Jak stworzyć atmosferę miejskiego loftu w swoim domu

Jak stworzyć atmosferę miejskiego loftu w swoim domu

Istnieje wiele sposobów na wprowadzenie tego niezwykle stylowego wyglądu do własnej przestrzeni – pomyśl o salonach na planie otwartym, ścianach z odsłoniętych cegieł, elementach konstrukcyjnych i industrialnych klimatach.
Jeśli masz obsesję na punkcie tego loftowego stylu i naprawdę musisz zabrać go z powrotem do domu, nasze proste wskazówki zaprowadzą Cię tam. Dostosuj swoją przestrzeń do miejskiej perfekcji dzięki naszemu przewodnikowi tworzenia bezwysiłkowej atmosfery śródmieścia, niezależnie od tego, gdzie mieszkasz.

Włącz przestrzenie na planie otwartym

Otwarty plan jest synonimem stylu loftowego. Ponieważ Nowy Jork słynie z małych przestrzeni, ta prosta sztuczka projektowa nadaje pomieszczeniu przestronny wygląd, niezależnie od możliwości, że nie jest on naprawdę przestronny.
Aby zagwarantować, że będzie wyglądać w ten sposób, dokładnie rozważ ustawienie mebli. Nawet jeśli Twój dom nie jest planem otwartym, możesz wydzielać tę samą esencję, myśląc o rozmieszczeniu mebli.
Kiedy już wybierzesz swoje elementy, przesuń je, naprawdę pracuj nad przestrzenią i baw się nią, upewniając się, że zostawisz wystarczającą „białą przestrzeń” do oddychania.

Jeśli naprawdę jesteś oddany tworzeniu wzniosłej atmosfery w swojej przestrzeni, być może będziesz musiał zburzyć kilka ścian. Otwarta koncepcja układu jest kluczowa dla tego rodzaju estetyki.
Chociaż lofty są piękne, zazwyczaj znajdują się w najbardziej pożądanych lokalizacjach. W ten sposób może mieć ograniczoną powierzchnię i mieć wysoką cenę.
Biorąc wszystko pod uwagę, ich konstrukcja rekompensuje brak miejsca na podłodze. Zastosowanie wysokich sufitów, rozległych okien i wyjątkowo otwartego planu piętra, aby przestrzeń wydawała się większa.

Niesławne odsłonięte ceglane ściany

Ponieważ wiele loftów jest regularnie zamienianych na magazyny lub stare budynki przemysłowe, istnieje większa szansa, że ​​w całej przestrzeni będzie zwykle kilka odsłoniętych ceglanych ścian.
Jeśli mieszkasz w bardziej ugruntowanym domu, spróbuj odsłonić istniejące ceglane ściany, które mogą być obecnie ukryte za płytą kartonowo-gipsową. Podobnie możesz spróbować usunąć tynk ze ściany, aby samemu odsłonić cegłę. Z drugiej strony możesz zburzyć stary mur i odkryć jeden.
Z drugiej strony istnieje wiele przedmiotów dostępnych do stworzenia ściany ze sztucznej cegły, która wygląda całkiem autentycznie!

Wokół jest mnóstwo fajnych tapet z odsłoniętej cegły, a także równie modne wersje betonowe, które zapewniają surowy, industrialny charakter. Tapeta betonowa również działa cuda w tworzeniu pożądanego efektu.

Wymieszaj i dopasuj swoje meble

Lofty słyną z tego, że mieszczą bez kolizji różnorodne meble w różnych epokach, stylach i warunkach. Jeśli po raz pierwszy testujesz ten styl projektowania, salon jest doskonałym miejscem na rozpoczęcie.
Masz świeżo wyjętą z pudełka nową kanapę, składaną leżankę od rodziców i zabytkowy fotel? Idealny.
Jeśli Twoim celem jest uzyskanie stylu loftowego, to prawie niemożliwe jest, aby te 3 przedmioty się ze sobą kolidowały.
Jeśli zawsze chciałeś zestawić pływający sześcian z lat 70. lub fotel i podnóżek obok okazjonalnej lub segmentowej sofy inspirowanej stylem francuskim, to teraz jest właściwy moment!
Jest jedna rzecz, która zawsze wyróżnia się w autentycznym miejskim lofcie, to idealnie niepasujące do siebie meble, zwłaszcza krzesła.

Utwórz galerię ścienną

Przy tak dużej otwartej przestrzeni, wysokich sufitach, każdy loft potrzebuje ściany galerii, aby wypełnić przestrzeń.
Jeśli Twoje wnętrze nie zawiera tych funkcji, nie stresuj się! Wyselekcjonowana ściana sztuki może działać w każdym pomieszczeniu, bez względu na styl, rozmiar czy wysokość.
Ta podziwiana ściana jest po prostu kreatywną kolekcją dzieł sztuki o różnej wysokości, położeniu i stylu, ułożonych w artystycznym formacie, który uważasz za odpowiedni.
Zaprezentuj różnorodne dzieła sztuki – od znalezisk na pchlim targu po oryginalne wydruki, łącz je z różnymi stylami i ramkami. Ściana galerii jest skromnym poświęceniem dla wszystkich form twórczej ekspresji – teraz musisz tylko nauczyć się wieszać.

Nic tak nie krzyczy na poddaszu jak ściana od podłogi do sufitu z eklektyczną sztuką i ramami lub pięknie.
Dodanie tej modnej funkcji bez wątpienia nada ostatecznego akcentu wyniosłej atmosferze Twojej przestrzeni.

Użyj minimalnych mebli

Dodając meble, nie przepełniaj przestrzeni. Przestrzenie loftowe zazwyczaj zawierają ciekawą mieszankę mebli o wysokim i niskim poziomie.
Strategicznie rozmieszczając meble, aby zachować dużą „białą przestrzeń” i sprawić, by pomieszczenie było otwarte i przewiewne.
Zwłaszcza w sypialni postaw na inspirowany skandynawskimi, minimalistyczny wygląd. Pomyśl o białej pościeli, niskiej ramie łóżka i minimalnych akcesoriach, aby uzyskać bezproblemową, spokojną przestrzeń.
Połącz wspaniałe znaleziska z lokalnego pchlego targu (np. zabytkową lampę lub oszczędny stolik kawowy) z ekskluzywnymi designerskimi przedmiotami, aby uzyskać ostateczny modny wygląd.

Rozkładany stół loftowy ADAM ciemny orzech Nowoczesny stół rozkładany do jadalni
Rozkładany stół loftowy ADAM sosna bielona Rozkładany stół loftowy ADAM jesion

Dodaj akcesoria, takie jak dywaniki

Przebudowa loftu może być jednym z najatrakcyjniejszych pomieszczeń w domu, o ile jest ładnie udekorowana. Faktem jest, że konwersja loftu jest w idealnym położeniu, aby świetnie wyglądać…
Zwykle jest wystawiona na dużą ilość naturalnego światła wpadającego przez okna lub świetliki na szczycie domu. Która nie jest przesłonięta przez inne budynki i drzewa, i zwykle jest tam dużo miejsca.
Pochyłe sufity nadają również konwersjom loftów nieco dodatkowego charakteru.

Ale jak najlepiej wykorzystać to otoczenie i naprawdę zmaksymalizować potencjał stylu tych przestrzeni?
Wiele z tego można zrobić za pomocą nowoczesnych lub tradycyjnych dywanów!
Kolorowe i stylowe dywany są fantastyczne, ponieważ odciążają inne części pomieszczenia, zapewniając stylowe akcenty.
Kolorowe wzorzyste dywany oznaczają, że ściany i sufity mogą pozostać gustownie stonowane i neutralne.
Możesz użyć neutralnych podłóg z twardego drewna lub laminatu i możesz polegać na swoich dywanach, które zapewnią kolor, teksturę i charakter – wszystko, co jest potrzebne, aby przestrzeń była o wiele bardziej atrakcyjna i wygodna.

Zachowaj swój wystrój funky i eklektyczny

Celowe zderzenie elementów z różnych epok, stylów i roczników to znak rozpoznawczy modnych przestrzeni loftowych.
Spróbuj mieszać i dopasowywać krzesła, dodając jaskrawe akcenty artystyczne i kolorystyczne oraz wykorzystując elementy i trendy. Wykorzystanie przedmiotów z różnych czasów i miejsc tworzy prawdziwie eklektyczną, industrialną estetykę loftu.

Nie zakrywaj swoich okien

Wreszcie, duże, gołe okna, które wpuszczają dużo naturalnego światła, są głównym elementem tworzenia otwartej i przestronnej przestrzeni przypominającej loft.
Jeśli nie chcesz wprowadzać żadnych znaczących zmian konstrukcyjnych w swoich oknach, po prostu upewnij się, że są one tak odsłonięte i odsłonięte, jak to możliwe (bez rolet lub ciężkich zasłon), aby zachować estetykę „okrojenia” i wpuścić jak najwięcej naturalnego światła przestrzeń jak to możliwe.

Share this post


Call Now Button