Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/napkomfort/domains/napkomfort.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/napkomfort/domains/napkomfort.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/napkomfort/domains/napkomfort.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Czy potrzebuję twardego czy miękkiego materaca? | NAP, Producent materacy

Czy potrzebuję twardego czy miękkiego materaca?

Czy potrzebuję twardego czy miękkiego materaca?

Kiedy zaczynasz kupować nowy materac, jednym z pierwszych wyborów, przed którym staniesz, jest to, jak twarde łóżko chcesz. Czy chcesz mieć pluszowy, miękki element, który będzie ściśle dopasowany do Twojego ciała? Czy chcesz uzyskać mocniejsze uczucie, które będzie Cię wspierać, nie pozwalając na zbyt duże opadanie? A może, jak wielu śpiących, chcesz czegoś pomiędzy?
Wybór poziomu twardości jest ważnym krokiem w poszukiwaniu materaca. Twardość jest nieco subiektywna, co oznacza, że ​​to, co jest wygodne dla jednej osoby, może być dla innej zbyt miękkie lub zbyt twarde. Znalezienie odpowiedniego poziomu twardości odpowiadającego Twoim potrzebom będzie wymagało trochę prób i błędów, niemniej jednak na początku należy wiedzieć o kilku ważnych rzeczach.

Preferencje dotyczące komfortu
To jest najbardziej subiektywny czynnik. Co jest wygodne dla Ciebie i Twojego partnera? Czy zazwyczaj wolisz miękkie łóżka, twarde łóżka czy coś pomiędzy? Porównaj swoje doświadczenia związane ze snem na obecnym materacu z doświadczeniami związanymi ze snem w hotelach i na innych materacach w przeszłości.

Masa ciała
Fizyczny rozmiar i waga każdego śpiącego wpłynie na odczuwanie różnych poziomów jędrności. Ogólnie rzecz biorąc, ciężsi ludzie wolą twardsze materace. Miękkie pianki mogą wnikać zbyt mocno, aby zapewnić wygodę i odpowiednie wsparcie. I odwrotnie, lżejsze podkłady mogą tonąć mniej i znaleźć twarde łóżka jako niewygodnie twarde, więc generalnie preferują opcje miękkie do średnio twardych.

Pozycja snu
Pozycja, w której zwykle śpisz, wpływa również na Twój komfort na łóżkach o różnym stopniu twardości. Osoby śpiące na plecach i brzuchu wolą twardsze materace, podczas gdy osoby śpiące na boku preferują miękkość. Oczywiście te preferencje nie są uniwersalne, ale warto je rozważyć.

Materac termoelastyczny Jowisz 28cm Materac z lateksem Venus

Preferencje partnerów
Jeśli dzielisz łóżko z partnerem lub dzieckiem, musisz wziąć pod uwagę ich preferencje, wagę, pozycję snu i inne, a także własne. Wiele par uważa, że ​​potrzebny jest jakiś kompromis, w którym to przypadku zakres średniej twardości jest najbardziej wszechstronny. W sytuacjach, gdy preferencje partnerów są zupełnie odwrotne, niezbędny może być specjalistyczny materac. Niektórzy producenci oferują możliwość indywidualnego dostosowania każdej strony łóżka, podczas gdy inni tworzą łóżka z regulowanymi ustawieniami twardości, które można zmieniać w razie potrzeby.

Twardość a wsparcie

Twardość i podparcie to dwa najbardziej godne uwagi czynniki nowego materaca. Chociaż często myśli się o nich zamiennie, są to dwa różne czynniki, które należy rozważyć osobno.
Twardość jest miarą tego, jak czuje się powierzchnia łóżka, gdy śpiący się kładzie. Czy jest miękki, twardy czy gdzieś pomiędzy? Czy ciało zapada się w powierzchnię lub siedzi na niej?
Wsparcie to miara tego, jak dobrze materac podpiera ciało, pomagając w utrzymaniu prawidłowego ułożenia kręgosłupa. Czy łóżko zapada się lub tonie? Czy zapewnia odpowiednie wsparcie, aby zmniejszyć dyskomfort w obszarach wspólnych punktów nacisku?
Twardość i wsparcie są ze sobą ściśle powiązane, ale są to różne czynniki. Materace, które są zbyt twarde lub zbyt miękkie, nie będą miały odpowiedniego podparcia dla niektórych podkładów. Oczywistym przykładem jest łóżko, które jest zbyt miękkie, co pozwala ciału zanurzyć się zbyt mocno, aby można go było odpowiednio podeprzeć. Działa to również w drugą stronę. Na przykład, lżejsze śpiący mogą stwierdzić, że twarde łóżka są niewystarczające, ponieważ nie zapewniają dostatecznego dopasowania, zmniejszając w ten sposób komfort i oferując zbyt duży odpychanie w celu zmniejszenia nacisku na wrażliwe obszary.

Materac 160x200 klasyczny Materac 160x200 kokosowy
Materac 160x200 visco pianka z pamięcią Materac 160x200 lateksowy

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl

Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania:

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

Łóżko 180x200cm do sypialni z materacem

Łóżko z materacem 160x200cm

Łóżko do sypialni z materacem 140x200cm

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button