Co robi materac ortopedyczny?

Co robi materac ortopedyczny?

Materac ortopedyczny – to materac zaprojektowany, aby zapewnić twardszą powierzchnię do spania, zapewniając ukierunkowane wsparcie dla pleców i stawów.  Jednak przez lata materace ortopedyczne były projektowane, aby stać się czymś więcej niż tylko lekarstwem na ból pleców.
Niezależnie od tego, czy cierpisz na bóle pleców, czy dochodzisz do siebie po kontuzji sportowej, lekarze prawdopodobnie zalecą dodatkowy odpoczynek i lepszą dietę. Aby pójść o krok dalej, możesz kupić materac ortopedyczny.

Jak długo wytrzymuje materac ortopedyczny?
Materace ortopedyczne są projektowane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są dość trwałe i wytrzymują co najmniej 7-10 lat.

Dla kogo jest odpowiedni materac ortopedyczny?
Materac ortopedyczny jest dobry dla osób z bólem, osób z chorobami przewlekłymi, osób po kontuzjach, seniorów i osób aktywnych.

Czy materac ortopedyczny jest lepszy niż pianka z pamięcią?
Nie ma jednego najlepszego rodzaju materaca dla każdego. W niektórych przypadkach materac ortopedyczny może być dla Ciebie lepiej dopasowany niż materac z pianki z pamięcią lub odwrotnie. Materace z pianki termoelastycznej mogą znacznie zmniejszyć ucisk, ale materac ortopedyczny może być lepszy dla Ciebie, jeśli jesteś cięższą osobą lub śpisz na gorąco.

Skąd mam wiedzieć, czy mój materac jest ortopedyczny?
Wiele materacy twierdzi, że są „ortopedyczne”, ale w rzeczywistości mogą nie zapewniać oczekiwanych korzyści. Aby znaleźć prawdziwy materac ortopedyczny, powinien on odciążać i wspomagać prawidłowe ustawienie kręgosłupa.

Materac termoelastyczny Jowisz 28cm Materac z lateksem Venus

Materace ortopedyczne mogą być dowolnym rodzajem materaca, od pianki z pamięcią, lateksu i sprężyny wewnętrznej. Głównym wyróżnikiem jest to, czy celem łóżka jest złagodzenie bólu pleców i problemów ze stawami. Dziś powinien to być każdy wysokiej jakości materac. Ortopedia to termin, który w kontekście materacy oznacza podparcie stawów, kości i całego ciała. Jest powszechnie stosowany do materacy, które pomagają w wyrównaniu kręgosłupa i regeneracji po problemach ze stawami lub plecami.
W ten sposób nie ma jednego materiału, który jest certyfikowany ortopedycznie, a termin ten może być używany przez moich producentów i sprzedawców do pomocy w sprzedaży ich materacy.
Z tego powodu ważne jest, aby przeprowadzić dodatkowe badania na każdym łóżku, które twierdzi, że jest ortopedyczne, aby upewnić się, że faktycznie pomoże ono wyprostować kręgosłup i złagodzić ból.

Czy materac ortopedyczny jest dobry dla osób śpiących na boku?
Osoby śpiące na boku powinny wybrać bardziej miękkie materace niż osoby śpiące na plecach lub przodzie. Dzieje się tak, ponieważ bardzo twardy materac będzie mocno naciskać na biodra i ramiona, jeśli śpisz na boku. Możesz uzyskać prosty kręgosłup za pomocą pianki z pamięcią, materaca sprężynowego kieszeniowego lub materaca lateksowego.

Jaki materac zalecają ortopedzi?
Zarówno specjaliści ortopedzi, jak i kręgarze polecają materac lateksowy z różnych powodów, w tym z następujących: Dopasowuje się do Twojego ciała. Minimalizuje punkty nacisku i poprawia przepływ krwi do obolałych mięśni.

Czy pianka z pamięcią jest dobra na bolące plecy?
Tak, materace z pianki termoelastycznej są najlepsze do łagodzenia bólu pleców. Dopasowują się do ciała, zapewniając ulgę w punkcie ucisku, zmniejszając ból. Dopasowanie pianki memory do ciała jest najlepsze we wszystkich rodzajach materacy. Ta wiskoelastyczna pianka dopasowuje się do naturalnej krzywizny kręgosłupa, wspierając podparcie lędźwi.

Jakie są zalety materaca ortopedycznego?
Materac ortopedyczny zapewnia większy komfort i wsparcie osobom cierpiącym na bóle pleców, artretyzm i problemy ze stawami. Dodatkowe wsparcie pomaga poprawić postawę podczas snu, zmniejszając prawdopodobieństwo dyskomfortu związanego z bólem budzącym się.
Materace ortopedyczne, w tym łokcie, kręgosłup i biodra, są ergonomicznie zbudowane w celu złagodzenia bólu.
Obecny w nim gąbczasty materiał delikatnie wsuwa się do wnętrza ciała. Poprawia konturowanie przeciętnego ciała, zapewnia komfort w punktach nacisku i prostuje kręgosłup.
Jest to wysoce zalecany wybór dla osób z bólem pleców. Gwarantują, że kręgosłup pozostaje wyprostowany, podtrzymując szyję, łokcie, dolną, środkową lub górną część pleców i zapewniając komfort.

Jaki materac zalecają lekarze na ból pleców?
Lateks jest popularnym materiałem na materac dla osób z bólem pleców, ponieważ dopasowuje się do ciała bez zbytniego zapadania się.

Kto potrzebuje materaca ortopedycznego?
Jeśli jesteś kimś, kto doświadcza regularnego dyskomfortu podczas snu, który prowadzi do budzenia się z bólem w dole pleców lub bólem każdego ranka, zdecydowanie powinieneś przejść na materac orto.
Po drugie, jeśli zdiagnozowano u Ciebie problemy z ułożeniem kręgosłupa lub problemy z plecami / szyją, najlepiej zacząć spać na materacu ortopedycznym.
Wreszcie, jeśli czujesz, że masz złą postawę, szyja, ramiona i plecy są stale obciążone z powodu długich godzin pracy lub masz skłonność do urazów stawów lub mięśni, zaleca się zainwestowanie w materac ortopedyczny, ponieważ lepiej zapobiegać niż leczyć .

W jaki sposób materac ortopedyczny pomaga uniknąć bólu pleców lub problemów związanych z bólem ciała?
Materac ortopedyczny jest tworzony z uwzględnieniem konstrukcji i materiałów, które mają być użyte do podparcia pleców i ramion. Podczas gdy większość materacy jest wykonana z materiału przeznaczonego do spania zamiast zwykłego, materace ortopedyczne idą o krok dalej. Począwszy od konstrukcji, użytych materiałów, po rozmiar i grubość, wszystko jest wykonane i poskładane razem, aby zapewnić odpowiednie wsparcie i wygodę, aby złagodzić i zapobiec bólom.
Materace ortopedyczne pomagają w utrzymaniu kręgosłupa i pomagają zachować jego naturalny kształt S w taki sposób, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom lub bólom z powodu złej postawy. Jeśli prowadzisz siedzący tryb życia lub cierpisz na bóle pleców z powodu podeszłego wieku lub innych czynników, materace ortopedyczne mogą pomóc w uzyskaniu komfortu i ulgi w leżeniu i spaniu na nich.
Jednak, choć jest to oczywiste, spanie na materacu ortopedycznym oznacza również, że nie wyleczy on ani nie odwróci twojego stanu. Przy odpowiedniej opiece, lekarstwach, zmianie stylu życia i lekarstwach możesz być w stanie odwrócić lub wyleczyć przewlekłe bóle, ale materac może zapobiec ich nasileniu i zapobiec tym stanom.

Materace ortopedyczne również sprawiają, że ramiona, plecy, dolna część pleców leżą w naturalnej pozycji i unikają nienaturalnej pozycji. Oznacza to, że są one równie dobre dla osób z istniejącymi dolegliwościami, jak dobrze im zapobiegają. Jednak materac ortopedyczny należy wybierać tylko wtedy, gdy jest się podatnym na dolegliwości lub istnieje zagrożenie, że takie schorzenia będą lepiej odpowiadały opcjom dla ciała.

Korzyści z materaca ortopedycznego

Poprawiona postawa
Materace ortopedyczne są zaprojektowane tak, aby równomiernie rozłożyć ciężar ciała, usuwając punkty nacisku, które powodują ból. Ponieważ są to wyjątkowo mocne materace, dopasowują się do krzywizn ciała, zapewniając doskonałe podparcie lędźwi. Jest to szczególnie ważne, ponieważ spanie z kręgosłupem w pozycji zgiętej przez dłuższy czas może spowodować poważne obrażenia.

Lepsze wsparcie
Przytulając każdy centymetr ciała, z którym styka się, materac ortopedyczny zapewnia lepsze podparcie niż przeciętny materac. Większość materacy jest zbyt miękka, tworząc punkty nacisku na ciele, w których nie „odpychają” wystarczająco. Materace ortopedyczne mają ergonomiczny kształt, który zmniejsza napięcie w tych punktach nacisku, umożliwiając gojenie się bólu ciała.

Poprawiona jakość snu
Wiele osób, które używają środków nasennych, próbując uzyskać lepszy sen, poradziłoby sobie lepiej, kupując łóżko ortopedyczne. Jednym z powszechnych wyjaśnień trudności z zasypianiem jest fizyczny dyskomfort lub nawet ból. Czasami ból może być tak ciągły, że nie jesteś tego świadomy. Jednak może to wystarczyć, abyś nie mógł zasnąć w nocy. Dodatkowy materac z ramą pozwala uzyskać jak największy komfort, dzięki czemu można się zrelaksować i zanurzyć w głębokim, długotrwałym śnie.

Przeciwbólowy
Jak już wspomniano, łóżka ortopedyczne łagodzą ból podczas snu. Są równie skuteczne w opiece profilaktycznej. Śpiąc na wyjątkowo twardym materacu, zmniejszasz ryzyko wystąpienia chorób, które mogą powodować ból w przyszłości. Zastanów się, ile stresu wywiera niewystarczające podparcie tradycyjnego materaca na szyję, kręgosłup i plecy w ciągu 6-8 godzin każdej nocy. Materace i poduszki ortopedyczne usuwają ten stres, dając kręgosłupowi i mięśniom szansę na regenerację i zapobiegając pojawianiu się przyszłych problemów.

Materace ortopedyczne z pianki z pamięcią kształtu składają się z pianki z pamięcią w środkowej części tapicerki, która stanowi większość materaca. Materac piankowy to świetna opcja, jeśli szukasz większego komfortu i miękkości, jeśli chodzi o materac ortopedyczny. Co więcej, materac piankowy zapewnia również odpowiednią amortyzację pleców, ramion i innych punktów bólowych, aby utrzymać je w ich naturalnym stanie i pozwolić im odpocząć w pozycji bez żadnego stresu. Jednak oznacza to również tyle samo początkowej siły, aby wstać i wyjść z materaca, zależnie od typu ciała i wieku. Tak więc, chociaż materac piankowy zapewnia duży komfort i amortyzację, nie jest idealnym rozwiązaniem dla osób z poważnymi problemami fizycznymi.

Jak wybrać odpowiedni materac ortopedyczny?
Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje materacy ortopedycznych. Niestety wszystkie materace na ból pleców, które twierdzą, że są ortopedyczne, nie są prawdziwie ortopedyczne. Oto kilka podstawowych wskazówek, o których należy pamiętać przy zakupie oryginalnego materaca ortopedycznego w Internecie lub w sklepie:
– Zapewnia zróżnicowane strefowe wsparcie dla twojego ciała, dzięki czemu masa ciała jest optymalnie rozłożona.
– Został opracowany naukowo, aby dopasować się do kształtu pleców i otulić całe ciało.
– Zapewnia wsparcie średnio twarde do mocnego, w zależności od wymagań.
– Jest oddychający.
– Jest testowany i polecany przez wiarygodnych ekspertów w dziedzinie zdrowia.

Materac 160x200 klasyczny Materac 160x200 kokosowy
Materac 160x200 visco pianka z pamięcią Materac 160x200 lateksowy

Dowiedz się o ergonomii: zwłaszcza jeśli pracujesz w trudnej fizycznie pracy, stosowanie zasad ergonomii (projektowanie mebli i narzędzi, które odpowiadają naturalnym konturom ciała) może znacznie zmniejszyć ryzyko obrażeń kręgosłupa i pomóc w utrzymaniu zdrowych pleców. Istnieją również urządzenia pomocnicze, które mogą pomóc w utrzymaniu prawidłowej postawy oraz inne urządzenia, które zachęcają do prawidłowego ergonomicznego ruchu.

Materac Optimum 200x200cm

Materac MIZAR klasyczny

Materac KASTOR kokosowy

 

Materac AGENA lateksowy

 

Materac HAMAL Visco pianka z pamięcią

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl

Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania:

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

Łóżko 180x200cm do sypialni z materacem

Łóżko z materacem 160x200cm

Łóżko do sypialni z materacem 140x200cm

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button