Dlaczego sen jest ważny dla utraty wagi

Dlaczego sen jest ważny dla utraty wagi

Kiedy próbujesz schudnąć, są pewne rzeczy, o których wiesz, że powinieneś to zrobić. Rezygnujesz z cukru i fast foodów na rzecz spożywania większej ilości warzyw, chudego białka i złożonych węglowodanów. Regularnie chodzisz na siłownię i starasz się poruszać jak najwięcej w ciągu dnia. Jednak możesz nie zdawać sobie sprawy, że

wystarczająca ilość snu jest bardzo ważną częścią utraty wagi.

Ilość snu bezpośrednio wpływa na dietę. Ludzie pozbawieni snu zwykle ważą więcej i mają większe problemy z utratą wagi niż ci, którzy mają odpowiedni odpoczynek, nawet jeśli przestrzegają tej samej diety. Kiedy nie masz dość snu, twoje ciało wytwarza głód, powodując hormony leptyny i greliny. Możesz być bardziej podatny na przejadanie się, a jednocześnie mniej zadowolony później.

Ludzie, którzy stale śpią mniej niż sześć godzin, wykazują także poziomy glukozy i insuliny oraz cechy podobne do cukrzyków, nawet jeśli są bardzo zdrowe. Twoje komórki tłuszczowe tracą zdolność do prawidłowego używania insuliny. Gdy twoje ciało staje się bardziej odporne na insulinę, będzie wytwarzać coraz więcej, aby funkcjonować. Prowadzi to do gromadzenia się tłuszczu i może ostatecznie prowadzić do chorób takich jak cukrzyca.

Niewystarczająca ilość snu powoduje również większe zestresowanie, co z kolei utrudnia kontrolowanie apetytu. Ciało pozbawione snu będzie wytwarzać więcej hormonu stresu, kortyzolu. Kortyzol uruchamia centrum nagrody w mózgu i powoduje, że pragniesz jedzenia. Połączenie większej ilości kortyzolu i greliny oznacza, że ​​musisz jeść więcej jedzenia niż zwykle, aby poczuć się usatysfakcjonowanym.

Brak snu może również prowadzić do pragnienia większej ilości słodkich lub słonych potraw i zmniejszać prawdopodobieństwo odmowy niezdrowych przysmaków. Spanie pomaga odświeżyć umysł i procesy decyzyjne. Wyczerpanie zmniejsza twoją mentalną jasność i osąd, więc bardziej prawdopodobne jest sięgnięcie po tego pączka w biurze, kiedy zwykle masz kawałek owocu.

Brak wystarczającej ilości odpoczynku może również poważnie wpłynąć na Twój czas na siłowni. Twoje ciało i mięśnie potrzebują czasu na regenerację podczas snu, abyś mógł popchnąć się następnego dnia. Podczas snu produkujesz najwięcej hormonu wzrostu, który pomaga spalać tłuszcz, a także naprawiać i budować mięśnie, dzięki czemu możesz zwiększyć siłę i schudnąć. Nie wspominając o tym, że jeśli jesteś zmęczony, znacznie częściej omijasz siłownię. Nawet jeśli to zrobisz, nie będziesz miał siły na trening najlepiej jak potrafisz. Dobry sen pomoże utrzymać energię i motywację podczas treningu.

Każdej nocy może być trudno zasnąć. Pomiędzy pracą, rodziną, obowiązkami, planowaniem i gotowaniem zdrowych posiłków oraz konsekwentnymi ćwiczeniami sen może zostać opóźniony. Ale jeśli naprawdę chcesz być zdrowy i schudnąć, spraw, aby dobry nocny sen był priorytetem.

 

Zobacz inne produkty:

Łóżko z materacem 180×200

Łóżko z materacem 160×200

Łóżko z materacem 140×200

łóżko z materacem do sypialni

 

Twój materac jest ważny – naprawdę ważny

Nie można przecenić roli, jaką odgrywa materac w dbaniu o plecy i pomaganiu w wygodnym śnie. Jeśli twoje łóżko nie zapewnia odpowiedniego poziomu miękkości, odciążenia i wsparcia, masz kłopoty. Zbyt sztywny materac nie dostosuje się do naturalnego wygięcia kręgosłupa, co prowadzi do bólu. A jeśli jest zbyt miękki, nie zapewni odpowiedniego wsparcia dla twoich pleców, powodując również ból. To samo dotyczy twojej poduszki.

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

Zobacz polecane materace

Materac klasyczny kieszeniowo sprężynowy – link

Materac kokosowy kieszeniowo sprężynowy – link

Materac termoelastyczny – pianka z pamięcią kieszeniowo sprężynowy – link

Materac lateksowy kieszeniowo sprężynowy – link

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button