Melatonina na sen: Czy to działa?

Melatonina na sen: Czy to działa?

Poziom melatoniny wzrasta około dwie godziny przed snem. „Stwórz optymalne warunki, aby mógł wykonywać swoją pracę, wygaszając światła przed snem. Przestań używać komputera, smartfona lub tabletu – niebieskie i zielone światło z tych urządzeń może zneutralizować efekty melatoniny. Jeśli oglądasz telewizję, upewnij się, że jesteś co najmniej sześć stóp od ekranu. Wyłącz też jasne górne światła. ” Tymczasem możesz pomóc zaprogramować swoje ciało, aby wytwarzało melatoninę do spania o właściwej porze dnia, narażając się na światło dzienne rano i po południu. Przejdź się na zewnątrz lub usiądź przy słonecznym oknie.

Zmniejsz światło, aby przygotować się do snu

Specjalista od snu utrzymuje światła na niskim poziomie wieczorem, aby pomóc umysłowi i ciału przygotować się do snu. Ale jeśli musi pracować wieczorem lub odpowiadać na e-maile, używa filtrów, aby odfiltrować niebieskie i zielone długości fali światła emitowane przez jego smartfon i komputer. „Twój mózg kojarzy to światło z dniem i może zakłócać działanie melatoniny promujące sen. Filtr może pomóc. ” Wiele rodzajów filtrów niebieskiego światła jest dostępnych online i w sklepach.

Rozważ pomoc melatoniny w sporadycznych przypadkach bezsenności.

Możesz spróbować melatoniny do snu, jeśli masz trudności dłużej niż noc lub dwie. Suplement może pomóc osobom z bezsennością nieco szybciej zasnąć i może przynieść większe korzyści osobom z zespołem opóźnionej fazy snu – zasypianiem bardzo późno i budzeniem się późno następnego dnia.

Korzystaj z melatoninowych suplementów nasennych mądrze i bezpiecznie.

„Mniej znaczy więcej”. Weź 1 do 3 miligramów dwie godziny przed snem. Aby złagodzić opóźnienie lotu, spróbuj wziąć melatoninę na dwie godziny przed snem w miejscu docelowym, zaczynając na kilka dni przed podróżą. „Możesz także dostosować harmonogram snu i czuwania, aby był zsynchronizowany z nową strefą czasową, po prostu nie zasypiając, gdy dotrzesz do miejsca docelowego – opóźniając sen do zwykłej pory snu w nowej strefie czasowej. Wyjdź na zewnątrz, aby wystawić się na naturalne światło.

Wiedzieć, kiedy przestać.

Jeśli melatonina na sen nie pomaga po tygodniu lub dwóch, przestań jej używać. „A jeśli problemy ze snem będą się utrzymywać, porozmawiaj ze swoim lekarzem. Jeśli wydaje się, że melatonina pomaga, większość ludzi może bezpiecznie przyjmować ją przez noc przez jeden do dwóch miesięcy. „Po tym przestań i zobacz, jak się śpi”. „Upewnij się, że odpoczywasz również przed snem, utrzymując przy słabym świetle i śpiąc w chłodnej, ciemnej i wygodnej sypialni dla optymalnych rezultatów”

Pomiń melatoninę na sen, jeśli…

Nie używaj melatoniny, jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub masz zaburzenie autoimmunologiczne, napad drgawkowy lub depresję. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz cukrzycę lub wysokie ciśnienie krwi. Suplementy melatoniny mogą również podnieść poziom cukru we krwi i zwiększyć ciśnienie krwi u osób przyjmujących niektóre leki na nadciśnienie.

 

Zobacz inne produkty:

Łóżko z materacem 180×200

Łóżko z materacem 160×200

Łóżko z materacem 140×200

łóżko z materacem do sypialni

 

Twój materac jest ważny – naprawdę ważny

Nie można przecenić roli, jaką odgrywa materac w dbaniu o plecy i pomaganiu w wygodnym śnie. Jeśli twoje łóżko nie zapewnia odpowiedniego poziomu miękkości, odciążenia i wsparcia, masz kłopoty. Zbyt sztywny materac nie dostosuje się do naturalnego wygięcia kręgosłupa, co prowadzi do bólu. A jeśli jest zbyt miękki, nie zapewni odpowiedniego wsparcia dla twoich pleców, powodując również ból. To samo dotyczy twojej poduszki.

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

Zobacz polecane materace

Materac klasyczny kieszeniowo sprężynowy – link

Materac kokosowy kieszeniowo sprężynowy – link

Materac termoelastyczny – pianka z pamięcią kieszeniowo sprężynowy – link

Materac lateksowy kieszeniowo sprężynowy – link

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button