Industrialna aranżacja wnętrz

Industrialna aranżacja wnętrz

Światła

Wydaje się, że wariacje lamp i świateł, które powstały na przestrzeni lat, nie mają końca. Od wytrzymałych lamp wiszących po stare fabryczne abażury, lampy te nadal są mile widzianym dodatkiem do wnętrz na całym świecie. Szczególnie godne uwagi jest to, że chociaż widzieliśmy, że lampy o ciaśniejszych i gładszych kształtach były bardziej popularne w zeszłym roku, w tym roku zdecydowanie preferujemy mocniejsze światła. Im bardziej solidny i oldschoolowy, tym lepiej!

Lampy wiszące

Lampy wiszące typu przemysłowego, znane również jako abażury fabryczne, wzięły swoją nazwę od ich powszechnego stosowania w środowiskach fabrycznych. Po prostu wykonane, te światła można rozpoznać po ich solidnej i bezsensownej konstrukcji. Coraz częściej widzimy fabryczne jasne klosze o bardziej otwartych wzorach. Tego typu projekty zapewniają większą ekspozycję na źródło światła i tworzą gustowną atmosferę we wnętrzu. Nie wspominając już o tym, że są niesamowicie przyciągające wzrok i mogą z łatwością stanowić atrakcję Twojej przestrzeni życiowej.

Wybierając lampę wiszącą o otwartym designie, ważne jest, aby wybrać taką, która ma piękne źródło światła, na przykład lampę z żarnikiem węglowym. Ten rodzaj źródła światła podkreśla twardy charakter Twojej lampy i naprawdę pomaga uchwycić atmosferę starej szkoły. Lampy wiszące w tym stylu świetnie sprawdzą się również we wnętrzach wiejskich lub nowoczesnych!

Lampy podłogowe

Jestem pewien, że wszyscy znamy problem pustej przestrzeni w innym świetnym projekcie, z którym po prostu nie wiesz, co zrobić. Dlaczego nie lampa podłogowa w stylu industrialnym? To idealne rozwiązanie! Lampy podłogowe świetnie nadają się do dostarczania tylko tej odrobiny dodatkowego światła, której potrzebujesz, aby przeczytać książkę na kanapie, lub aby uniknąć nudnego i brudnego ciemnego kąta. Oprócz dodatkowego światła, które zapewnia lampa podłogowa, może również pomóc wzmocnić rustykalną atmosferę industrialnego wystroju wnętrz.

Lampy podłogowe są zazwyczaj duże i rzucają się w oczy, więc nie bój się pochwalić się lampą! Wiele lamp podłogowych w industrialnym wystroju wnętrz ma trójnożną ramę, która zapewnia dodatkową stabilność światła. Co więcej, trójnożna rama oznacza, że ​​lampa podłogowa zajmuje więcej miejsca i wygląda na twardszą, solidniejszą. Tak jak widzieliśmy w przypadku lamp wiszących, lampy podłogowe zyskują na popularności, oferując lepszą ekspozycję na źródło światła.

Fotele przemysłowe

Nie da się urządzić nowoczesnego pokoju bez mebli industrialnych, nie inaczej jest z siedziskami. Można je zobaczyć wszędzie: od nowego modnego baru po drugiej stronie ulicy po elegancki hotel w centrum miasta. Zaletą mebli w stylu industrialnym jest to, że można je łatwo łączyć z innymi stylami dekoracji wnętrz i łatwo dodać rustykalny, mocny wygląd do każdego pomieszczenia.

Krzesła przemysłowe do jadalni

Industrialne krzesła do jadalni można rozpoznać po solidnym i niewykończonym wyglądzie i w dotyku, a także z pewnością spełniają stare powiedzenie „mniej znaczy więcej”. Te industrialne krzesła do jadalni mają minimalistyczny charakter, ponieważ uniknęły zbędnych dekoracji wszelkiego rodzaju. Oprócz solidnego i minimalistycznego stylu industrialne krzesła do jadalni można rozpoznać po materiałach użytych do ich wykonania.

Siedzisko i oparcie są zwykle wykonane ze (sztucznej) skóry i prezentowane w spokojnych kolorach, takich jak koniak, szary i ciemnobrązowy. Kolory te łatwo łączą się ze sobą i innymi meblami. Rama tych krzeseł jest zwykle wykonana z metalu, polerowana lub matowa, pokryta papierem ściernym lub malowana natryskowo na czarno.

Kanapy przemysłowe

Dzięki solidnemu charakterowi mebli tworzysz industrialny wygląd. Kanapa to bardzo ważny mebel w Twojej przestrzeni, co oznacza, że ​​musisz pamiętać o wielu czynnikach. Kanapa może być piękna, ale powinna też być wygodna! We wnętrzach industrialnych widzimy dużo skórzanych kanap w kolorze koniaku. Kanapy te podkreślają surowy i niedokończony charakter mebli i sprawiają, że wnętrze nabiera surowego charakteru. Jeśli chcesz postawić na surowy wygląd, skóra jest dla Ciebie idealnym materiałem. Na przykład skóra cielęca nadaje temu solidnemu wyglądowi, zwłaszcza gdy wzór skóry jest nadal bardzo widoczny. Wreszcie podparcie kanapy jest jej wykończeniem, a szczególnie ciemne nogi podkreślają samą kanapę i wyglądają przy tym twardo.

Stoły przemysłowe

Industrialny stół jest niezbędny do surowego wystroju wnętrza. Większość stołów w stylu industrialnym jest również wykonana z drewna i metalu, najczęściej ze stali lub żelaza i zazwyczaj stanowi połączenie dwóch z nich.

Industrialne stoły do ​​jadalni

Wytrzymały stół do jadalni to obowiązkowa pozycja w każdym industrialnym wystroju wnętrz! Większość stołów do jadalni w tym stylu jest wytrzymała z szorstkim drewnianym blatem połączonym z solidną metalową ramą. Drewniany blat często powstaje z drewna o starszym charakterze. Należy pamiętać, że stół w jadalni nie jest już tylko miejscem, w którym cotygodniowe posiłki. Służy jako baza do kolacji z rodziną i przyjaciółmi, miejsce, w którym można otrzymywać najnowsze wiadomości w niedzielne poranki, jest to miejsce, w którym dzieci będą ćwiczyć sztukę i rzemiosło, a Ty możesz pracować do późna na laptopie. Jest to miejsce, w którym z łatwością możesz spędzić większość czasu w domu, co jest tym bardziej powodem do rozważenia i zadbania o odpowiednią atmosferę, jakość i formę stołu w jadalni.

Rozkładany stół loftowy ADAM ciemny orzech Nowoczesny stół rozkładany do jadalni
Rozkładany stół loftowy ADAM sosna bielona Rozkładany stół loftowy ADAM jesion

Materiały przemysłowe

Użycie odpowiednich materiałów jest niezbędne do stworzenia industrialnego wyglądu, jakiego chcesz w przestrzeni! W industrialnym wystroju wnętrz istnieje tendencja do używania „zimniejszych” materiałów, dlatego ważne jest znalezienie równowagi między tymi materiałami, aby stworzyć przyjazną atmosferę.

Metal

Znakiem rozpoznawczym wzoru przemysłowego jest oczywiście użycie metalu. Może to być tak wytrzymałe i stosowane tak intensywnie, jak tylko chcesz. Pomyśl na przykład o solidnym i chłodnym barze z metalowymi płytami, a nawet żelaznymi płytami przy ścianie. Dodatkowo można znaleźć wiele mebli z elementami metalowymi, takich jak stare szafki czy stoły do ​​nauki o industrialnych konstrukcjach. Wolisz coś bardziej subtelnego? Następnie możesz spróbować stalowych akcentów w postaci metalowych hokerów lub krzeseł.

Cegła

Kiedy myślisz o budynku przemysłowym, szybko przychodzą na myśl grube ceglane ściany. Oczywiście marzeniem jest zbudowanie solidnej ściany z cegły, ale istnieje wiele tańszych i łatwiejszych alternatyw. Możesz na przykład otrzymać specjalną tapetę z motywem cegły w różnych kolorach i wzorach.

Skóra

Skóra jest jednym z niewielu materiałów, które bardzo dobrze pasują do niemal każdego stylu, ale skóra wyjątkowo dobrze komponuje się z industrialną atmosferą. Skóra nadaje domowi lub lokalowi vintage i mocny charakter i można ją łatwo łączyć z innymi materiałami, takimi jak metal i cegła. Stosując skórę w swoim lokalu, możesz to zrobić w szerokim zakresie w postaci solidnie wyglądającej kanapy lub fotela z ciemnej skóry. Alternatywnie, jeśli wolisz subtelniejsze podejście, możesz zaakcentować swój industrialny design za pomocą (sztucznych) skórzanych poduszek lub wsporników.

Ściany przemysłowe

Ściana przemysłowa to prawdziwy dowód, gdy masz ją w swoim domu. Ten rodzaj ściany może przybierać różne kształty i rozmiary, może być wykonany z betonu, kamienia, a nawet cegły. Pomyśl o starych fabrykach z ich zaniedbanymi, odsłoniętymi i niedokończonymi ścianami, a wiesz dokładnie, o czym mówimy. Zapomnij o tynku i malowaniu i po prostu użyj gołego betonu lub cegły, a będziesz miał dokładnie to, czego potrzebujesz, aby uzyskać idealny industrialny wygląd.

Na przykład możesz naprawdę podkręcić industrialny klimat swojego domu, pozostawiając jedną ze ścian w salonie całkowicie pustą i nietkniętą. A jeśli Twoja ściana została już wypolerowana i chcesz wrócić do industrialnego klimatu? Zawsze możesz go udekorować, a nawet zbudować na nim część nowej ceglanej ściany. I wreszcie, istniejącą ścianę z cegły można łatwo ozdobić, barwiąc cegły lub nieznacznie zmieniając fugi.

Akcesoria przemysłowe

Industrialny wystrój wnętrz łatwo może się wydać nieco ponury i nieprzyjemny, ale na pewno nie musi tak być! Kilka prostych akcesoriów może szybko dodać ciepła do przestrzeni, na przykład używając miękkiego i ciepłego światła, aby je rozjaśnić. Ponadto bardzo ważne jest, aby dodać do wnętrza odrobinę koloru w postaci poduszek, dywaników lub odrobiny koloru na ścianie. Oczywiście należy pamiętać, aby zachować prostotę, ponieważ pokój w kolorze tęczy szybko straci ten industrialny charakter, nad którego stworzeniem tak ciężko pracowałeś, korzystając ze swoich mebli i designu. W szczególności należy zwracać uwagę na delikatne, miękkie materiały, takie jak piękna skóra owcza na fotel lub skóra bydlęca na dywan.

Loft przemysłowy

Loft powraca do nowoczesnej aranżacji wnętrz. Przez loft rozumiemy zwykle dużą otwartą przestrzeń, którą może w całości udekorować każdy, kto ją kupi. Lofty często charakteryzują się wysokimi (zgadnij, skąd to się wzięło?) sufitami, które tworzą dużo przestrzeni i przyczyniają się do naturalnego, industrialnego charakteru. Większość loftów znajduje się również w starych fabrykach, magazynach i szkołach.
Przestrzenie na poddaszu są szerokie i przepuszczają dużo światła. Dzięki zastosowaniu białych ścian i dużej ilości naturalnego światła możesz naprawdę podkreślić ten aspekt swojego poddasza. Oczywiście przestrzeń i światło są cudowne, ale również zwiększają potrzebę zapewnienia idealnego wystroju wnętrza na poddaszu, ponieważ każda część Twojego wnętrza będzie wyeksponowana. Pomyśl o zastosowaniu wspomnianych wyżej ciepłych materiałów, ścianek działowych i nastrojowego oświetlenia, aby uzupełnić naturalne cechy Twojego poddasza. Wysokie sufity, duże okna i naturalna industrialna atmosfera loftu mogą utrudniać przybliżenie atmosfery do cieplejszego, bardziej wiejskiego klimatu.

Upewnij się, że wybierasz odpowiednie kolory i meble, ponieważ to one będą decydować o charakterze Twojego loftu. Ale! Nie daj się też skusić i unikaj umieszczania zbyt dużych mebli, aby wypełnić naturalną przestrzeń loftu. Zachowaj prostotę i skromność i używaj tylko tego, czego potrzebujesz, aby osiągnąć pożądaną atmosferę.

Kolory przemysłowe

Kolorystyka wnętrza industrialnego nawiązuje do budynków fabrycznych oraz wnętrz z XIX i XX wieku. W rezultacie, oczywiście, wyraźnie brakuje jakichkolwiek szczególnie jasnych lub oczywistych kolorów. Najbardziej widoczne są kolory neutralne, takie jak czarny, biały i szary. Szczególnie szary krzyczy industrialny design i ma wiele różnych odcieni, które mogą służyć różnym celom, a każdy może zapewnić inny klimat.

Wybór odpowiedniego koloru do domu jest niezwykle ważny, ponieważ podstawa domu przemysłowego jest często bardzo surowa. Obserwujemy jednak zmianę kolorystyki wnętrz industrialnych: tam, gdzie wcześniej używano tylko szarości, czerni i brązu, teraz zaczynamy widzieć więcej tych kolorów z odcieniami innych. Na przykład ciepłe kolory, takie jak ochra i kamienna czerwień, doskonale nadają się do dodania tej małej plamki koloru, o której mówiliśmy. Te ciepłe kolory bardzo dobrze łączą się z odcieniami szarości i czerni.

Inne kolory, które stają się modne, to odcienie niebieskiego i zielonego, szczególnie w najbardziej surowych i surowych stylach projektowych tego roku. Wynika to zapewne z faktu, że kolory te są na tyle zbliżone do szarości, że pozwalają na bardzo łatwe i naturalne łączenie tych dwóch. Niebieski i zielony to kolory, które dają uczucie spokoju, odprężenia, a czego chcieć więcej?

Share this post


Call Now Button