Nakładka na materac, czym jest i jakie ma zadanie.

Nakładka na materac, czym jest i jakie ma zadanie.

Nakładki na materace zyskują coraz większą obecność na rynku w ostatnich latach. Ale do dnia dzisiejszego wciąż otrzymujemy codzienne zapytania na ten temat – wielu nadal ma wątpliwości co do tego, co ona robi. Ten artykuł wyjaśni ci, czym jest nakładka na materac (topper), dlaczego powinieneś go rozważyć i kiedy powinieneś go kupić.

Nakładka na materac to zdejmowana warstwa, która znajduje się na materacu, zapewniając amortyzację i wsparcie.
Istnieją dwa główne powody, dla których potrzebujesz nakładki na materac

1) zmiękczenie twardego materaca lub
2) zaradzenie zniszczonemu, zwisającemu materacowi.

Pytanie: „Zastanawiam się, czy możesz mi powiedzieć, czym jest nakładka na materac?”

Odpowiedź: Mówiąc najprościej, jest to wyściełana warstwa lub podkładka, która spoczywa na materacu, aby zwiększyć komfort i wsparcie materaca. Podczas gdy większość nakładek po prostu spoczywa na materacu, inne będą utrzymywane w miejscu za pomocą pasków. Użycie pasków może zapobiec przesuwaniu się nakładek na materac. Czasami można to zrobić za pomocą dobrego ochraniacza na materac lub podkładki, która pasuje zarówno na materac, jak i na materac.

Topper kokosowy, nakładka na materac

Co to jest nakładka na materac?
Jaki jest cel nakładania materaca?

Często nakładki na materace są używane, aby zmienić łóżko, które jest zbyt miękkie, zbyt twarde lub jako sposób na przedłużenie żywotności materaca, który staje się niewygodny. W większości przypadków nakładki na materac są dość niedrogie w porównaniu z nowym materacem, pomimo faktu, że są one uważane przez niektórych w branży pościelowej za nic więcej niż szybkie rozwiązanie lub rozwiązanie krótkoterminowe.

Kiedy mogę użyć nakładki na moim materacu?

Twarde i zużyte materace najczęściej korzystają z nakładki na materac. Używanie nakładki na miękki materac, zużyty lub zwiotczały materac to niewiele więcej niż tylko tymczasowy komfort. Te nakładki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby w większości przypadków zapewnić bardziej komfortową powierzchnię w materacu poprzez zmiękczenie.

Jak wybrać nakładkę na materac?

Na rynku dostępna jest szeroka gama nakładek na materace i chociaż sprowadza się to do osobistych preferencji dotyczących komfortu, istnieje kilka czynników, o których należy pamiętać, aby zawęzić wybór.

Który materiał jest najlepszy?

Pierwszym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest materiał na nakładkę materac. Masz szeroki wybór od bawełny i lateksu po wełnę wysokiej jakości. Każdy ma swoje plusy i minusy do rozważenia.

Bawełna:
ma doskonałą oddychalność i można ją prać w pralce; jednak trwałość jest wątpliwa, ponieważ ma tendencję do szybkiego zużycia, szczególnie na materacach używanych codziennie. Bawełna jest również doskonałym rozwiązaniem dla osób cierpiących na alergie, ponieważ jest zwykle bardzo dobrze tolerowana. Ten model jest na przykład certyfikowany jako hipoalergiczny.

Lateks:
podobnie jak wełna, lateksowe nakładki nie są dobrym środowiskiem dla różnych pasożytów kurzu i łóżek, a także są wyjątkowo trwałe, a wiele produktów trwa dłużej niż 20 lat. Minusem lateksu jest fakt, że będąc naturalnym materiałem, na powierzchni może wyglądać nieco starzejąc się, z przebarwieniami i małymi łzami. Jest to jednak tylko problem estetyczny, który staje się niewidoczny, gdy nakładka zostanie przykryta prześcieradłem, bez żadnego wpływu na wydajność i komfort.

Pianka z pamięcią:
bardziej nowoczesna alternatywa dla pianki jest realną alternatywą dla powyższych materiałów, ponieważ dopasowuje się do twoich specyficznych konturów ciała, dodając warstwę komfortu trudną do odtworzenia z innym materiałem. Jest znacznie lżejszy i grubszy; jednak, ogólnie rzecz biorąc, piana pamięciowa gromadzi więcej ciepła, więc jeśli jesteś osobą szczególnie ciepłą, możesz upewnić się, że wybrany model jest zaprojektowany tak, aby zachować chłód

Wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, nakładki na materace skutecznie poprawiają poziom komfortu zarówno nowych, jak i starych materacy, zapewniając lepsze wrażenia snu dla większości ludzi. Nakładki z pianki z pamięcią są ogólnie bardziej preferowane, ponieważ oba są łatwo dostępne i zapewniają znaczny poziom komfortu.
Sensownym rozwiązaniem jest zatem zakup nakładki na materac, a nie inwestowanie w nowy materac z ekonomicznego punktu widzenia.

Topper kokosowy, nakładka na materac

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

materac ortopedyczny

Rodzaj materaca

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i materiałów. Każdy styl ma swoje mocne i słabe strony, jeśli chodzi o osoby z nadwagą. W tej części omówimy główne typy materacy do łóżek (pianka pamięciowa, lateks) oraz sposób, w jaki mogą one wpływać na ciężkie podkłady.

Memory Foam, pianka pamięciowa, czyli Visco Memory

Według wielu pianka pamięciowa jest jednym z najlepszych rodzajów materaców do łóżek. Czemu?

Materace piankowe, zarówno na twardej, jak i miękkiej stronie, wykonują świetną robotę przy wyrównywaniu punktów nacisku. Jedną z największych dolegliwości, jakie mają osoby otyłe, jest to, że niektóre obszary ich ciała są ranne (tj. Ich plecy lub biodra). Pianka pamięciowa to fantastyczna praca polegająca na zapewnieniu wieczornego wsparcia dla komfortu ciała.

Pomimo licznych zalet, ten styl materaca może powodować, że ludzie czują się zbyt za gorąco z powodu braku oddychalności materiału. Nie martw się, na rynku dostępnych jest kilka świetnych opcji chłodzenia pianką.

Materac Visco Memory Jowisz Premium 28cmNasze polecane materace visco memory

Lateks

Dla osób z nadwagą materace lateksowe są również solidną opcją. Lateks wydaje się być o wiele lepszy w utrzymaniu chłodu, w przeciwieństwie do większości tradycyjnych piankowych łóżkowych opcji. Powiedziawszy to, będziesz miał inne odczucia niż omówiliśmy powyżej.

materac ortopedycznyNasze polecane materace lateksowe

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl

Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania:

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

to odpowiedź jest w tym artykule – materac lateksowy

Dlaczego lateks jest jedyny w swoim rodzaju jako materiał na materac

Jak działają materace ortopedyczne?

Materac ortopedyczny dla osób z bólami pleców

Korzyści ze stosowania materaca ortopedycznego

Najlepszy materac dla osoby z alergią

Zalety spania na materacu lateksowym

W jaki sposób zadbać o zdrowy kręgosłup nawet w czasie snu

Jaki wybrać materac do łóżka? Czym się kierować?

Współpraca

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button