Materac kieszeniowy czy piankowy?

Materac kieszeniowy czy piankowy?

Materace kieszeniowe ze sprężynami i materace z pianki termoelastycznej istnieją od dłuższego czasu jako alternatywa dla standardowych materaców sprężynowych. Podczas gdy dwa typy materacy oferują pewne podobieństwa, istnieją pewne bardzo ważne różnice, które należy wziąć pod uwagę przed wyborem jednego spośród drugiego.

Co jest w środku

Pierwszą i najbardziej oczywistą różnicą między materacem sprężynowym kieszeniowym a materacem z pianki memory jest to, z czego są wykonane.

Materace ze sprężynami kieszeniowymi składają się z setek indywidualnych sprężyn hartowanych, stojących pionowo w pojedynczych rękawach lub „kieszeniach”. Warstwy komfortowej wyściółki z pianki znajdują się na szczycie tego systemu sprężyn, tworząc wygodny, wspierający materac.

Natomiast materace z pianki memory są wykonane z poddanej obróbce pianki poliuretanowej. Piana jest gęsta i bardzo dobrze pochłania energię i masę ciała.

Komu pomagają

Inną różnicą do rozważenia jest to, jakim typem śpicie i jak każde łóżko może ci pomóc. Oba materace oferują twarde, wspierające opcje dla wielu potrzeb spania, ale różnią się tym, jak to uczucie czuje się podczas snu.

Materace ze sprężynami kieszeniowymi są idealne dla osób, które lubią materace wspierające, które są dla nich mocniejsze. Sprężyny mają wiele pozytywnych reakcji i czują się tak, jakby podtrzymywały cię bardziej niż wiele innych rodzajów materacy.

Z drugiej strony twarde podparcie z materaca z pianki memory może być bardziej komfortowe. Pianka pamięciowa jest tak samo wspierająca jak kieszeniowy materac sprężynowy, ale wspiera się, dopasowując się do ciała śpiącego i zmniejszając nacisk.

Jak długo działają

Średnia długość życia może być dla niektórych istotną różnicą. Podczas gdy pojedyncze cewki w kieszonkowym materacu sprężynowym pozwalają lepiej reagować na nacisk, istnieje również ryzyko szybszego zużycia tych cewek. Cewki te mogą z czasem ulec depresji wraz z naciskiem, a materac może ugiąć się i poczuć twardość. Regularne przewracanie się i unikanie takich rzeczy jak skakanie na łóżko może nieco wydłużyć żywotność, ale 8-10-letni kieszeniowy materac jest bardzo stary.

Materace piankowe z pamięcią utrzymują się dość długo z należytą starannością. Często zdarza się, że 12-letni materac piankowy z dobrej jakości pianką – choć w tym momencie gromadzenie się olejków do ciała, potu i innych zanieczyszczeń jest wciąż wystarczającym powodem, aby uzyskać nowy materac. Idealnie, materac z pianki z pamięcią powinien być regularnie obracany.

Ciepło

Ciepło jest kolejnym ważnym czynnikiem. Chociaż wiele nowoczesnych materacy z pianki z pamięcią jest znacznie chłodniejszych niż wcześniej, niektórzy ludzie mogą uznać je za zbyt gorące. Materace ze sprężynami kieszeniowymi są zazwyczaj chłodniejsze, chociaż rodzaj pianki, którą stosują do nakładki, również może mieć dużą różnicę.

Przeniesienie ruchu

Materace te różnią się tylko nieznacznie ruchem przenoszenia. Materace z pianki memory są królami przenoszenia ruchu. „Przytulanie”, które daje materac, zapobiega przenoszeniu ruchu z jednej strony łóżka na drugą. Oznacza to, że jest mało prawdopodobne, aby partnerzy się obudzili, nawet jeśli rzucą się i odwrócą we śnie.
Materace ze sprężynami kieszeniowymi mają również doskonałą separację ruchu, chociaż nie tak bardzo jak pianka z pamięcią. Poszczególne kieszenie w materacu umożliwiają poruszanie się każdej sprężyny i reagowanie na nacisk, zamiast potrząsać całym łóżkiem.
Przy wyborze materaca ze sprężyną kieszeniową i pianką z pamięcią należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Mają pewne podobieństwa, ale różnice są tym, co sprawia, że ​​ludzie wybierają jedno nad drugim. Najlepiej wypróbuj je oba i przekonaj się, co lubisz najbardziej.

Rodzaj materaca

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i materiałów. Każdy styl ma swoje mocne i słabe strony, jeśli chodzi o osoby z nadwagą. W tej części omówimy główne typy materacy do łóżek (pianka pamięciowa, lateks) oraz sposób, w jaki mogą one wpływać na ciężkie podkłady.

Memory Foam, pianka pamięciowa, czyli Visco Memory

Według wielu pianka pamięciowa jest jednym z najlepszych rodzajów materaców do łóżek. Czemu?

Materace piankowe, zarówno na twardej, jak i miękkiej stronie, wykonują świetną robotę przy wyrównywaniu punktów nacisku. Jedną z największych dolegliwości, jakie mają osoby otyłe, jest to, że niektóre obszary ich ciała są ranne (tj. Ich plecy lub biodra). Pianka pamięciowa to fantastyczna praca polegająca na zapewnieniu wieczornego wsparcia dla komfortu ciała.

Pomimo licznych zalet, ten styl materaca może powodować, że ludzie czują się zbyt za gorąco z powodu braku oddychalności materiału. Nie martw się, na rynku dostępnych jest kilka świetnych opcji chłodzenia pianką.

Materac ortopedyczny Visco Memory Jowisz Premium 28cmmaterac piankowy 160x200

Nasze polecane materace visco memory

Lateks

Dla osób z nadwagą materace lateksowe są również solidną opcją. Lateks wydaje się być o wiele lepszy w utrzymaniu chłodu, w przeciwieństwie do większości tradycyjnych piankowych łóżkowych opcji. Powiedziawszy to, będziesz miał inne odczucia niż omówiliśmy powyżej.

materac ortopedyczny na ból kręgosłupaNasze polecane materace lateksowe

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl

Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania:

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

to odpowiedź jest w tym artykule

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

Zobacz polecane materace

Materac klasyczny kieszeniowo sprężynowy – link

Materac kokosowy kieszeniowo sprężynowy – link

Materac termoelastyczny – pianka z pamięcią kieszeniowo sprężynowy – link

Materac lateksowy kieszeniowo sprężynowy – link

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button