Naucz się swoich idealnych miejsc na presję: kilka kluczowych punktów

Naucz się swoich idealnych miejsc na presję: kilka kluczowych punktów

Wielki pomysł tutaj – co sprawia, że ​​jest to wskazówka – nie polega na tym, że istnieją szczególnie dobre miejsca do masażu na ludzkim ciele, ale na tym: znajomość kilku z nich to prawie wszystko, co musisz wiedzieć.

Czy słyszałeś kiedyś o zasadzie 80-20? „Prawo kilku najważniejszych”? W wielu sytuacjach około 80% skutków pochodzi z 20% przyczyn. Podczas masażu większość potrzebnych rzeczy pochodzi tylko z kilku najważniejszych i najbardziej satysfakcjonujących miejsc do masażu.

Każdy przyzwoity masażysta ma do tego intuicyjne zrozumienie i dlatego wydaje się, że mamy „magiczne dłonie” – w rzeczywistości nie jest tak trudno przybliżyć najważniejsze miejsca, ponieważ po prostu nie ma ich zbyt wielu.

Oczywiście są inne, a pozostałe 20% ma znaczenie. Ale zrozumienie, że kilka kluczowych punktów jest szczególnie ważnych, może naprawdę zmienić twoje podejście … i nie jest tak trudno wiedzieć, gdzie naciskać, jak mogłoby się wydawać.

Terapia masażu dla bólu krzyża

Idealne miejsce nr 2 w mięśniach erekcji kręgosłupa i kwadratu lędźwiowego w rogu piersiowo-lędźwiowym

Ludzie zwykle nie wiedzą o tym miejscu … dopóki się nie masuje, a potem przypomina drapanie w swędzeniu, którego nawet nie wiedzieli. Nawet jeśli odczuwają ból dolnej części pleców spowodowany lub skomplikowany przez ból w tym skrawku mięśni, większość ludzi uważa, że ​​„zbyt wysoki” wydaje się być zaangażowany. Ale punkty spustowe tutaj są powszechne i często kierują ból w dół, oszukując nas do myślenia, że ​​nasz ból krzyża jest niższy niż jest.

To idealne miejsce żyje w „rogu piersiowo-lędźwiowym”, w zagłębieniu między najniższym żebrem a kręgosłupem – tam, gdzie stabilność klatki piersiowej i kręgów piersiowych ustępuje względnej niestabilności kręgosłupa lędźwiowego. Składa się z punktów spustowych w środkowo-górnym rogu kwadratu (kwadratu) mięśnia lędźwiowego i grubej kolumny mięśnia, która otacza kręgosłup, kręgosłup erekcji.

Technicznie są to całkiem różne mięśnie, ale punkty spustowe w każdym z nich zwykle wyglądają jak to samo miejsce – Perfect Spot nr 2.

Łóżko tapicerowane z pojemnikiem Luna

Uczucie w tym obszarze może być gorące i płonące, jeśli punkty spustowe są poważne, a także mogą zapierać dech w piersiach – co może być bardziej „zagrażające” uczucie – więc należy zachować ostrożność. Jednak u większości ludzi tępy lub łagodniejszy nacisk nadal wywoła charakterystyczne wrażenie Perfect Spot: głębokiego, chorobliwie „słodkiego” bólu.

Jak znaleźć i leczyć Perfect Spot nr 2?

Nie możesz łatwo potraktować tego miejsca, chyba że jesteś niezwykle elastyczny … ale łatwo jest znaleźć kogoś innego. Po prostu zlokalizuj dolne żebro, a następnie skieruj się do wewnątrz w kierunku kręgosłupa. Kiedy uderzysz grubą wiązkę mięśni obok kręgosłupa, dotarłeś: jest trochę naturalnego rogu między „dachem” żebra a „ścianą” mięśnia kręgowego.

Obszar ten jest zazwyczaj tak gęsto zaludniony, że ma znaczące punkty spustowe, że presja w prawie każdym miejscu będzie się opłacać. Ale kontynuuj poszukiwania idealnego miejsca. Używając kciuka lub opuszki palca, jeśli nie jest zbyt ostry, łokcia lub pięty ręki, aby stępić nacisk, powoli wepchnij do tej kieszeni i naciśnij do środka i do góry. Próbuj pod różnymi kątami, a prawdopodobnie znajdziesz coś, co przyciągnie uwagę.

Terapia punktami spustowymi nie jest cudownym lekarstwem, ale jest cenną umiejętnością życiową. Praktycznie każdy może choć trochę skorzystać, a wielu odczuje znaczną ulgę w upartych bólach.

Materac MIZAR klasyczny

Materac KASTOR kokosowy

 

Materac AGENA lateksowy

 

Materac HAMAL Visco pianka z pamięcią

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl

Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania:

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

Łóżko 180x200cm do sypialni z materacem

Łóżko z materacem 160x200cm

Łóżko do sypialni z materacem 140x200cm

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button