Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/napkomfort/domains/napkomfort.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/napkomfort/domains/napkomfort.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/napkomfort/domains/napkomfort.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Jak działają materace ortopedyczne? | NAP, Producent materacy

Jak działają materace ortopedyczne?

Jak działają materace ortopedyczne?

Materace ortopedyczne są dość wyjątkowe ze względu na swoje właściwości, ponieważ są one często używane jako pomoce, aby pomóc osobom z problemami z plecami i szyją dobrze spać. Materace ortopedyczne są przeznaczone do robienia kilku różnych rzeczy. Mają zmniejszyć stres i nacisk na stawy, złagodzić ból pleców i wyrównać kręgosłup, aby był wyprostowany podczas snu. Osiągają te rzeczy na wiele różnych sposobów.

Wśród osób, które używają tych materacy, są ci, którzy spędzają dużo czasu w łóżku, ponieważ pomagają zmniejszyć potencjał takich rzeczy jak skrzepy krwi i odleżyny.

Materace ortopedyczne są często stosowane u pacjentów, którzy byli lub mają być hospitalizowani przez długi czas. Ponieważ ruch tych osób jest ograniczony, materac ortopedyczny stanowi ważną część opieki, jaką otrzymują podczas pobytu.

Najczęstsze rodzaje materacy ortopedycznych to pianka z pamięcią (lub lateks) lub materace ortopedyczne ze sprężynami kieszeniowymi. Pianka z pamięcią formuje się wokół ciała, gdy na nim leżysz, idealne rozwiązanie, jeśli trudno ci spać wygodnie i zmniejszyć ból. Materace z pianki lateksowej mają podobny efekt jak materace z pamięcią kształtu, ale są znacznie twardsze i bardziej sprężyste. Nie tworzą się też wokół ciebie, po prostu wracają do normalnego kształtu natychmiast po wstaniu.

Materace ortopedyczne ze sprężynami kieszonkowymi najprawdopodobniej najmniej wpuszczają się w nie, ale zapewniają najlepsze podparcie, a skład sprężyn zapobiega wpływowi jakiegokolwiek ruchu na resztę łóżka (np. Jeśli śpisz obok partner, twój ruch przeszkadzałby im znacznie mniej niż ruch materaca ortopedycznego z pamięcią / pianką lateksową).

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

Zasadniczo materace ortopedyczne działają wspierając stawy, a szczególnie kręgosłup tak, aby był prosty, zapobiegając niepotrzebnemu naciskowi i pomagając zapewnić dobry sen.

Dobry sen jest niezbędny do walki ze zmęczeniem dnia i odmłodzenia się. Ale jeśli ciągle budzisz się zmęczony i senny, możesz obwiniać materac. Nieprawidłowy rodzaj materaca może prowadzić do złego snu i zwiększać dyskomfort pleców, a nawet prowadzić do tego. Jednak dzięki różnorodnym dostępnym opcjom wybór odpowiedniego materaca ortopedycznego może być trudnym zadaniem.

Wybór odpowiedniego materaca może sprawić różnicę między odświeżeniem dnia a rykiem, aby odejść, lub uczuciem letargu i bólu.

Materace ortopedyczne to:

 • odpowiednie podparcie,
 • wyrównanie kręgosłupa,
 • odciążenie w punktach nacisku.

Kiedy cierpisz na chroniczny lub nawet łagodny ból, jeszcze ważniejsze staje się wybranie odpowiedniego rodzaju materaca. Niezależnie od tego, czy cierpisz na chorobę zwyrodnieniową stawów, reumatoidalne zapalenie stawów lub podobny stan, taki jak fibromialgia, musisz znaleźć najlepszy materac ortopedyczny, aby uzyskać dobry sen. Ponieważ istnieje wiele dolegliwości ortopedycznych, mogą one wpływać na sen na różne sposoby. Ból stawów, szyi lub bioder może sprawić, że znalezienie wygodnej pozycji do spania będzie prawie niemożliwe. I może się okazać, że nie czujesz się wypoczęty, gdy budzisz się rano.

Korzyści z materaca ortopedycznego

Czy trudno ci uzyskać spokojny i spokojny sen? Czy budzisz się z bólami pleców i bólem ciała? Ważne jest, aby wybrać materac, który zapewni odpowiednie wsparcie dla twojego ciała. Zgodnie z zaleceniami pracowników służby zdrowia materace ortopedyczne stanowią idealną równowagę między komfortem a wsparciem. Zanim dokonasz tego cennego zakupu, zapoznaj się z zaletami materacy ortopedycznych.

Złagodzi ból pleców:

Materac ortopedyczny koncentruje się na zapewnieniu silnego wsparcia dla twojego ciała poprzez równomierne rozłożenie ciężaru ciała w celu złagodzenia obciążenia kręgosłupa. Zapewnia to maksymalne podparcie pleców i stawów. Ergonomiczne konstrukcje zapewniają równowagę między dopasowaniem ciała a podporą strukturalną.

Utrzymuj właściwą postawę:

Materac ortopedyczny ma specjalne właściwości zmniejszające ucisk, które zapewniają dodatkowe wsparcie dla twojego ciała. Pomaga w przyjęciu prawidłowej postawy podczas snu, co prowadzi do zdrowszego krążenia krwi, zmniejszenia stresu i pomaga zwiększyć poziom energii w ciągu dnia. Jest to idealny materac dla sypialnego o różnych pozycjach do spania.

Zwiększone wsparcie:

Materac ortopedyczny zapewnia optymalne wsparcie, zmniejszając bóle i bóle ciała. Materac dopasowuje się do podkładu, zapewniając odciążenie.

Spokojny sen:

Materac ortopedyczny zapewnia wyjątkowe wsparcie dla osób śpiących, zapewniając spokojny i spokojny wieczór. Materac dobrej jakości pomaga zmniejszyć dyskomfort podczas snu. Materac ortopedyczny zmniejsza punkty nacisku na ciele. Pomaga to poprawić zdrowie i poczuć się lepiej.

Ekonomiczny:

Materac ortopedyczny jest zwykle drogi niż inne materace, ale jest trwalszy niż jakikolwiek inny materac. Pozostaje w idealnym stanie przez siedem lat i trwa długo.

W czasie bólu pleców lub w czasie powrotu do zdrowia po wypadku specjaliści prawdopodobnie doradzą, aby poprawić dietę i odpocząć. Materac ortopedyczny jest zwykle wykonany wyjątkowo, aby podeprzeć różne części ciała. Aby dalej iść, musisz kupić najlepszy materac ortopedyczny.

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

W ten sposób materac ortopedyczny jest przydatny dla osoby, która odczuwa ból stawów, osteoporozę lub cokolwiek innego, co powoduje ból w stawach lub mięśniach. Nazwa mówi wszystko. Materac ortopedyczny to twardy materac, który został specjalnie zaprojektowany do podparcia kości, stawów i mięśni. Te materace ortopedyczne zostaną wykonane specjalną lub sprężynową pianką.

Materac ortopedyczny jest jednym z najlepszych wyborów dla wszystkich osób cierpiących na bóle pleców lub stawów. Oprócz zdolności do zapewniania dodatkowego komfortu osobom o wrażliwych plecach i stawach, są również doskonałym wyborem dla osób, które po prostu chcą zapewnić sobie komfortowy sen i nie rozwijać bólów pleców ani stawów w miarę starzenia się. Lekarze ortopedzi również zdecydowanie zalecają stosowanie materacy ortopedycznych osobom w każdym wieku, ponieważ zapobiegają one wszystkim zaburzeniom ortopedycznym na dłuższą metę.

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

materac ortopedyczny

Rodzaj materaca

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i materiałów. Każdy styl ma swoje mocne i słabe strony, jeśli chodzi o osoby z nadwagą. W tej części omówimy główne typy materacy do łóżek (pianka pamięciowa, lateks) oraz sposób, w jaki mogą one wpływać na ciężkie podkłady.

Memory Foam, pianka pamięciowa, czyli Visco Memory

Według wielu pianka pamięciowa jest jednym z najlepszych rodzajów materaców do łóżek. Czemu?

Materace piankowe, zarówno na twardej, jak i miękkiej stronie, wykonują świetną robotę przy wyrównywaniu punktów nacisku. Jedną z największych dolegliwości, jakie mają osoby otyłe, jest to, że niektóre obszary ich ciała są ranne (tj. Ich plecy lub biodra). Pianka pamięciowa to fantastyczna praca polegająca na zapewnieniu wieczornego wsparcia dla komfortu ciała.

Pomimo licznych zalet, ten styl materaca może powodować, że ludzie czują się zbyt za gorąco z powodu braku oddychalności materiału. Nie martw się, na rynku dostępnych jest kilka świetnych opcji chłodzenia pianką.

Materac Visco Memory Jowisz Premium 28cmNasze polecane materace visco memory

Lateks

Dla osób z nadwagą materace lateksowe są również solidną opcją. Lateks wydaje się być o wiele lepszy w utrzymaniu chłodu, w przeciwieństwie do większości tradycyjnych piankowych łóżkowych opcji. Powiedziawszy to, będziesz miał inne odczucia niż omówiliśmy powyżej.

materac ortopedycznyNasze polecane materace lateksowe

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl

Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania:

 • jaki materac na ból kręgosłupa?
 • jaki materac na bolący kręgosłup?
 • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
 • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
 • jaki materac na krzywy kręgosłup?
 • jaki kupić materac na kręgosłup?
 • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
 • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
 • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

to odpowiedź jest w tym artykule – materac lateksowy

 

Dlaczego lateks jest jedyny w swoim rodzaju jako materiał na materac

Materac ortopedyczny dla osób z bólami pleców

Korzyści ze stosowania materaca ortopedycznego

Najlepszy materac dla osoby z alergią

Zalety spania na materacu lateksowym

W jaki sposób zadbać o zdrowy kręgosłup nawet w czasie snu

Jaki wybrać materac do łóżka? Czym się kierować?

Najbardziej popularny materac 90 x 200cm H3

Współpraca

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button