Ćwiczenia łagodzące ból nerwu kulszowego

Ćwiczenia łagodzące ból nerwu kulszowego

Ból nerwu kulszowego może być nieprzyjemny. Jednak najlepsze jest to, że można złagodzić ten stan bez interwencji chirurgicznej. Ćwiczenia to doskonały sposób na złagodzenie bólu kulszowego. Brak ruchu i ćwiczeń warunkuje struktury kręgosłupa i mięśnie pleców. W rezultacie jesteś mniej zdolny do podtrzymywania pleców, co może prowadzić do kontuzji pleców i wysiłku.

Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek programu ćwiczeń należy skonsultować się z lekarzem. Pomoże to wykluczyć wszelkie poważniejsze problemy i zapewni prawidłową diagnozę.

Ćwiczenia dla rwy kulszowej

Prawidłowa terapia ruchowa powinna koncentrować się na rozciąganiu nerwu kulszowego i sąsiednich mięśni, aby zapewnić ulgę. Niektóre z ćwiczeń, które możesz wypróbować, obejmują:

Kolano do klatki piersiowej

Kolano w klatkę piersiową jest niezbędne w łagodzeniu bólu kulszowego, ponieważ może zmniejszyć ucisk nerwów w dolnej części pleców. Wystarczy położyć się na plecach. Możesz zacząć od prawego lub lewego kolana. Delikatnie za pomocą rąk pociągnij zgięte kolano w kierunku klatki piersiowej.

Utrzymaj tę pozycję przez dziesięć sekund. Zrób to samo z drugim kolanem. Powtórz ruch co najmniej trzy razy i przytrzymaj przez ten sam czas. Następnie użyj rąk, aby pociągnąć oba kolana w kierunku klatki piersiowej. Przytrzymaj przez dziesięć sekund i powtórz to trzy razy.

Gołębi odcinek

W tym ćwiczeniu musisz być na czworakach. Upewnij się, że jedna noga jest wyciągnięta, i połóż stopę na ziemi. Zrób wydech, gdy opuścisz goleń przedniej nogi na podłogę, co oznacza, że ​​twoje kolano musi znajdować się za tą samą kostką i nadgarstkiem.

Przednia stopa powinna być zgięta. Jeśli jednak odczuwasz ból w kolanie, możesz podnieść przednie udo i kolano za pomocą poduszek lub przesunąć przednią stopę blisko tylnego uda. W tej pozycji powinieneś pozostać na rękach. Przytrzymaj to przez trzydzieści sekund i oddychaj równomiernie. Zrób to samo z drugą stroną.

Kręgi rozciągnięte

Rozciągnięcie kręgów pomaga zmniejszyć nacisk na plecy. Do tego ćwiczenia potrzebujesz szwajcarskiej piłki do ćwiczeń. Połóż się twarzą w dół na piłce; upewniając się, że jakikolwiek obszar bólu w plecach znajduje się nad piłką. Wyprostuj ramiona i zrób to samo z nogami za sobą. Zrelaksuj się i powtórz to dziesięć razy, aby uzyskać dobry efekt.

Ścięgna podkolanowe

Możesz wykonać coś takiego jak krzesło przed sobą, aby wykonać ten odcinek. Podnieś jedną nogę i umieść ją na krześle, upewnij się, że palce u nóg są skierowane do góry, a noga powinna być wyprostowana. Nie blokuj kolana. Pochylić się do przodu nad uniesioną nogą i utrzymać kręgosłup prosto.

Idź tak daleko, jak możesz. Robiąc to, oddychaj głęboko i przytrzymaj przez dwadzieścia sekund. Zrób to samo z drugą nogą.

Wykonywanie tych ćwiczeń raz dziennie może pomóc w łagodzeniu bólu kulszowego. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek czynności koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

Materac MIZAR klasyczny

Materac KASTOR kokosowy

 

Materac AGENA lateksowy

 

Materac HAMAL Visco pianka z pamięcią

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl

Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania:

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

Łóżko 180x200cm do sypialni z materacem

Łóżko z materacem 160x200cm

Łóżko do sypialni z materacem 140x200cm

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button