Jak wybrać łóżko z materacem do sypialni?

łóżko drewniane z materacem

Jak wybrać łóżko z materacem do sypialni?

Jak wybrać łóżko do sypialni?
Wybór łóżek małżeńskich jest obecnie ogromny, a więc nietrudno znaleźć odpowiedni produkt. Nie tylko w zakresie wzorów ramy, ale również wielkości. Zanim zdecydujemy się na konkretny typ, warto spokojnie zbadać, jakiego rodzaju łóżko w naszej sypialni najlepiej się sprawdzi – czy będą to łóżka z materacem z drewna, metalu czy tapicerowane?

Łóżko tapicerowane do sypialni z materacem, MENSA czarne

Na początek warto się zastanowić czy to, czego szukamy to tylko materac czy od razu zestaw. Wśród najbardziej popularnych zestawów mamy łóżka drewniane z materacem, ale rama może być wykonana równe dobrze z aluminium lub w wersji łączonej z drewna i metalu.

Zastanawiając się nad zakupem łóżka z materacem, na pierwszym miejscu stawiajmy zawsze materac, a później dopiero ramę. Zasada jest taka, że zwykle jeśli kupimy naprawdę dobry materac (czyli taki za więcej niż 1000 zł), dobranie dla niego ramy jest kwestią czasu, dobry materac nie odkształci się bowiem w kilka do kilkunastu tygodni leżenia na prostej podłodze. Mamy więc trochę czasu, by zastanowić się jaka rama łóżka będzie optymalna dla naszego wnętrza. Naprawdę spanie na niewygodnej kanapie nie jest rozwiązaniem, znacznie lepiej od razu zainwestować w materac, by od początku spać na najlepszej z możliwych powierzchni.

Wybieramy łóżka drewniane z materacem

Wybór ramy łóżka jest oczywiście sprawą zupełnie indywidualną, jednak najbardziej trwałe są łóżka drewniane z materacem do sypialni. Zwykle drewniana rama pasuje do wszelkiego rodzaju aranżacji, a do tego jest trwała, praktyczna w utrzymaniu i ładna.

Drewno o odpowiedniej twardości jest poza metalem jedynym materiałem na ramę, który się nie odkształca. Na drewno bukowe nie działają czynniki takie jak wilgoć, jeśli mieszkamy w
bliskiej okolicy akwenów czy wysoka temperatura, jeśli okna sypialni wychodzą na zachód.

Łóżko tapicerowane do sypialni MENSA czarne

Jaki rozmiar łóżka do sypialni wybrać?

Najpopularniejsze są łóżka drewniane 160×200, to wymiar, który nie tylko świetnie pasuje nawet do małych sypialni, ale też pozwala na względną swobodę obojga partnerów. Taki wymiar łóżka jest zdecydowanie lepszy dla swobody snu niż łóżka drewniane 140 x 200 czy co gorsza łóżka drewniane 120×200.

Przyjmując bowiem, że wystarczająca powierzchnia spania dla jednej dorosłej osoby to 90 cm szerokości, łóżko o szerokości 120 czy 140 cm
będzie zdecydowanie za małe dla osób, które lubią w trakcie nocy się powiercić.

Łóżko tapicerowane do sypialni MIRIAM białe

Łóżko tapicerowane do sypialni WEGA czarne

Optymalne będzie więc szukanie idealnych powierzchni do spania w ofercie łóżka drewniane 180×200 – taka szerokość łóżka zapewni wygodę spania nawet osobom nieco grubszym i tym lubiącym w nocy mocno się porozciągać. Znacznie lepiej nieco ograniczyć sobie miejsce w sypialni, ale wybrać wygodne i dostatecznie duże łóżko. Ta przestrzeń w sypialni, którą zajmuje łóżko to strefa naszego wypoczynku, warto więc zadbać, by była ona odpowiednio przestronna.

Łóżka drewniane do sypialni 180×200 to często wybór na całe życie, należy się więc przygotować do jego zakupu. Ważne, by wybierać meble z dobrych kolekcji, zwracać uwagę na ich wykonanie oraz odpowiednio konserwować. Łóżka drewniane do sypialni najlepiej kupować bezpośrednio u producenta.

Zapytaj konsultanta
+48 691 089 897

Nasze biuro

Adres: ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
Tel: (+48) 691 089 897
Email: biuro@napkomfort.pl

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button