Reguluj swój oddech, sposoby spania, gdy jesteś niespokojny

Reguluj swój oddech, sposoby spania, gdy jesteś niespokojny

Czy martwienie się o koronawirusa nie pozwala ci zasnąć? Oto przewodnik, który pomoże ci odpłynąć

Ogranicz wiadomości – szczególnie przed snem

Wyciszenie się bez ekranów zawsze było kluczem do dobrego snu – i jest to ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Bardziej problemem niż stymulującym działaniem niebieskiego światła jest poczucie przytłoczenia wiadomościami. Ważne jest, aby nadążyć za zasięgiem „w granicach rozsądku”. Czytanie wiadomości przed snem może spowodować wzrost adrenaliny, który utrudni sen.

Oczyść swój umysł

Jeśli oglądasz telewizję wieczorami, komedie to „pomocne oderwanie od niespokojnych myśli”. Poświęcić trochę czasu (choć nie tuż przed snem) na ręczne pisanie, aby oczyścić umysł: „Myśli, niepokoje, zmartwienia – zapisz to na papierze”. Badania wykazały związek między praktyką pisania, widzeniem twoich obaw zapisanych przed tobą, a zmniejszaniem poziomu mentalnych zmartwień.

Przygotuj swoje „gniazdo”

Jeśli masz problemy z zasypianiem lub często budzisz się w nocy, nie leż w nim długo: buduje to związek między twoim łóżkiem a czuwaniem. Ustawienie „gniazda” w innym pokoju z książką, podcastem lub kojącą muzyką (bez telewizora i telefonów), aby móc się wycofać, jeśli sen nie nadejdzie. „Kiedy poczujesz się nieco bardziej senny, zabierz się do łóżka”.

Wyreguluj swój oddech

Głęboki oddech brzucha może złagodzić objawy lękowe – zajęty umysł, napięte mięśnie, przyspieszone tętno lub płytki oddech. Jedną z prostych technik jest „równe oddychanie”. Połóż się na plecach, jedną ręką na brzuchu i jedną ręką na sercu, ramiona ciężkie, a biodra otwarte i rozluźnione. Wdychaj głęboko przez nos, licząc od czterech do sześciu, wypełniając brzuch, następnie klatkę piersiową, a następnie górną klatkę piersiową, jakby rozszerzając balon. Kiedy twoje płuca są pełne, zatrzymaj się – a następnie wydychaj przez nos długim, płynnym ruchem. Zatrzymaj się ponownie, gdy twoje płuca zostaną opróżnione. Powtarzaj to przez pięć do 10 minut lub do momentu, gdy będziesz gotowy do snu.

Wypełnij swój dzień

Wcześniej, największą przeszkodą do spania był nieubłagany stres w naszym codziennym życiu. „Przed nami kolejne wyzwanie: możliwość nadgodzin”. Ponieważ wiele osób pracuje w najbliższej przyszłości mniej lub wcale, wcale nie potrwa długo, zanim cierpi zdrowie psychiczne. Ułożenie dni za pomocą rutyny i odpoczynku oraz regularnych godzin pracy, posiłków i ćwiczeń pomoże ci pozostać skupionym.

 

Zobacz inne produkty:

Łóżko z materacem 180×200

Łóżko z materacem 160×200

Łóżko z materacem 140×200

łóżko z materacem do sypialni

 

Twój materac jest ważny – naprawdę ważny

Nie można przecenić roli, jaką odgrywa materac w dbaniu o plecy i pomaganiu w wygodnym śnie. Jeśli twoje łóżko nie zapewnia odpowiedniego poziomu miękkości, odciążenia i wsparcia, masz kłopoty. Zbyt sztywny materac nie dostosuje się do naturalnego wygięcia kręgosłupa, co prowadzi do bólu. A jeśli jest zbyt miękki, nie zapewni odpowiedniego wsparcia dla twoich pleców, powodując również ból. To samo dotyczy twojej poduszki.

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

Zobacz polecane materace

Materac klasyczny kieszeniowo sprężynowy – link

Materac kokosowy kieszeniowo sprężynowy – link

Materac termoelastyczny – pianka z pamięcią kieszeniowo sprężynowy – link

Materac lateksowy kieszeniowo sprężynowy – link

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button