Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/napkomfort/domains/napkomfort.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/napkomfort/domains/napkomfort.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/napkomfort/domains/napkomfort.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Pomocne wskazówki dotyczące spania z rwą kulszową | NAP, Producent materacy

Pomocne wskazówki dotyczące spania z rwą kulszową

Pomocne wskazówki dotyczące spania z rwą kulszową

Jeśli kiedykolwiek cierpiałeś na ból przebiegający od dolnej części pleców do nóg, możesz cierpieć na rwę kulszową. Dla zbyt wielu powoduje problemy ze snem. Oto niektóre z naszych najlepszych wskazówek dotyczących spania z rwą kulszową.

Co to jest rwa kulszowa?

Ból rwy kulszowej wynika z podrażnienia lub zapalenia nerwu kulszowego. To najdłuższy nerw ludzkiego ciała. Spływa po rdzeniu kręgowym, do pośladków i w dół każdej nogi. Objawy rwy kulszowej obejmują:

Jak spać z rwą kulszową

Jest kilka opcji, które możesz spróbować zmniejszyć ból rwy kulszowej w nocy. Obejmują one dostosowanie pozycji snu do wypróbowywania różnych odcinków przed snem. Dla niektórych, którzy cierpią z powodu silnego bólu w nocy, są również leki, które lekarz może przepisać, aby pomóc w śnie.

Ogólnie rzecz biorąc, te wskazówki zachęcają do eksperymentowania, aby znaleźć to, co najlepiej dla Ciebie działa. Sen jest bardzo ważny dla pacjenta cierpiącego na ból. Utrata go może zwiększyć ból następnego dnia, co prowadzi do mniejszej ilości snu następnego dnia. Łatwo staje się to strasznym cyklem. Dlatego zachęcamy do znalezienia tego, co działa najlepiej, jeśli masz problemy ze snem z rwą kulszową, bez względu na to, czy wydaje się to trochę niekonwencjonalne, czy wymaga trochę przyzwyczajenia się.

1. Wybierz najlepszą pozycję do spania dla rwy kulszowej

Najlepszym sposobem na spanie z rwą kulszową jest znalezienie odpowiedniej dla siebie pozycji do spania i trzymanie się jej. Wielu pacjentów uważa, że ​​nawet jeśli mogą pozostać w jednej pozycji przez większą część nocy, zapewnia im to minimalną ilość snu, której potrzebują do funkcjonowania w ciągu dnia. A dla wielu, znajdując odpowiednią pozycję, możesz uniknąć większości bólu w nocy.

Jak mówiliśmy leżenie płasko na plecach jest najlepsze dla wielu osób. Ale to jest nieco inne w przypadku rwy kulszowej. Leżenie na plecach może być najlepsze, ale inni wolą leżeć na boku.

Jeśli możesz położyć się na plecach, unieś kolana z kilkoma poduszkami ułożonymi między nimi a łóżkiem.

Jeśli śpisz z boku, zegnij górne kolano i pociągnij je do głowy. Podeprzyj kolano dwoma lub trzema poduszkami, aby biodra były wyprostowane podczas snu.

2. Znajdź lepszą powierzchnię do spania

Próbując spać z rwą kulszową, najlepiej spać na twardym materacu. Jeśli nowego materaca nie ma w budżecie, możesz wypróbować kilka różnych miejsc do spania, aby sprawdzić, czy to pomaga w bólu.

Może to obejmować spanie w pokoju gościnnym z mocniejszym materacem, szczególnie w nocy, gdy ból się wzmaga.

Możesz także spróbować spać na podłodze, pod matą do jogi lub prześcieradłem. Jak wyjaśnia Spine-Health, niektórzy ludzie faktycznie odczuwają mniejszy dyskomfort w nocy i ból podczas snu na podłodze. Przyzwyczajenie się do podłogi może potrwać kilka dni, więc nie poddawaj się już po jednej nocy.

Topper kokosowy, nakładka na materac

Jeśli podłoga nie robi tego za Ciebie, wypróbuj rozkładany fotel. Wielu pacjentów uwielbia tę opcję, mówiąc, że pozwala ona spać przez całą noc.

Tapczan tapicerowany z pojemnikiem Luna

3. Powstrzymaj się od leżenia na bolesnej stronie

Jedna strona jest więc bardziej bolesna niż druga, ale masz skłonność do częstego kręcenia się we śnie. Co robisz?

Pomysłowy komentator na forum rwy kulszowej sugeruje:

„Po nocy budząc się z bólu zacząłem nosić szorty treningowe z kieszeniami do łóżka i włożyłem piłkę tenisową do właściwej. Teraz już nie odwracam się po tej stronie! ”

To proste rozwiązanie powstrzymało ich przed przewróceniem się w środku nocy i może ci pomóc!

4. Zainwestuj w dobrą poduszkę na szyję

Ból w jednym obszarze nie tylko tam pozostaje – wpływa na całe nasze ciało. Zbyt wiele osób śpi z nadmiernie puszystymi poduszkami, które podnoszą szyje w nocy lub poduszkami bez wsparcia. Utrzymywanie górnej części kręgosłupa prosto w nocy może pomóc w zmniejszeniu bólu dolnej części pleców. Polecamy tutaj niektóre z naszych ulubionych poduszek przeciwbólowych.

5. Noś łatę przeciwbólową do łóżka lub użyj kremów kapsaicyny

Niektórzy pacjenci odczuwają wymierną ulgę, zwłaszcza od miejscowego silnego bólu, wypróbowując plastry i kremy przeciwbólowe przed snem. W szczególności łatka Imbue trwa osiem godzin. Można go nakładać na bok nogi i dolnej części pleców na początku nocy, aby zmniejszyć ból. Podobnie możesz spróbować kremów przeciwbólowych, takich jak kapsaicyna lub mentol.

6. Obolałe miejsca przed snem

Czy dzień szczególnie aktywny lub bolesny? Wielu lekarzy zaleca oblodzenie obolałych miejsc przed pójściem spać. Mądrość i zdrowie zaleca: „Umieszczenie zimnej paczki lub lodu na dolnej części kręgosłupa, kości ogonowej i / lub pośladków na 20 minut raz na 2-3 godziny pomoże zmniejszyć obrzęk, a także zmniejszyć ból”.

W takim przypadku przed rozmrożeniem porozmawiaj z lekarzem. Mogą mieć sugestie dotyczące czasu trwania lub częstotliwości oblodzenia bolesnych miejsc.

7. Wykonuj lekkie rozciąganie przed snem

Jeśli rwa kulszowa jest spowodowana przez napięte mięśnie, które podrażniają nerw kulszowy, lekkie rozciąganie może zmniejszyć ten nacisk. W najnowszym poście na ten temat sugerujemy dziesięć odcinków rwy kulszowej, które możesz wykonać w dowolnym miejscu i czasie (nawet z łóżka!).

8. Pilnuj higieny snu

Higiena snu po prostu odnosi się do nawyków i czynności wykonywanych przed snem. Wiele dolegliwości związanych ze snem wynika w rzeczywistości z nieregularnych czynności nocnych. Na przykład patrzenie na niebieski ekran łóżka telewizyjnego lub telefonicznego może poważnie zakłócić sen. Ćwiczenie zbyt wcześnie przed snem podnosi temperaturę ciała, co również utrudnia sen.

Dobra rutyna higieny snu obejmuje kilka nocnych nawyków, które sygnalizują Twojemu ciału, że czas na sen. Możesz wypić ciepły kubek rumianku lub zrobić lekki odczyt przed snem. Możesz też wypróbować regenerującą medytację na koniec dnia. Liczy się to, że lubisz swoją rutynę, dlatego zachęcamy Cię do robienia tego każdej nocy przed snem.

Materac kieszeniowy Primus 32cm

9. Zanurz się w masażach rwy kulszowej

W przypadku bolesnych okresów lub regularnej konserwacji masaż kulszowy może pomóc zmniejszyć napięcie mięśni i złagodzić ból. W ostatnim poście omawiamy niektóre opcje masażu, od samo-masażu piłką tenisową po terapię punktową.

10. Porozmawiaj ze swoim lekarzem

Wreszcie najlepsza i najważniejsza wskazówka dotycząca snu z rwą kulszową sprowadza się do rozmowy z lekarzem. Jeśli ból rwy kulszowej poważnie upośledza twoją zdolność do spania, wpływa na naturalną zdolność gojenia twojego ciała. Zignorowanie tego lub przeforsowanie go może tylko doprowadzić do większego bólu na linii.

Zamiast tego porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat możliwości spania z rwą kulszową. Mogą zalecić stosowanie leków nasennych w razie potrzeby. Lub, bardziej prawdopodobne, wprowadzą więcej zabiegów do twojej rutyny, abyś mógł zmniejszyć ból rwy kulszowej w nocy.

Jeśli twój ból jest silny i nie reaguje na te zabiegi, mogą wypróbować bardziej zaawansowane terapie, takie jak:

Wstrzyknięcia zewnątrzoponowe steroidowe
Stymulacja rdzenia kręgowego
Iniekcje punktu spustowego
Terapia jednostkowa TENS

Materac MIZAR klasyczny

Materac KASTOR kokosowy

Materac AGENA lateksowy

Materac HAMAL Visco pianka z pamięcią

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl

Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania:

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

Łóżko 180x200cm do sypialni z materacem

Łóżko z materacem 160x200cm

Łóżko do sypialni z materacem 140x200cm

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button