Najlepszy materac na problemy z kręgosłupem

Najlepszy materac na problemy z kręgosłupem

Dla osób cierpiących na problemy z kręgosłupem najlepiej spać na materacu, który sprawia im najmniejszy ból. Materac powinien dopasować się do kształtu kręgosłupa, który jest inny dla każdej osoby.
Ogólnie kręgosłup jest zakrzywiony do wewnątrz w okolicy szyjnej, na zewnątrz w okolicy klatki piersiowej i do wewnątrz w okolicy lędźwiowej. Materac powinien dopasować się do tego kształtu, aby zmniejszyć nacisk na krążki kręgosłupa.
Twoja poduszka powinna być nieco niższa niż można by się spodziewać i powinna pasować do krzywizny kręgosłupa szyjnego. Dostępnych jest ogromna liczba poduszek różnych producentów, ale najlepiej jest je przetestować, aż znajdziesz taką, która będzie dla Ciebie wygodna. Poduszkę można dostosować do własnych potrzeb, ponieważ kształt kręgosłupa niekoniecznie jest taki sam jak u innych osób. Niektórzy ludzie mogą mieć większą krzywiznę niż inni.
Zalecałbym spanie na plecach na powierzchni dopasowanej do kształtu kręgosłupa; możesz również spać na brzuchu, ale zdecydowanie odradzałbym spanie na boku przez większość czasu. Jednak spanie na boku może od czasu do czasu złagodzić niektóre problemy z kręgosłupem, zwłaszcza jeśli ból promieniuje do nogi. Jeśli nogi są zgięte, nerw jest rozluźniony, co zmniejsza ból.

Jak twardy powinien być mój materac?

Postępy w technologii materacy sprawiły, że wybór idealnej powierzchni do spania stał się jeszcze trudniejszy, ponieważ wewnętrzne sprężyny, powietrze, woda i pianka są dostępne w miękkich, średnich, twardych i regulowanych wariantach. Poduszki są również dostępne z wypełnieniem z pianki, puchu, pierza i syntetycznego oraz w różnych kształtach i poziomach twardości.
Chirurdzy ortopedzi najczęściej zalecają materace o średniej twardości, ponieważ niektóre badania sugerują, że materace o średniej twardości poprawiają ból i niepełnosprawność bardziej niż materace twarde. Nowy materac może również poprawić sen w porównaniu ze starymi materacami> 10 lat. Wśród dostępnych poduszek, poduszki lateksowe i piankowe mogą być lepsze niż poduszki poliestrowe lub wypełnione pierzem w utrzymaniu dobrej pozycji podczas snu i zmniejszeniu bólu nocnego.

Jaki jest najlepszy materac na ból pleców?

Chociaż materac o średniej twardości jest dobrym punktem wyjścia, najważniejsze jest, aby zrozumieć, że najlepszy wybór każdej osoby zależy od indywidualnych czynników, w tym od ogólnej postawy, wagi, wieku oraz innych schorzeń ortopedycznych i medycznych. Osoba odczuwająca ból krzyża, szczególnie w nocy, powinna ocenić swój obecny materac i rozważyć wybór nowego materaca jako proces, który może wiązać się z metodą prób i błędów. Przy wypróbowywaniu różnych opcji kluczowymi czynnikami są zdolność materaca do utrzymywania kręgosłupa w neutralnej pozycji, unikanie punktów nacisku, które mogą prowadzić do bolesnego zapalenia kaletki, oraz możliwość swobodnej zmiany pozycji, aby uniknąć skręcania obciążeń kręgosłupa i możliwych nerwów uwięzienie jak zespół cieśni nadgarstka.

Materac termoelastyczny Jowisz 28cm Materac z lateksem Venus

Jaki rodzaj materaca jest najlepszy dla kręgosłupa?
Należy pamiętać, że badania kliniczne pokazują, że średnio twardy materac jest najlepszy w przypadku bólu pleców. Badanie przeprowadzone na nieco ponad 100 osobach z przewlekłym bólem dolnej części pleców wykazało, że łóżko wodne lub materac piankowy były nieznacznie lepsze pod względem objawów pleców i wygodnego snu niż twardy materac.

Jaki rodzaj materaca jest dobry w przypadku zwężenia kręgosłupa?
Łóżka z czystego lateksu są zazwyczaj drogie, więc jeśli masz ograniczony budżet, możesz chcieć kupić łóżko z mieszanką lateksu naturalnego i syntetycznego. Dla osób ze zwężeniem kręgosłupa łóżka te mogą być świetnym wyborem, chociaż niektórzy uważają je za zbyt twarde. Jeśli śpisz na boku, prawdopodobnie wolisz piankę z pamięcią.

Czy lepiej spać na twardym czy miękkim materacu?
Podczas gdy twardszy materac zapewnia kościom większy opór i wsparcie, bardziej miękki materac może zapewnić komfort i poduszkę, których potrzebujesz, aby spać szczęśliwie przez całą noc.

Czy twardsze materace są lepsze dla osób z bólem pleców?
Ogólnie rzecz biorąc, pacjenci z bólem pleców preferują materace z mocniejszego końca spektrum, ale każdy jest inny, więc nie wybrałbym tego tylko dlatego, że inni tak robią. Wielkość osoby i jej waga również tutaj odgrywają dużą rolę. Częstym wyborem dla osób, które mają ból pleców i potrzebują dodatkowego wsparcia, ale w rzeczywistości wolą miękki materac, jest twardy materac z miękką poduszką. Do wyboru jest wiele opcji hybrydowych. Pamiętaj tylko, że to osobisty wybór, a nie jeden rozmiar dla wszystkich.

Jak często osoby z bólem pleców powinny wymieniać materace?
Pamiętaj, że dobry materac nie jest lekarstwem na ból pleców, jeśli masz patologie kręgosłupa. Jednak nie chcesz, aby materac pogarszał Twój ból. Należy pamiętać, że ogólne zalecenia to wymiana materacy co 6-8 lat. Zależy to od jakości materaca, rozmiaru / wagi oraz zużycia, które może wynikać na przykład z ruchu, skaczących dzieci lub zwierząt domowych.

Na co powinna zwrócić uwagę osoba z bólem pleców przy zakupie nowego materaca?

Kupując nowy materac, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii i jest to przydatne dla osób z bólem pleców lub bez. Jednak konsekwencje wyboru niewłaściwego materaca są wyolbrzymione w przypadku osób cierpiących na bóle pleców, dlatego ten dokładny proces został opracowany z myślą o pacjentach cierpiących na ból pleców.
Po pierwsze, poświęć trochę czasu, aby udać się do co najmniej jednego (jeśli nie więcej) sklepu, w którym możesz położyć się na różnych typach materacy. Pozwala to wypróbować różne marki, różne materiały i poziomy twardości. Nawet jeśli wolisz, wypróbuj gamę od miękkich po bardzo jędrne, aby Twoje ciało poczuło różnicę. Czy lubisz dotyk pianki, sprężyn, lateksu lub komór powietrznych? Lubisz nakładkę na materac? Lubisz materiały chłodzące? Jeśli znajdziesz kilka, które Ci się podobają, zrób zdjęcie telefonem łóżka i opis, który zawiera wszystkie potrzebne informacje.

Niektórzy ludzie mają bardzo mocne zdanie na temat tego, czy chcą mocnego, czy miękkiego materaca, ale tak naprawdę niewiele o tym wiedzą. Myśl o super miękkim materacu może wydawać się świetna, ale jeśli jest on zbyt miękki, najcięższe partie ciała będą się głęboko zanurzać, tworząc w ten sposób luki, które powodują ból i ból. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś cięższą osobą. Zatopisz się trochę głębiej, co może naprawdę zagrozić Twojemu kręgosłupowi i szyi. Z drugiej strony, wyjątkowo twardy rdzeń nośny może powodować zagłębione obszary. Musi istnieć równowaga między twardością a miękkością.

Podstawową funkcją materaca jest nie tylko zapewnienie komfortu, ale również wsparcie i zachęcenie do naturalnego ułożenia ciała podczas snu. Każda osoba śpi inaczej, w innej pozycji – niektórzy śpią na brzuchu, inni śpią na boku, a niektórzy na plecach.
Nie ma nic złego w żadnej z tych pozycji do spania, chyba że przeciwstawia się jej tekstura, szczelność i gęstość materaca, tj. Jego twardość lub miękkość. Pokaźny materac spowoduje odepchnięcie się do kręgosłupa, powodując, że nasze ciała przyjmą niewygodne kształty i pozycje, aby dostosować się do tej twardości.
Z drugiej strony niesamowicie miękki materac nie stawia żadnego oporu i powoduje, że ciało zapada się w nienaturalne pozycje, co może prowadzić do bólów stawów i „zacięć” w mięśniach. Dlatego konieczne jest znalezienie materaca, który jest nie tylko doskonałej jakości, ale ma poziom twardości, który pasuje do twoich nawyków związanych ze snem i fizyczności, tak abyś nie bezsennie cierpiał na bezsenność.
Wybór materaca będzie zależał od kilku istotnych czynników, o których należy pamiętać przed, w trakcie i po zakupie. W przypadkowej kolejności pomyśl o następujących rzeczach i zapisz je, myśląc o swoich wzorcach i nawykach związanych ze snem.

Wsparcie i wygoda mają równe znaczenie
Twarda powierzchnia pomaga w prawidłowym ułożeniu ciała.
To powszechne nieporozumienie, w które wierzy każdy klient. Trzeba osiągnąć odpowiednią równowagę między podparciem pleców a komfortem snu jak król. Należy zwrócić uwagę na ogólny komfort oferowany przez materac. Wybór zbyt twardego materaca może prowadzić do bólu. Miękki materac może sprawić, że Twoje ciało zatopi się w cieple.

Materac 160x200 klasyczny Materac 160x200 kokosowy
Materac 160x200 visco pianka z pamięcią Materac 160x200 lateksowy

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl

Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania:

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

Łóżko 180x200cm do sypialni z materacem

Łóżko z materacem 160x200cm

Łóżko do sypialni z materacem 140x200cm

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button