Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/napkomfort/domains/napkomfort.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/napkomfort/domains/napkomfort.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/napkomfort/domains/napkomfort.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Rwa kulszowa przyczyny bólu | NAP, Producent materacy

Rwa kulszowa przyczyny bólu

Rwa kulszowa przyczyny bólu

Ból pleców jest powszechną dolegliwością, która każdego roku odpowiada za wysoki poziom nieobecności w pracy. Rwa kulszowa jest czasem objawem bólu pleców, który jest stosunkowo łatwy do zidentyfikowania. Co powoduje rwa kulszowa i jak powstają objawy.

Co oznacza rwa kulszowa?

Kości w plecach (kręgach) są oddzielone płaskimi, okrągłymi poduszkami tkanek. Twój nerw kulszowy biegnie od dolnej części pleców przez pośladki i nogę. Kiedy jeden z krążków tkanki łącznej z czasem ulega ściśnięciu lub ulega uszkodzeniu z powodu urazu, może wypchnąć się z kręgów, tworząc czasem tak zwany „przepukliny dysku”. W rzeczywistości są to cztery nerwy z dolnej części pleców, które łączą się, tworząc nerw kulszowy. Korzenie nerwowe nie są przyzwyczajone do tego, aby coś naciskało na nich, a to nienormalne ciśnienie może powodować ból nerwów. Jest to ból kulszowy, a przepuklina dysku jest najczęstszą przyczyną objawów rwy kulszowej. Ból, który może wystąpić w różnych częściach nogi, związany jest z naciskiem korzenia nerwu w różnych częściach dolnej części pleców.

Co powoduje rwa kulszowa?

Ponieważ rwa kulszowa jest często spowodowana nadużywaniem lub urazem, najczęściej diagnozuje się ją u osób po 40. roku życia. Nadwaga lub kobiety w ciąży mogą zwiększać ryzyko wystąpienia objawów rwy kulszowej, ponieważ przenoszenie dodatkowej masy prowadzi do zwiększenia nacisku na dyski i dolną część pleców ogólnie. Siedzący tryb życia jest kolejnym czynnikiem ryzyka, ponieważ osoby spędzające dużo czasu przy biurku mają większą szansę na cierpienie z powodu rwy kulszowej.

Nieprawidłowe noszenie dużych ciężarów, zarówno w pracy, jak i w czasie wolnym, może prowadzić do obrażeń dysków, co może również powodować ból kulszowy.

Jak można uniknąć rwy kulszowej?

Aby uniknąć wysokiego ryzyka, należy ćwiczyć bezpieczne wskazówki podnoszenia podczas przenoszenia ciężkich przedmiotów i starać się zachować mobilność, dopasowanie i zdrowie. Schudnij, jeśli możesz. To nie tylko zmniejszy ryzyko rwy kulszowej, ale ogólnie będziesz zdrowszy i będziesz miał mniejsze ryzyko wszelkiego rodzaju obrażeń i złego stanu zdrowia. Udaj się do lekarza, gdy tylko poczujesz ból pleców, ponieważ wczesne leczenie może pomóc w zapobieganiu poważnemu dyskomfortowi.

Materac MIZAR klasyczny

Materac KASTOR kokosowy

 

Materac AGENA lateksowy

 

Materac HAMAL Visco pianka z pamięcią

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl

Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania:

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

Łóżko 180x200cm do sypialni z materacem

Łóżko z materacem 160x200cm

Łóżko do sypialni z materacem 140x200cm

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button