Kiedy i jak używać masek na twarz

Kiedy i jak używać masek na twarz

Kiedy używać maski

Jeśli jesteś zdrowy, musisz nosić maskę tylko wtedy, gdy opiekujesz się osobą z podejrzeniem infekcji 2019-nCoV.
Noś maskę, jeśli kaszlesz lub kichasz.
Maski są skuteczne tylko wtedy, gdy są stosowane w połączeniu z częstym czyszczeniem rąk za pomocą ręcznego wycierania na bazie alkoholu lub mydła i wody.
Jeśli nosisz maskę, musisz wiedzieć, jak jej używać i odpowiednio ją zutylizować.

Kiedy i jak nosić maski medyczne w celu ochrony przed koronawirusem

Przed nałożeniem maski umyj ręce alkoholowym ręcznikiem do rąk lub mydłem i wodą.
Zakryj usta i nos maską i upewnij się, że między twarzą a maską nie ma żadnych przerw.
Unikaj dotykania maski podczas jej używania; jeśli to zrobisz, umyj ręce alkoholowym ręcznikiem do rąk lub mydłem i wodą.
Wymień maskę na nową, gdy tylko będzie wilgotna i nie używaj ponownie masek jednorazowych.
Aby usunąć maskę: usuń ją od tyłu (nie dotykaj przodu maski); wyrzucić natychmiast w zamkniętym pojemniku; oczyść ręce za pomocą ręcznego wcierania na bazie alkoholu lub mydła i wody.

Możesz wyleczyć się z choroby (COVID-19)

Większość osób, które złapią COVID-19, może odzyskać i wyeliminować wirusa ze swoich ciał. Jeśli złapiesz chorobę, upewnij się, że leczysz swoje objawy. Jeśli masz kaszel, gorączkę i trudności w oddychaniu, wcześniej zwróć się o pomoc medyczną – najpierw jednak zadzwoń do placówki medycznej. Większość pacjentów wraca do zdrowia dzięki opiece podtrzymującej.

Czy suszarki do rąk skutecznie zabijają nowego koronawirusa?

Nie. Suszarki do rąk nie są skuteczne w zabijaniu 2019-nCoV. Aby uchronić się przed nowym koronawirusem, należy często myć ręce alkoholowym ręcznikiem do rąk lub myć je mydłem i wodą. Po umyciu rąk należy je dokładnie osuszyć, używając ręczników papierowych lub suszarki na ciepłe powietrze.

Możesz zmniejszyć ryzyko zarażenia lub rozprzestrzeniania się COVID-19, stosując kilka prostych środków ostrożności:

Regularnie i dokładnie myj ręce alkoholowym ręcznikiem do rąk lub myj je wodą z mydłem.
Dlaczego?
Mycie rąk mydłem i wodą lub pocieranie rąk na bazie alkoholu zabija wirusy, które mogą znajdować się na twoich rękach.

Zachowaj co najmniej 1 metr odległości od siebie i każdego, kto kaszle lub kicha.
Dlaczego?
Kiedy ktoś kaszle lub kicha, rozpyla małe kropelki płynu z nosa lub ust, które mogą zawierać wirusa. Jeśli jesteś zbyt blisko, możesz oddychać kroplami, w tym wirusem COVID-19, jeśli osoba kaszląca ma chorobę.

Unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
Dlaczego?
Dłonie dotykają wielu powierzchni i mogą zbierać wirusy. Zanieczyszczone ręce mogą przenieść wirusa do oczu, nosa lub ust. Stamtąd wirus może dostać się do twojego ciała i spowodować zachorowanie.

Upewnij się, że ty i ludzie wokół ciebie przestrzegacie higieny dróg oddechowych. Oznacza to zakrycie ust i nosa zgiętym łokciem lub tkanką podczas kaszlu lub kichania. Następnie natychmiast usuń zużytą tkankę.
Dlaczego?
Kropelki rozprzestrzeniają wirusa. Przestrzegając zasad higieny układu oddechowego, chronisz ludzi wokół siebie przed wirusami, takimi jak przeziębienie, grypa i COVID-19.

Zostań w domu, jeśli źle się poczujesz. Jeśli masz gorączkę, kaszel i trudności w oddychaniu, zwróć się o pomoc lekarską i wcześniej zadzwoń. Postępuj zgodnie ze wskazówkami lokalnego urzędu zdrowia.
Dlaczego?
Władze krajowe i lokalne będą miały najbardziej aktualne informacje na temat sytuacji w Twojej okolicy. Zadzwoń z wyprzedzeniem, aby Twój lekarz mógł szybko skierować Cię do właściwej placówki medycznej. To również ochroni cię i pomoże zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusów i innych infekcji.

Bądź na bieżąco z najnowszymi hotspotami COVID-19 (miasta lub obszary lokalne, w których rozpowszechnia się COVID-19). Jeśli to możliwe, unikaj podróżowania do miejsc – szczególnie jeśli jesteś osobą starszą lub masz cukrzycę, chorobę serca lub płuc.
Dlaczego?
Masz większą szansę na złapanie COVID-19 w jednym z tych obszarów.

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button