Sekrety odchudzania z całego świata

Sekrety odchudzania z całego świata

Włochy: Zdrowe serce

Mieszkańcy Włoch i wszystkich krajów basenu Morza Śródziemnego tradycyjnie jedzą posiłki bogate w owoce, warzywa, świeże ryby i produkty pełnoziarniste. To migawka słynnej diety śródziemnomorskiej, która, jak udowodniono, poprawia zdrowie serca, wspomaga odchudzanie, a może nawet przedłuża życie. Ten sposób życia obejmuje wspólne posiłki, duże lunche i małe kolacje, a także skupienie się na świeżych, pełnych potrawach oraz odrobinie wina, jeśli chcesz. Czy wiesz, że dieta śródziemnomorska jest jedną z dwóch faktycznie działających diet?

Tajlandia: Dodaj pikanterii

Tajskie jedzenie należy do najbardziej ostrych na świecie. Ostra papryka poprawia metabolizm, ale prawdziwą zaletą jedzenia z odrobiną zing jest spowalnianie jedzenia. „Amerykanie jedzą za szybko” – mówi. „Zanim twoje ciało zasygnalizuje, że jest pełne, przejadasz się. Wolniejsze odżywianie jest dobrą strategią odchudzania, a zwiększenie ostrości jedzenia jest łatwym sposobem”. Nie musisz jeść gorących potraw, aby spowolnić jedzenie – możesz także spróbować ćwiczyć uważne jedzenie.

Brazylia: Ryżu i fasoli

Brazylijczycy lubią to tradycyjne danie przy prawie każdym posiłku. Badanie przeprowadzone w czasopiśmie Nutrients wykazało, że fasola jest „antyobesogenna”, co w zasadzie oznacza, że ​​zmniejsza ryzyko nadwagi, będąc jednocześnie najwyższej jakości, przyjaznym dla budżetu źródłem błonnika i białka. Oto inne świetne źródła białka wegańskiego.

Indonezja: Od czasu do czasu próbuj pościć

Islam, wiodąca religia tego kraju, zachęca do okresowego postu: bez jedzenia i picia od świtu do zmierzchu. Inni w Indonezji ćwiczą mutih, który dopuszcza tylko wodę i biały ryż. Chociaż eksperci nie zalecają postu w celu kontroli masy ciała, post z umiarem może złamać wzorce bezmyślnego jedzenia. „Większość Amerykanów nigdy nie głoduje” – zauważa. „Zjedliśmy następny posiłek, zanim całkowicie strawiliśmy ostatni”. Nie potrzebujesz ścisłej abstynencji, aby uzyskać te korzyści psychologiczne: spróbuj po prostu zmniejszyć kalorie o połowę na jeden dzień. Nie polecałabym postu osobom z zaburzeniami odżywiania w przeszłości, ponieważ ograniczenie jedzenia może wywołać ich zaburzenie.

Bliski Wschód: Strączki stanowią danie główne

Na całym Bliskim Wschodzie znajdziesz pyszne potrawy zawierające rośliny strączkowe – ciecierzycę, czerwoną i zieloną soczewicę oraz suszony groszek i żółty groszek – na środku talerza, w tym pasty do smarowania, sałatki, gulasze i zawijane opakowania. „Strączki są cennym źródłem białka i choć brzmią dziwnie, prawdopodobnie już je włączasz do swojego menu”. Badania wykazały, że impulsy są wypełnione mikroelementami, takimi jak żelazo i potas, i działają jako potężny sojusznik w walce z otyłością. Wypróbuj tę sałatkę z soczewicy – zmieni to twoje odczucia na temat roślin strączkowych.

Polska: Jedz w domu częściej niż jesz poza domem

Polacy zazwyczaj wydają tylko 5 procent swojego rodzinnego budżetu na jedzenie poza domem. Według Statistics Canada 54 procent Kanadyjczyków spożywa posiłki co najmniej raz w tygodniu (co może dotyczyć mniej więcej kwarantanny). Aby zaoszczędzić pieniądze i funty, zacznij śledzić, jak często jesz na mieście i ile wydajesz każdego miesiąca, i stopniowo zmniejszaj. Twoje zdrowie ci podziękuje! Według badań International Journal of Behaviour, Nutrition and Physical Activity gotowanie w domu przez pięć dni w tygodniu wiązało się z większym spożyciem owoców i warzyw, lepszą kontrolą poziomu glukozy we krwi oraz skuteczniejszym utrzymaniem masy ciała. Oto niektóre roślinne przepisy na obiady na kwarantannę i nie tylko.

Niemcy: Zjedz śniadanie

Imponujące 75 procent Niemców codziennie je śniadanie (w porównaniu z 60 procentami Kanadyjczyków). Nie chwytają też Egg McMuffins; siedzą przy owocach, pełnoziarnistych płatkach i pieczywie. Dietetycy od lat radzą ludziom, aby nie pomijali śniadania od lat, ale ostatnie badania dają lepszy obraz jego znaczenia. W jednym badaniu z 2018 r. Jedzenie śniadania wiązało się z lepszym zdrowiem, niższym stresem i wyższą jakością życia.

Holandia: Zamień pedał gazu na pedał rowerowy

Liczba rowerów (18 milionów) przewyższa liczbę osób (16,5 miliona) w Holandii. Ale w przeciwieństwie do Amerykanów (z których większość dwukołowców marnieje w piwnicach i garażach) 54 procent holenderskich właścicieli rowerów używa ich do codziennych czynności, takich jak zakupy i podróż do pracy. Przeciętny Holender pedałuje 541 mil rocznie. Sygnalizacja świetlna w niektórych częściach Amsterdamu jest nawet zsynchronizowana z prędkością roweru. Spróbuj użyć roweru do biegania w pobliżu domu. Jeśli jesteś średniej wielkości i pedałujesz w umiarkowanym tempie, możesz spalić około 550 kalorii na godzinę.

Stylowe krzesło z podłokietnikami

Szwajcaria: spróbuj miskę musli

Musli to owsianka lub płatki zbożowe z owsa, owoców i orzechów, z których każda została powiązana z lepszą kontrolą zdrowia i wagi. Szwajcarski lekarz opracował go ponad sto lat temu, aby odżywiać pacjentów w szpitalach, ale Szwajcarzy jedzą go na śniadanie lub jako lekkie wieczorne danie. Błonnik musli sprawia, że ​​jest on powolny w trawieniu, dzięki czemu dłużej czujesz się pełny. Przeczytaj uważnie etykietę: zawartość cukru może wynosić od 2 do 14 gramów na porcję.

Turcja: Poproszę więcej herbaty

Każda kultura, która popija herbatę przez cały dzień i zawsze oferuje gościom gorący kubek, może wiele nauczyć innych o zdrowiu. Herbata jest niesamowitym źródłem zdrowych przeciwutleniaczy, a kofeina w zielonej i czarnej herbacie może poprawić nastrój, a nawet pomóc zrzucić kilka kilogramów. Kiedy chcę odpocząć, ale nie czas na posiłek, zawsze dostanę herbatę”, mówi. „Czuję, że parujący kubek herbaty jest świetną alternatywą dla niepotrzebnej przekąski”.

Rosja: Działka na daczy

Wiejskie domy lub dacze, w których 51 procent mieszkańców miasta spędza wakacje i letnie weekendy, prawie zawsze mają ogród. Rosjanie uprawiają własne warzywa i owoce oraz zachowują i mogą uprawiać to, co uprawiają. Dzięki temu ich dieta jest bardziej pożywna.

Malezja: podkręć kurkumę

Ta przyprawa, kluczowy składnik curry, rośnie dziko w malezyjskich dżunglach. Jednym z jego głównych składników jest substancja zwana kurkuminą, która może okazać się silnym bojownikiem tłuszczu. Niedawny przegląd w czasopiśmie Foods wykazał, że kurkumina wiąże się z szeregiem korzyści zdrowotnych i może obniżać poziom cholesterolu oraz ryzyko zespołu metabolicznego.

Węgry: Marynowane pikle

Węgrzy lubią marynowane rzeczy: nie tylko ogórki, ale paprykę, kapustę i pomidory. Te kwaśne smakołyki mogą pomóc utrzymać wagę, prawdopodobnie z powodu octu, który je marynuje. Coraz więcej dowodów wskazuje, że kwas octowy, główny składnik octu, pomaga zmniejszyć stan zapalny, ciśnienie krwi, poziom cukru we krwi i tworzenie się tłuszczu.

Norwegia: Wybierz się na niedzielną rodzinną wycieczkę

Jest to głęboko zakorzeniony norweski nawyk: w niedzielę wszyscy, od małych dzieci po dziadków, wyruszają na wędrówki (latem) lub na narty biegowe (zimą). Porównaj to z typowym amerykańskim domem, w którym jedyna niedzielna wyprawa jest z lodówki na mecz piłki nożnej w telewizji. Rozpocznij nordycką tradycję w swoim domu.

Indie: Yoga

Większość Amerykanów szanuje siłę jogi niszczącą stres i zwiększającą elastyczność, ale niewielu zdaje sobie sprawę, że ułatwia to odchudzanie. W rzeczywistości, ostatnie badanie wykazało, że wielbiciele jogi mają niższy wskaźnik masy ciała (BMI) niż inni ćwiczący. Prawdopodobnie jest wiele przyczyn. Joga najlepiej wykonywać na pusty żołądek i może budować mięśnie (w zależności od preferowanych pozycji), co przyspiesza metabolizm. I zachęca do uważności, która obejmuje zwracanie uwagi na to, czy czujesz się pełny.

Japonia: Udoskonal drzemkę

W tym mobilnym kraju wiele osób potrzebuje 20–30-minutowej drzemki. Coraz więcej dowodów wskazuje na to, że przewlekła deprywacja snu zwiększa ryzyko przyrostu masy ciała. Obwiniam dwa hormony: leptynę, która pomaga mózgowi wyczuć pełnię, oraz grelinę, która wywołuje głód. Im mniej snu, tym niższy poziom leptyny i wyższy poziom greliny. „Wiele osób uważa, że ​​jest głodnych, kiedy są śpiący”. „Zamiast przekąski potrzebują trochę przymknięcia oka”.

Meksyk: Zrób największy posiłek w południe

Zamiast spożywać większość kalorii dziennie, jak to robią większość Kanadyjczyków, Meksykanie tradycyjnie jedzą swój największy posiłek między 14 a 16 po południu. Jeśli jesz mniej w nocy, obudzisz się głodniejszy i zjesz większe śniadanie, które ułatwia kontrolę wagi. Jako ogólną zasadę walki z tłuszczem staraj się spożywać większość dziennych kalorii podczas śniadania i lunchu.

Francja: Usiądź długo, rozmawiaj dużo

Francuzi wyróżniają się podczas rodzinnego posiłku. Średnio 92 procent francuskich rodzin je razem wieczorem, w porównaniu z 28 procentami rodzin amerykańskich. „Dla Francuzów jedzenie jest wydarzeniem dnia”, mówi dr Pescatore. „Dla nas jest to coś, co robimy przed wyruszeniem na coś innego”. Długie posiłki rzeczywiście zachęcają do mniejszego jedzenia. Rozmowa spowalnia i daje czas na uświadomienie sobie, że jesteś pełny.

Finlandia: Wybierz się na nordic walking

To jedno z ulubionych zajęć Finów na świeżym powietrzu. To nie jest tak egzotyczne, jak się wydaje: wszystko, czego potrzeba, to para niedrogich, lekkich kijków do chodzenia. Trzymanie ich w dłoniach pomaga zachować równowagę, co jest świetne, jeśli jesteś starszy lub na śliskim terenie. Jeszcze lepiej: ponieważ sprawiają, że używasz mięśni ramion, ramion i tułowia, słupy przekształcają chodzenie w trening całego ciała, który spala o 20 procent więcej kalorii, zgodnie z badaniami przeprowadzonymi w Cooper Institute w Dallas. Zimą lub latem jest to prosty sposób na uzyskanie korzyści w postaci redukcji tkanki tłuszczowej podczas regularnego spaceru.

Islandia: Zjedz coś rybnego

Ten wyspiarski naród jest otoczony zimną wodą, więc nic dziwnego, że świeże ryby stanowią ogromną część narodowej diety. Kwasy omega-3 u tłustych ryb, takich jak łosoś i tuńczyk, zmniejszają ryzyko chorób serca i udaru mózgu oraz budują błony komórkowe w całym ciele, które pełnią funkcje przeciwzapalne. Spożywanie większej ilości ryb może również pomóc w odchudzaniu. „Ponieważ łosoś ma tak wysoką zawartość białka i dobre tłuszcze, jest bardzo satysfakcjonujący, więc jeśli połączysz go z pełnoziarnistymi ziarnami i zielenią liściastą, sprawi, że poczujesz się pełny przez wiele godzin, co oznacza, że ​​nie będziesz musiał jeść dodatkowych przekąsek w pomiędzy posiłkami.

Holandia: Połknij więcej śledzia

Holendrzy zlikwidowali około 85 milionów tych śliskich ryb rocznie (surowe). To około pięciu na każdą osobę w kraju (i pięć więcej niż tutaj). Są marynowane, a następnie podawane na lunch bez ozdób jako przekąski lub w miękkich bułkach z cebulą i korniszonami. Tłuste ryby, takie jak śledź, odchudzają się z kilku powodów, mówi dr Pescatore. Zawiera dużo kwasów tłuszczowych omega-3, które obniżają poziom hormonu stresu, kortyzolu, a kortyzol zwiększa ilość tłuszczu osadzonego w okolicy pośrodku. Co więcej, lunch na śledziach lub sardynkach w puszkach gwarantuje, że spożyjesz znacznie mniej kalorii niż w przypadku jedzenia burgera lub nawet paluszków rybnych.

Materac MIZAR klasyczny

Materac KASTOR kokosowy

 

Materac AGENA lateksowy

 

Materac HAMAL Visco pianka z pamięcią

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl

Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania:

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

Łóżko 180x200cm do sypialni z materacem

Łóżko z materacem 160x200cm

Łóżko do sypialni z materacem 140x200cm

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button