się rozpakować, aby rozwiązać napięcie w ciągu dnia. Jeśli dolna część pleców nie jest podparta podczas snu, mięśnie pozostają napięte. Pozycje, które nie zachowują naturalnego wyrównania kręgosłupa, zapobiegają dekompresji. Te dwa czynniki łącznie mogą przyczyniać się do bólu pleców i zaostrzać przyczyny bólu w ciągu dnia.

Materiał pianki memory reaguje w sposób odróżniający go od innych rodzajów materacy. Nazywa się go „lepkosprężystym”, ponieważ ma lepkie cechy, które pozwalają mu konturować w odpowiedzi na temperaturę i ciśnienie, i elastyczny, ponieważ powraca do swojego pierwotnego kształtu po usunięciu nacisku. Na materacu ta lepkość pozwala piance dopasować się do naturalnego kształtu ciała, zamiast zmuszać ciało do regulacji. Modelowanie całego ciała wspiera również dolną część pleców, pozwalając mięśniom całkowicie się rozluźnić i uwolnić napięcie.

W przeciwieństwie do tego, śpiąc na twardym łóżku sprężynowym, czasami widzisz lub odczuwasz przestrzeń między dolną częścią pleców a materacem, co oznacza, że ​​twoja dolna część pleców nie jest podparta. Inne rodzaje łóżek, takie jak materace powietrzne i łóżka wodne, mogą mieć odwrotny skutek; mogą pozwolić, aby cięższe obszary, takie jak biodra, zapadły się głębiej niż reszta ciała. Określany jako „hamak”, tworzy nienaturalną krzywą wstecznego kręgosłupa, ponieważ górna część ciała i nogi są wyższe niż dolna część pleców.

Pozycja snu odgrywa również rolę w łagodzeniu bólu pleców i zapobieganiu. Spanie na plecach z poduszką pod kolanami lub na boku z poduszką między kolanami jest uważane za najlepszą pozycję do zmniejszenia bólu.

Ponieważ pianka dopasowuje się do twojego kształtu, wszystkie rodzaje podkładów mogą znaleźć komfort na piance, chociaż podkłady boczne będą potrzebowały nieco grubszych warstw pianki, aby amortyzować biodra i ramiona.

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

Materac termoelastyczny Jowisz 28cm

Wybór odpowiedniego materaca piankowego z pamięcią do leczenia bólu pleców

Jeśli szukasz nowego materaca, aby złagodzić ból pleców, oto kilka punktów, o których należy pamiętać:

Materace o średniej twardości mają tendencję do oceniania najwyższego poziomu w celu łagodzenia bólu.

Upewnij się, że pianka pamięci jest wystarczająco gęsta, aby zapewnić trwałe wsparcie, ale nie tak gęsta, że ​​twardość staje się problemem.

Regulowane łóżko może również pomóc w łagodzeniu bólu pleców i dobrze współpracuje z pianką pamięci. Pozycja „zerowej grawitacji”, w której kolana są uniesione nieco powyżej twojego serca, poprawia krążenie i pomaga rozprężyć dolną część pleców. Regulowane łóżka mają również wiele innych zalet, takich jak ułatwianie wchodzenia i wychodzenia z łóżka oraz zmniejszanie objawów refluksu kwasu i bezdechu sennego.

Ból pleców może być frustrującą i osłabiającą rzeczą, z którą należy żyć, ale będąc świadomym swoich codziennych czynności, postawy i nawyków sennych wszystko to może pomóc zmniejszyć objawy i zapobiec przyszłemu bólowi pleców.

Materac piankowy z pamięcią może pomóc złagodzić ból pleców, ułatwiając naturalne wyrównanie, zapewniając jednocześnie wsparcie całego ciała i zmniejszając punkty nacisku. Szukając materaca piankowego z pamięcią na ból pleców, poszukaj łóżka ze średnim lub twardym podparciem, które może kształtować się z twoim kształtem, i nie zapomnij wziąć pod uwagę osobistych preferencji i nawyków snu.

 

Jak poprawić jakość snu i zwalczyć ból pleców?

Jednym z kluczowych elementów wysokiej jakości wypoczynku jest powierzchnia, na której leżysz. Wynika to z faktu, że potrzebujesz powierzchni, która podtrzyma twoje ciało przez całą noc i pozwoli naturalnie wyrównać kręgosłup.

Materace Napkomfort są podzielone na strefy, aby zapewnić strategiczne wsparcie w najbardziej potrzebnych obszarach – takich jak ramiona i biodra – w celu zapobiegania bólowi dolnej części pleców i promowania zdrowego wyrównania kręgosłupa.

Nie wszystkie materace się równe

Badania naukowe wykazały, że materace ze strefowym systemem nośnym lepiej wyrównują kręgosłup niż materace niestrefowe.
Dlaczego to jest ważne? Bóle w dolnej części pleców mogą być wynikiem nacisku na kręgosłup z codziennego życia. Większość dni spędzamy w pozycji siedzącej lub stojącej w pozycji pionowej, co powoduje obciążenie krążków międzykręgowych. Strefowe wsparcie wokół bioder i ramion pozwala kręgosłupa odpoczywać, regenerować się i nawadniać pod koniec dnia.

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

Właśnie dlatego materac, na którym śpisz, jest tak ważny dla zdrowia kręgosłupa.

Rodzaj materaca

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i materiałów. Każdy styl ma swoje mocne i słabe strony, jeśli chodzi o osoby z nadwagą. W tej części omówimy główne typy materacy do łóżek (pianka pamięciowa, lateks) oraz sposób, w jaki mogą one wpływać na ciężkie podkłady.

Memory Foam, pianka pamięciowa, czyli Visco Memory

Według wielu pianka pamięciowa jest jednym z najlepszych rodzajów materaców do łóżek. Czemu?

Materace piankowe, zarówno na twardej, jak i miękkiej stronie, wykonują świetną robotę przy wyrównywaniu punktów nacisku. Jedną z największych dolegliwości, jakie mają osoby otyłe, jest to, że niektóre obszary ich ciała są ranne (tj. Ich plecy lub biodra). Pianka pamięciowa to fantastyczna praca polegająca na zapewnieniu wieczornego wsparcia dla komfortu ciała.

Pomimo licznych zalet, ten styl materaca może powodować, że ludzie czują się zbyt za gorąco z powodu braku oddychalności materiału. Nie martw się, na rynku dostępnych jest kilka świetnych opcji chłodzenia pianką.

Materac ortopedyczny Visco Memory Jowisz Premium 28cmmaterac piankowy 160x200

Nasze polecane materace visco memory

Lateks

Dla osób z nadwagą materace lateksowe są również solidną opcją. Lateks wydaje się być o wiele lepszy w utrzymaniu chłodu, w przeciwieństwie do większości tradycyjnych piankowych łóżkowych opcji. Powiedziawszy to, będziesz miał inne odczucia niż omówiliśmy powyżej.

materac ortopedyczny na ból kręgosłupaNasze polecane materace lateksowe

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl

Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania:

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

to odpowiedź jest w tym artykule

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

 

Dlaczego lateks jest jedyny w swoim rodzaju jako materiał na materac

Materac ortopedyczny dla osób z bólem kręgosłupa

Materac ortopedyczny dla osób z bólami pleców

Korzyści ze stosowania materaca ortopedycznego

Najlepszy materac dla osoby z alergią

Zalety spania na materacu lateksowym

W jaki sposób zadbać o zdrowy kręgosłup nawet w czasie snu

Jaki wybrać materac do łóżka? Czym się kierować?

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button