Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/napkomfort/domains/napkomfort.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/napkomfort/domains/napkomfort.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/napkomfort/domains/napkomfort.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Objawy, diagnoza i leczenie bólu dolnej części pleców | NAP, Producent materacy

Objawy, diagnoza i leczenie bólu dolnej części pleców

Objawy, diagnoza i leczenie bólu dolnej części pleców

Kręg lędźwiowy lub dolny kręgosłup to niezwykle dobrze zaprojektowana struktura łączących kości, stawów, nerwów, więzadeł i mięśni, które współpracują ze sobą, zapewniając wsparcie, siłę i elastyczność. Jednak ta złożona struktura pozostawia również dolną część pleców podatną na obrażenia i ból.
Aby pomóc w zrozumieniu tego skomplikowanego tematu, w tym artykule przedstawiono model pozwalający zrozumieć objawy, ustalenia fizyczne, badania obrazowe i techniki iniekcji w celu ustalenia dokładnej diagnozy.
Po uzyskaniu dokładnej diagnozy przyczyny bólu dolnej części pleców opcje leczenia można wybrać w oparciu o najlepsze praktyki medyczne.

Kręg lędźwiowy, co może pójść nie tak

Niskie plecy wspierają ciężar górnej części ciała i zapewniają mobilność podczas codziennych ruchów, takich jak zginanie i skręcanie. Mięśnie w dolnej części pleców są odpowiedzialne za zginanie i obracanie bioder podczas chodzenia, a także podtrzymywanie kręgosłupa. Nerwy w dolnej części pleców dostarczają wrażenia i zasilają mięśnie miednicy, nóg i stóp.
Najbardziej ostry ból w dolnej części pleców wynika z uszkodzenia mięśni, więzadeł, stawów lub dysków. Ciało reaguje również na obrażenia, mobilizując zapalną odpowiedź gojenia. Podczas gdy zapalenie wydaje się niewielkie, może powodować silny ból.

Znaczne nakładanie się nerwów na wiele dysków, mięśni, więzadeł i innych struktur kręgosłupa może być trudne dla mózgu w celu dokładnego wykrycia przyczyny bólu. Na przykład zdegenerowany lub rozdarty dysk lędźwiowy może odczuwać to samo, co naciągnięty mięsień – powodując zapalenie i bolesny skurcz mięśni w tym samym obszarze. Mięśnie i więzadła goją się szybko, a rozdarty dysk może, ale nie musi. Przebieg bólu w czasie pomaga ustalić przyczynę.

Zakres objawów bólu dolnej części pleców

Ból dolnej części pleców może obejmować wiele różnych objawów. Może być łagodny i po prostu denerwujący lub może być ciężki i wyniszczający. Ból dolnej części pleców może zacząć się nagle lub może zacząć powoli – być może przychodząc i odchodząc – i stopniowo pogarszać się z czasem.

W zależności od przyczyny bólu objawy mogą występować na różne sposoby. Na przykład:

Ból, który jest tępy lub obolały, ograniczony do dolnej części pleców
Kłujący, piekący ból, który przesuwa się z dolnej części pleców na grzbiety ud, czasem w dolne nogi lub stopy; może obejmować drętwienie lub mrowienie (rwa kulszowa)
Skurcze mięśni i ucisk w dolnej części pleców, miednicy i biodrach
Ból, który nasila się po długotrwałym siedzeniu lub staniu
Trudności z wyprostowaniem się, chodzeniem lub przechodzeniem ze stojącej do siedzącej

Ponadto objawy bólu dolnej części pleców są zwykle opisywane przez rodzaj początku i czas trwania:

Ostry ból.

Ten rodzaj bólu zwykle pojawia się nagle i utrzymuje się przez kilka dni lub tygodni i jest uważany za normalną reakcję organizmu na uraz lub uszkodzenie tkanki. Ból stopniowo ustępuje, gdy ciało leczy.

Podostry ból dolnej części pleców.

Ten rodzaj bólu, trwający od 6 tygodni do 3 miesięcy, ma zazwyczaj charakter mechaniczny (taki jak napięcie mięśni lub ból stawów), ale jest przedłużony. W tym momencie można rozważyć przeprowadzenie badania medycznego i jest wskazane, jeśli ból jest silny i ogranicza możliwość uczestniczenia w czynnościach życia codziennego, spania i pracy.

Przewlekły ból pleców

Zwykle definiowany jako ból dolnej części pleców, który trwa ponad 3 miesiące, ten rodzaj bólu jest zwykle silny, nie reaguje na początkowe leczenie i wymaga dokładnej analizy medycznej w celu ustalenia dokładnego źródła bólu.

Rodzaje bólu krzyża

Istnieje wiele sposobów kategoryzacji bólu krzyża – dwa popularne typy to:

Ból mechaniczny.

Zdecydowanie najczęstszą przyczyną bólu dolnej części pleców jest ból mechaniczny (ból osiowy), głównie ból mięśni, więzadeł, stawów (stawów twarzy, stawów krzyżowo-biodrowych) lub kości w obrębie kręgosłupa i wokół niego. Ten rodzaj bólu jest zwykle zlokalizowany w dolnej części pleców, pośladkach, a czasem w górnej części nóg. Zwykle ma na to wpływ obciążenie kręgosłupa i może się różnić w zależności od ruchu (do przodu / do tyłu / skręcania), aktywności, stania, siedzenia lub odpoczynku.

Ból korzeniowy.

Ten rodzaj bólu może wystąpić, jeśli korzeń nerwu rdzeniowego zostanie uderzony lub zaogniony. Ból promieniowy może następować według wzoru korzenia nerwu lub dermatomu w dół do pośladka i / lub nogi. Jego szczególnym odczuciem jest ostry, elektryczny, piekący ból i może być związany z drętwieniem lub osłabieniem (rwa kulszowa). Zazwyczaj jest odczuwalny tylko z jednej strony ciała.

Istnieje wiele dodatkowych źródeł bólu, w tym ból chromania (zwężenie) ból mielopatyczny, ból neuropatyczny, deformacja, guzy, infekcje, ból ze stanów zapalnych (takich jak reumatoidalne zapalenie stawów lub zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa) oraz ból pochodzący z innej części ciało i prezenty w dolnej części pleców (takie jak kamienie nerkowe lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego).

Możliwe jest również, że ból krzyża rozwija się bez wyraźnej przyczyny. Kiedy tak się dzieje, główny nacisk kładziony jest na leczenie objawów (a nie na przyczynę objawów) i ogólny stan zdrowia pacjenta.

W przypadku podostrego i przewlekłego bólu dolnej części pleców ważna jest dokładna diagnoza, aby położyć podwaliny pod odpowiednie leczenie i rehabilitację. Leczenie bólu dolnej części pleców zmniejsza prawdopodobieństwo nawracających nawrotów bólu pleców i pomaga zapobiegać rozwojowi przewlekłego bólu dolnej części pleców.

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

Właśnie dlatego materac, na którym śpisz, jest tak ważny dla zdrowia kręgosłupa.

Rodzaj materaca

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i materiałów. Każdy styl ma swoje mocne i słabe strony, jeśli chodzi o osoby z nadwagą. W tej części omówimy główne typy materacy do łóżek (pianka pamięciowa, lateks) oraz sposób, w jaki mogą one wpływać na ciężkie podkłady.

Memory Foam, pianka pamięciowa, czyli Visco Memory

Według wielu pianka pamięciowa jest jednym z najlepszych rodzajów materaców do łóżek. Czemu?

Materace piankowe, zarówno na twardej, jak i miękkiej stronie, wykonują świetną robotę przy wyrównywaniu punktów nacisku. Jedną z największych dolegliwości, jakie mają osoby otyłe, jest to, że niektóre obszary ich ciała są ranne (tj. Ich plecy lub biodra). Pianka pamięciowa to fantastyczna praca polegająca na zapewnieniu wieczornego wsparcia dla komfortu ciała.

Pomimo licznych zalet, ten styl materaca może powodować, że ludzie czują się zbyt za gorąco z powodu braku oddychalności materiału. Nie martw się, na rynku dostępnych jest kilka świetnych opcji chłodzenia pianką.

Materac ortopedyczny Visco Memory Jowisz Premium 28cm

Nasze polecane materace visco memory

Lateks

Dla osób z nadwagą materace lateksowe są również solidną opcją. Lateks wydaje się być o wiele lepszy w utrzymaniu chłodu, w przeciwieństwie do większości tradycyjnych piankowych łóżkowych opcji. Powiedziawszy to, będziesz miał inne odczucia niż omówiliśmy powyżej.

materac ortopedyczny na ból kręgosłupaNasze polecane materace lateksowe

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl

Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania:

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

to odpowiedź jest w tym artykule

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

Materac ortopedyczny dla osób z bólem kręgosłupa

Materac ortopedyczny dla osób z bólami pleców

Korzyści ze stosowania materaca ortopedycznego

Najlepszy materac dla osoby z alergią

Zalety spania na materacu lateksowym

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button