Przemysłowy wystrój domu

Przemysłowy wystrój domu

Industrialny wystrój domu jest nowoczesny, surowy i uniwersalny. Choć wygląda prosto, emanuje subtelną elegancją i można ją spersonalizować tak, aby pasowała do indywidualnych wyobrażeń projektowych. Czy to w przytulnej kawalerce, małym mieszkaniu, czy tradycyjnym, dużym domu, łatwo jest odtworzyć industrialny wygląd, który jest odzwierciedleniem właściciela domu. Industrial polega na utrzymywaniu mebli i akcesoriów w stanie surowym, niedokończonym. Odsłonięte meble o prostych liniach, metalowe i wyeksponowane elementy ścienne, surowe drewniane meble i proste, jednokolorowe meble podkreślają ten rodzaj wystroju.

Pamiętaj, że niekoniecznie musisz postawić na przemysł. Możesz wybrać i wybrać niektóre jego elementy w swoim domu. Możesz łączyć dowolne inne style wystroju z industrialnym, aby uzyskać ostry akcent. Na przykład domy wiejskie, a nawet domy skandynawskie mogą mieć pięknie nasycone elementami stylu industrialnego. Styl industrialny można łączyć z wieloma różnymi gustami dekoracyjnymi.

Ważnym aspektem definiowania industrialnego wyglądu jest materiał i jego kolor. Metale i meble w industrialnym wystroju, w tym meble kuchenne ze stali nierdzewnej, odbijają swoje surowe słoje na tle palety szarości, czerni i neutralnych tonów. Palety szarości w ścianach pozwalają wyróżnić się kolorem mebli i wyposażenia. Sztuczka, aby przywrócić równowagę tego rodzaju dekoracji, polega na zestawieniu zimnych kolorów z jasnymi w meblach lub meblach. Szare ściany wyróżniają meble wybarwione drewnem. Żółte krzesła lub różowe dywaniki dodają koloru temu monotonnemu wyglądowi.

Doceniamy Metal

W wystroju przemysłowym chodzi o celebrowanie metali – stali, miedzi, aluminium czy brązu. Ponieważ dekor ten jest surowy, jego istota sprawia, że ​​obowiązkowe jest wyeksponowanie elementów funkcjonalnych w ich najbardziej naturalnym stanie. Rury, armatura, otwory wentylacyjne, krany są wyeksponowane i celebrowane, a nie ukryte. Jeśli w Twoim domu nie ma tych odsłoniętych, zrób je sam. Umieść oprawy oświetleniowe i przewody, aby wszyscy mogli je zobaczyć, użyj starych lamp przemysłowych jako centralnych elementów, wiaderek do misek i wiaderek do doniczek, jest tak wiele sposobów na uczczenie tego metalu i dekoracji.

Rozkładany stół loftowy ADAM ciemny orzech Nowoczesny stół rozkładany do jadalni
Rozkładany stół loftowy ADAM sosna bielona Rozkładany stół loftowy ADAM jesion

Wyeksponowanie ceglanych wnętrz

Ponieważ wystrój industrialny polega na byciu nieskruszonym, odsłonięte ceglane ściany nadają przestrzeni tożsamość i fabryczny wygląd. Pozostaw niepomalowane ściany, pomaluj ściany i dekoracje, umieść metalowe meble i zarządzaj z minimalnymi akcesoriami. Ceglane wnętrza wyglądają dobrze, są łatwe w utrzymaniu.

Przechowywanie w starym stylu

Nie przegap przechowywania podczas przechodzenia do przemysłu. Projektując miejsce do przechowywania, postaw na minimalizm i wybierz metalowe almiry lub szafy, które naśladują metal w sypialniach. Świetną opcją jest również połączenie surowego drewna i metalu, takie jak urządzenie poniżej. W kuchni wybierz metalowe stojaki. Można również znaleźć szafki na akta i szafki wykonane z metalu do umieszczenia w przedpokoju lub innych pomieszczeniach.

Dodawanie struktur

Okna i drzwi odgrywają bardzo ważną rolę w łączeniu industrialnego wyglądu. Kratowane okna pomalowane na czarno przypominają stare fabryki i magazyny. Po prostu zachowaj prosty, minimalistyczny i niewybredny wygląd.
Jeśli industrialny wystrój wydaje Ci się pasować, spróbuj dodać te elementy do swojego domu. Najlepszą częścią wystroju przemysłowego jest to, że jest łatwy do powielenia i sprawia, że ​​Twoja przestrzeń jest elegancka i minimalna. Nacisk kładziony jest na estetykę, a nie jakość i cenę użytego materiału.

Jak to osiągnąć?

Mieszkasz w budynku z dużych bloczków betonowych? Pomyśl o materiałach imitujących ten materiał lub dobrej jakości tapecie do dekoracji jednej ze ścian.
Zamiast tradycyjnej podłogi drewnianej zainstaluj płytki imitujące kamień.
Użyj betonu i szkła – w tym dużych luster.
Poszukaj akcesoriów w stylu Steampunk.
Postaw na meble i lampy z metalowymi elementami i okuciami lub półki w całości wykonane z metalu, które przypominają fabrykę.
Jeśli to możliwe, wyeksponuj rury i kable poza tynkiem lub wybierz osłony cynowe lub miedziane.

Share this post


Call Now Button