Dlaczego materac z pianki memory jest gorący i jak to naprawić

Dlaczego materac z pianki memory jest gorący i jak to naprawić

Pod koniec długiego dnia jedyne, na czym nam zależy, to dostać się do naszego wygodnego, miękkiego łóżka. Wszystko jest w porządku i elegancko, dopóki nie poczujesz się komfortowo i nie zauważysz, że robi się gorąco. Nie, to nie ty masz uderzenia gorąca, to właściwie twój materac. Materace z pianki termoelastycznej są znane ze swoich zdolności zatrzymywania ciepła. Jednak nie wszystkie są takie, ale jeśli masz taki, który sprawia, że ​​pocisz się, gdy jesteś na nim, istnieją sposoby na ochłodzenie łóżka.

Co to jest pianka z pamięcią kształtu?

Większość rodzajów tej pianki jest wykonana z materiału zwanego wiskoelastycznym. Jest zarówno chłonny, jak i miękki, gdy dopasowuje się do ciała w odpowiedzi na nacisk i ciepło. Mają one na celu równomierne rozłożenie masy ciała, aby nie tworzyć punktów nacisku podczas łagodzenia bólu. Kiedy masz bolesne obszary na swoim ciele, wydzielają one więcej ciepła, a materac reaguje na to, dopasowując się do Ciebie. Obecnie ten rodzaj pianki ma różną twardość, aby lepiej dopasować się do różnych obszarów bólu.

Materac termoelastyczny Jowisz 28cm Materac z lateksem Venus

Rodzaje pianek memory

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z pianką lub po prostu szukasz czegoś nowego, oto kilka różnych dostępnych rodzajów pianek z pamięcią kształtu. Niektóre z nich wytrzymają więcej ciepła niż inne, zależy to tylko od tego, z czego są wykonane z pianki.

Tradycyjny

Tradycyjna pianka po raz pierwszy zaczęła swój wspaniały wygląd w latach 90-tych. Szybko zajęły miejsce materacy sprężynowych, ale miały swoją cenę. Są jednak fantastyczne do przytulania ciała, zwiększania krążenia krwi i zmniejszania niektórych punktów stresowych na ciele. Oferują one również właściwości przeciwbakteryjne, co oznacza, że ​​prawdopodobieństwo przedostania się do materaca roztoczy i innych robaków jest niewielkie. Jedynym minusem jest to, że mają tendencję do spania w upale, co można łatwo naprawić za pomocą chłodzącej nakładki na materac.

Pianka z pamięcią kształtu chłodząca powietrze

Ponieważ jednym z największych zarzutów dotyczących pianki z pamięcią jest ilość gromadzonego przez nie ciepła. Producenci zdecydowali się całkowicie wyeliminować problem ciepła, produkując piankę chłodzącą. Działa poprzez umożliwienie przepływu powietrza przez materac przez otwarte komórki. Mimo to istnieją materace, które nadal zatrzymują pewne ilości ciepła.

Żelowa pianka z pamięcią kształtu

Jest to bardzo podobne do tradycyjnej pianki, ponieważ zatrzymuje przenoszenie ruchu i utrzymuje punkty nacisku na ciele. Te pianki żelowe są również przeciwbakteryjne. Są one również generalnie nasączane kulkami żelowymi i są również trwalsze niż tradycyjna pianka. Wiele osób preferuje je, ponieważ mają dużą zdolność łagodzenia bólu. Te materace również bardzo dobrze pochłaniają ciepło ciała, zapewniając chłód niż większość tradycyjnych materacy.

Jak Twoje łóżko staje się takie gorące

Dziwnie jest pomyśleć, że przy całej tej technologii nadal cierpimy z powodu wyjątkowo ciepłych łóżek. Aby pianka z pamięcią kształtu działała prawidłowo, musi dopasować się do ciała za pomocą ciepła pochodzącego z Ciebie. Poziom ciepła może sprawić, że poczujesz się, jakbyś był w nim zamknięty, pozostawiając spocony i niewygodny. W wielu branżach pianka jest używana jako izolator. W branży materaców materiał piankowy musi być wystarczająco gęsty, aby podtrzymywać i umożliwiać cyrkulację powietrza między materacem a ciałem. Im wyższa gęstość, tym wyższe będzie ciepło. Zawsze możesz zainwestować w nowy materac, ale może to być kosztowne.
Twoje ogólne ciepło ciała również może być problemem. Jeśli śpisz z partnerem, możesz również przegrzać się, ponieważ teraz masz dwa ciała wytwarzające ciepło. Więc jakie jest rozwiązanie, jeśli nie nowy materac?

Nie możesz zmienić sposobu przepływu powietrza przez materac, ale z pewnością możesz zmienić przepływ powietrza pod materacem. Powietrze może zostać uwięzione pod nim, utrzymując ciepło i unosząc się w ciele. To zwiększy twój dyskomfort. Jeśli Twoje łóżko ma solidną podstawę, taką jak sklejka, jest powód, dla którego materac się tak nagrzewa – nie ma cyrkulacji. Najlepszą radą, jakiej możemy udzielić, jest wymiana tego, co znajduje się pod łóżkiem. Możesz użyć listew zamiast litego drewna lub możesz wymienić ramę na taką, która pozwoli na przepływ powietrza. Ponadto, jeśli zdecydujesz się na mocniejszy materac, masz więcej możliwości wentylacji.
Materace piankowe z pamięcią kształtu należą do jednych z najwygodniejszych powierzchni do spania, jakie można wnieść do sypialni. Jest tak wiele różnych rodzajów i odmian, że podjęcie decyzji może być tak trudne, że nawet nie bierze się pod uwagę zatrzymywania ciepła.

Materac 160x200 klasyczny Materac 160x200 kokosowy
Materac 160x200 visco pianka z pamięcią Materac 160x200 lateksowy

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl

Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania:

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

Łóżko 180x200cm do sypialni z materacem

Łóżko z materacem 160x200cm

Łóżko do sypialni z materacem 140x200cm

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button