Zalety materaca piankowego z pamięcią

Zalety materaca piankowego z pamięcią

Z biegiem lat materac z pianki memory przekształcił się z nowości w rozpowszechnioną, niedrogą alternatywę dla łóżek sprężynowych. Materace z pianki memory wykroczyły poza sferę standardowych łóżek, stanowiąc obecnie ponad 20% całej sprzedaży materacy.

Wyobraź sobie, że kładziesz się do łóżka, które dopasowuje się do twoich wyjątkowych krzywizn, tuląc się do ciała. Nigdy więcej bólu stawów, żadnych punktów ucisku i bólu pleców. Teraz wyobraź sobie, że śpisz głęboko w nocy, budzisz się odświeżony i gotów do dnia!
Jeśli to brzmi jak nirwana, możesz wypróbować materac z pianki z pamięcią – jednego z naszych najlepiej ocenianych sprzedawców.

Co to jest materac piankowy Memory?

Materac z pianki memory łączy warstwę pianki memory ze sprężynami lub pianką podporową. Wykorzystuje również ciepło ciała do zmiękczenia i ukształtowania do niestandardowego kształtu. Dzięki temu zapewnia niezwykłe wsparcie i komfort. Po usunięciu nacisku pianka pamięci odbije się bardzo powoli iz czasem zapamięta kształt ciała i optymalną pozycję do spania, stąd nazwa „pamięć”.

Ponadto materac z pianki memory dopasowuje się do ciała, zapewniając wysoki poziom wsparcia i komfortu. Piankowe bąbelki lub „komórki” są otwarte, skutecznie tworząc matrycę, przez którą może się poruszać powietrze. Pianka pamięciowa o większej gęstości mięknie w reakcji na ciepło ciała, umożliwiając jej uformowanie się w ciepłe ciało w ciągu kilku minut.

Zalety materaca z pianki memory

Pianka Memory różni się od konwencjonalnej gamy materacy dostępnych na rynku. Zapewnia szeroki zakres korzyści, w tym odciążenie pleców. Najlepszą zaletą zakupu materaca piankowego dla Ciebie jest to, że sprawia, że ​​sen jest niezwykle kojący i relaksujący.

Zobaczmy, co sprawia, że ​​materace z pianki z pamięcią są tak popularne oraz jakie korzyści zdrowotne i fizyczne zapewniają.

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

Odciążenie pleców / kręgosłupa

Piankowy materac podtrzymuje każdą część ciała równomiernie i indywidualnie, rozkładając ciężar na powierzchnię łóżka. Materac dopasowuje się do krzywizn ciała, wspierając dolną część pleców i pozwalając kręgosłupowi pozostać w neutralnej pozycji.

W przypadku innych materiałów, takich jak sprężyny, ciężar zwykle koncentruje się na obszarach stykających się z materacem. Zwykle na barkach, biodrach i piętach spoczywa ciężar. Zarówno w przypadku podkładów tylnych, jak i bocznych oznacza to często, że obszar lędźwiowy nie jest odpowiednio podparty. Ból dolnej części pleców i napięcie mięśni mogą wystąpić bez krytycznego wsparcia.

To przemieszczenie może również umieścić górną część ciała w nienaturalnej pozycji względem szyi lub nóg, powodując więcej napięcia i bólu. Dzięki piance pamięci unikasz tego wszystkiego. Zapewnia optymalne wsparcie i wyrównanie pleców.

Odciążenie punktu ciśnienia

Nowa innowacyjna pianka z pamięcią została przełożona na zastosowania medyczne. Piankę z pamięcią wprowadzono w dziedzinie medycyny w celu amortyzowania, ochrony i komfortu osób w szpitalnych oddziałach intensywnej terapii i poduszkach na wózkach inwalidzkich.

Kiedy osoba długo leży w jednej pozycji, nacisk siły przyciągania w dół i oporu w górę materiałów pościelowych może wpływać na krążenie i uszkadzać tkanki miękkie uwięzione w środku. Zmniejszające ciśnienie zalety pianki memory pomagają zapobiegać odleżynom i minimalizować ból we wrażliwych obszarach.

Jest to nadal jedna z podstawowych zalet łóżek piankowych z pamięcią. Kiedy położysz się na piance z pamięcią, materiał poddaje się i dostosowuje do kształtu, zamiast zmuszać cię do konturowania. W przeciwieństwie do sprężyn i innych materiałów pianka pamięciowa nie „odpycha” ani nie wywiera dodatkowego nacisku na podkład.

Łagodzi i zapobiega bólowi

Unikalna kombinacja odciążenia punktu nacisku i wsparcia, jakie można znaleźć w materacach piankowych z pamięcią, stanowi podstawę do łagodzenia obecnego bólu i jego zapobiegania. Większość właścicieli materacy z pianki z pamięcią zgłasza zmniejszony ból, szczególnie z tyłu.

Materiał ten jest również ulubionym osób z bolesnymi stanami, takimi jak zapalenie stawów. Wspierając prawidłowe wyrównanie, modelowanie sylwetki i nie wywierając dodatkowego nacisku na wrażliwe obszary, twoje ciało może cieszyć się optymalnym komfortem. Zmniejszony ból wiąże się również z lepszym snem, oferując kolejną korzyść.

Pomieści wiele pozycji do spania

Niezależnie od tego, czy lubisz spać na plecach, brzuchu czy z boku, materac z pianki termoplastycznej może pomieścić dowolną pozycję. Pianka z pamięcią została zaprojektowana tak, aby równomiernie kształtować i tulić każdą część ciała. Pozwala to na ustawienie się w najbardziej wygodnej pozycji bez punktów nacisku. Dostępne są również różnorodne opcje jędrności, dostosowane do różnych potrzeb.

W przypadku podkładów pleców pianka z pamięcią wygina się w kręgosłupie, zapewniając doskonałe podparcie lędźwiowe i pozwalając na relaks pleców. Działa z podkładami bocznymi, dopasowując biodra i ramiona, jednocześnie wspierając talię, aby utrzymać kręgosłup równomierny. A dla śpiochów pianka wspomaga utrzymanie formy w plecach i zapobiega bolesnym punktom ucisku.

Twój ruch nie ma znaczenia

Ruch może wytwarzać wiele fal w tradycyjnych materacach, co może oznaczać zakłócony sen dla par. Może to stanowić szczególny problem dla par o różnych technikach spania.

Jedną z kluczowych zalet piankowego materaca z pamięcią jest to, że materiał pochłania ruch i izoluje go, a nie przenosi. Kiedy wstajesz z łóżka lub się przewracasz, pianka z pamięcią zapewnia, że ​​twój partner nie podskoczył ani nie wyskoczył ze snu.

Łagodzenie roztoczy

Roztocza są nieuniknionym faktem życia. Prawie każdy dom ma je i jedno miejsce, w którym kwitną; jest sypialnia. Są w większości nieszkodliwe. Jednak roztocza są jedną z głównych przyczyn alergii w pomieszczeniach.

Typowy materac sprężynowy może zawierać od 100 000 do 10 milionów roztoczy kurzu! Puszysta wyściółka z włókien i duże otwarte przestrzenie ułatwiają roztoczom zasypywanie, składanie i zbieranie w tradycyjnym materacu.

Rodzaj użytych materiałów i gęsta struktura pianki pamięci skutecznie zniechęcają roztocza. Nie ma tak wielu miejsc do życia i rozwoju. Połączenie materaca piankowego z pamięcią z hipoalergicznymi pokrowcami na materace i regularnym odkurzaniem powierzchni może pomóc kontrolować i łagodzić roztocza w sypialni.

Funkcja hipoalergiczna

Materace piankowe są idealne dla alergików. Tak jak gęsta natura odpycha roztocza, ogranicza także inne alergeny, takie jak pleśń i sierść zwierząt domowych, przed dostaniem się do materaca.

Zastosowane materiały są głównie hipoalergiczne – odpowiednie dla osób z alergią na wełnę, pióro lub inne włókna. Niektóre rodzaje pianek z pamięcią mają niewielki lub żaden efekt odgazowania, który jest odpowiedni dla osób wrażliwych na zapachy i ostre chemikalia.

Idealnie pasuje do regulowanych łóżek

Regulowane łóżka zyskały na popularności w ciągu ostatnich kilku lat, a materace z pianki memory pozostają jednym z ich najbardziej kompatybilnych partnerów. Pianka z pamięcią łatwo wygina się dzięki regulowanej podstawie i konturom w różnych pozycjach podstawy bez utraty trwałości.

Niskie koszty utrzymania

Materac z pianki termoelastycznej wymaga stosunkowo niewielkiej konserwacji w zakresie utrzymania. Tego rodzaju materace mogą korzystać z obracania kilka razy w roku i od czasu do czasu odkurzania, ale jest to jedyna konserwacja, jaką musi wykonać przeciętny użytkownik. Nie jest wymagane comiesięczne przerzucanie / obracanie, brak sprężyn do niszczenia i brak części elektronicznych do szaleństwa.

Doskonała żywotność i trwałość

Inną podstawową zaletą materacy z pianki memory jest ich wyjątkowa trwałość i żywotność. Przeciętny materac z pianki z pamięcią często żyje około siedmiu (7) do ośmiu (8) lat. Ponadto większość wysokiej jakości pianek o większej gęstości w rdzeniu i piance pamięciowej może trwać od ośmiu (8) do dziesięciu (10) lat. Poza tym, że trwa dłużej, pianka z pamięcią jest znacznie mniej podatna na ugięcie w porównaniu do sprężyny wewnętrznej i innych rodzajów materacy.

Wniosek

Materac piankowy z pamięcią to prezent, który wciąż daje! Od licznych korzyści zdrowotnych po bezproblemową konserwację, materac pamięciowy jest wart każdego grosza.

Możliwość zaoferowania dopasowanego komfortu i odciążenia jest powodem, dla którego materace piankowe z pamięcią pozostają tak popularne. Udowodniono, że spokojny sen po długim dniu ma ogromne znaczenie dla zachowania dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.

Materac termoelastyczny Jowisz 28cm

Nie wszystkie materace się równe

Badania naukowe wykazały, że materace ze strefowym systemem nośnym lepiej wyrównują kręgosłup niż materace niestrefowe.
Dlaczego to jest ważne? Bóle w dolnej części pleców mogą być wynikiem nacisku na kręgosłup z codziennego życia. Większość dni spędzamy w pozycji siedzącej lub stojącej w pozycji pionowej, co powoduje obciążenie krążków międzykręgowych. Strefowe wsparcie wokół bioder i ramion pozwala kręgosłupa odpoczywać, regenerować się i nawadniać pod koniec dnia.

Zobacz materac lateksowy 30cm

Zobacz materac visco memory 28cm

Właśnie dlatego materac, na którym śpisz, jest tak ważny dla zdrowia kręgosłupa.

Rodzaj materaca

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i materiałów. Każdy styl ma swoje mocne i słabe strony, jeśli chodzi o osoby z nadwagą. W tej części omówimy główne typy materacy do łóżek (pianka pamięciowa, lateks) oraz sposób, w jaki mogą one wpływać na ciężkie podkłady.

Memory Foam, pianka pamięciowa, czyli Visco Memory

Według wielu pianka pamięciowa jest jednym z najlepszych rodzajów materaców do łóżek. Czemu?

Materace piankowe, zarówno na twardej, jak i miękkiej stronie, wykonują świetną robotę przy wyrównywaniu punktów nacisku. Jedną z największych dolegliwości, jakie mają osoby otyłe, jest to, że niektóre obszary ich ciała są ranne (tj. Ich plecy lub biodra). Pianka pamięciowa to fantastyczna praca polegająca na zapewnieniu wieczornego wsparcia dla komfortu ciała.

Pomimo licznych zalet, ten styl materaca może powodować, że ludzie czują się zbyt za gorąco z powodu braku oddychalności materiału. Nie martw się, na rynku dostępnych jest kilka świetnych opcji chłodzenia pianką.

Materac ortopedyczny Visco Memory Jowisz Premium 28cmmaterac piankowy 160x200

Nasze polecane materace visco memory

Lateks

Dla osób z nadwagą materace lateksowe są również solidną opcją. Lateks wydaje się być o wiele lepszy w utrzymaniu chłodu, w przeciwieństwie do większości tradycyjnych piankowych łóżkowych opcji. Powiedziawszy to, będziesz miał inne odczucia niż omówiliśmy powyżej.

materac ortopedyczny na ból kręgosłupaNasze polecane materace lateksowe

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl

Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania:

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

to odpowiedź jest w tym artykule

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

 

Materac ortopedyczny dla osób z bólem kręgosłupa

Korzyści ze stosowania materaca ortopedycznego

Najlepszy materac dla osoby z alergią

Zalety spania na materacu lateksowym

W jaki sposób zadbać o zdrowy kręgosłup nawet w czasie snu

Jaki wybrać materac do łóżka? Czym się kierować?

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button