Idealne miejsce nr 12 jako terapia masażu dla bólu krzyża

Idealne miejsce nr 12 jako terapia masażu dla bólu krzyża

Na szczycie pośladków znajduje się idealne miejsce do masażu: podstępna, ale kłopotliwa bestia z punktem spustowym, który zwykle tworzy się w korzeniach mięśnia pośladkowego maksymalnego. Znajduje się poniżej najniższej części dolnej części pleców, ale często odczuwa ból dolnej części pleców.
Nie tylko ma on głęboki, słodki ból podczas masowania, ale zasięg bólu, który się wokół niego rozprzestrzenia, jest prawie zawsze niespodzianką. Wydaje się być kluczem do znacznie więcej niż oczekiwano.

na ból: w dolnej części pleców, pośladkach, biodrze, ścięgna podkolanowe
związane z: bólem dolnej części pleców, rwa kulszowa, zaburzenia stawów krzyżowo-biodrowych
mięśnie: pośladkowy

Idealne miejsce nr 12, wspólny (prawie uniwersalny) punkt spustowy mięśnia pośladkowego maksymalnego

Dlaczego Idealne miejsce nr 12 jest tak idealne do leczenia bólu dolnej części pleców?

Gluteus maximus to ogromny mięsień. Wraz z mięśnia czworogłowego jest znany jako mięsień „antygrawitacyjny” ze względu na jego silne działanie podnoszące. Twój pośladek maksymalny jest mocno rekrutowany do wspinania się po schodach i skakania. Punkty spustowe w dużych mięśniach mogą być podstępne: wydają się tolerować więcej wiązań, zanim zaczniesz zauważać problem. Niejasne uczucie zmęczenia, sztywności i ciężkości w okolicy może zostać ustalone na długo przed tym, zanim zacznie boleć. To może wyjaśniać, dlaczego mało kto zdaje się wiedzieć o tym miejscu, dopóki nie zostanie ono wymasowane.

Idealne miejsce nr 12 wydaje się być bezpiecznym miejscem do ścierania. Podobnie jak wszystkie Idealne miejsce nr 12 znajduje się w mięśniu prostownikowym. Węzły mięśniowe w mięśniach otwierających ciało (prostowniki) wydają się czuć się satysfakcjonująco i bezpiecznie, powodując „słodki” ból zamiast ostrej jakości. Gluteus maximus jest dużym prostownikiem, ale znajduje się również w tym, co prawdopodobnie jedno z najbardziej wytrzymałych i najmniej wrażliwych miejsc w ludzkim ciele. Pośladki są dobrze wyściełane, z mięśniami i co najmniej trochę tłuszczu u prawie wszystkich i pokrywają największe struktury kostne w naszym szkielecie.

Wszystko to ma znaczenie w kontekście bólu krzyża, ponieważ ból krzyża przeraża ludzi. Większość pacjentów cierpiących na bóle krzyża obawia się, że ich ból jest związany z problemami strukturalnymi i łamliwością kręgosłupa – niepotrzebnie. Kręgosłup jest nie tylko wyjątkowo mocny, a kora bólu krzyża jest znacznie gorsza niż ukąszenie, znaczna część bólu również promieniuje niżej – od prawie niezniszczalnego pośladka maksymalnego.

Materac kieszeniowy Primus 32cm

Jedyną najlepszą rzeczą, jaką każdy może zrobić dla większości pacjentów z bólem pleców, jest uspokojenie ich, a Idealne miejsce nr 12 uspokaja: wydaje się, że ma silne znaczenie dla bólu pleców, a jednak promieniuje z mięsistych głębin tego mocnego regionu czystych mięśni i kości. To „bezpieczniejsze” uczucie dyskomfortu. Ogromną ulgą może być świadomość, że tak wiele wrażeń nie jest związanych z kręgosłupem.

Górna krawędź mięśnia pośladkowego maksymalnego przecina górną część pośladków na linii ukośnej, od dołka dolnej części pleców do guzka kości biodrowej (większy krętarz). Ten grzbiet mięśni jest dość łatwy do znalezienia, nawet dla początkującego. Ciśnienie może wydawać się satysfakcjonujące w dowolnym punkcie wzdłuż grzbietu, ale Perfect Spot nr 12 znajduje się w jego górnym, wewnętrznym końcu.

Jak znaleźć Perfect Spot nr 12?

Gluteus maximus to duży mięsień i zawiera kilka dobrych miejsc do masażu. Jednak Idealne miejsce nr 12 jest jak dotąd najlepszy: u góry, wzdłuż pogrubionej krawędzi (supermaterialnej), gdzie pośladek maksymalny przyczepia się do kości miednicy. Łatwo go znaleźć: poszukaj wgłębień na dolnej części pleców! Lub, jeśli pracujesz nad kimś bez dołków dolnej części pleców, musisz poczuć. Wgłębienia oznaczają umiejscowienie pary wyraźnych guzów kości po obu stronach skrajnie niskiego grzbietu, około cala lub dwóch od kręgosłupa.

Gdy znajdziesz dołeczki i / lub guzy kości, praktycznie tam jesteś. Gluteus maximus jest przymocowany do dolnej krawędzi guza. Przeciągnij palcami w przód iw tył (na boki) tuż pod guzem, aby znaleźć grubą wiązkę mięśni, odchyloną w dół i od wgłębienia. To jest krawędź pośladka maksymalnego! Najlepszym miejscem do naciśnięcia jest zwykle około centymetra poniżej kości. Najlepszym kątem jest zwykle naciskanie z boku, tak jakbyś chciał popchnąć mięsień w kierunku kości ogonowej.

Jak wygląda Idealne miejsce nr 12?

Idealne miejsce nr 12 często odczuwa silny ból pleców.

Co najmniej połowa bólu krzyża ma dużą składową bólu pośladków. Nazywam to „połączeniem tyłka”. Wierzch kości miednicy, grzebień biodrowy, który określa dolną część talii, ostro oddziela plecy od pośladków. Żadne mięśnie nie przecinają tej linii kości. Jednak pośladek maksymalny jest pod wieloma względami funkcjonalnym przedłużeniem mięśni pleców i odwrotnie – pracują razem i wydają się cierpieć razem.

Jak traktujesz Idealne miejsce nr 12?

Chociaż jakość doznań w Idealne miejsce nr 12 jest zwykle jednym z najgłębszych, najbardziej bolesnych i najbardziej łagodzących ze wszystkich odczuć w punkcie spustowym w ciele, około 25% czasu może być ostrzejsza, cieplejsza i nie tak przyjemna. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy nacisk jest przykładany bliżej dołka / guza. To mniej satysfakcjonujące uczucie zwykle oznacza albo, że nacisk na ścięgno jest zbyt duży, i możesz przesunąć się nieco dalej w dół do właściwego mięśnia (prawdopodobnie zaledwie kilka milimetrów), aby dostać się do „dobrego bólu”.

Tolerancja nacisku tego miejsca różni się znacznie w zależności od osoby – co prawda w każdym punkcie aktywacji, ale ponownie Perfect Spot nr 12 jest szczególnie dobrym przykładem. Dla osób, które odczuły ból w dolnej części pleców lub pracują na krześle, miejsce to może być wyjątkowo wrażliwe i wymagać jedynie delikatnego ucisku palcem. Inni mogą łatwo tolerować całą masę ciała dostarczaną przez łokieć. Zacznij delikatnie i powoli zbliżaj się do pożądanego ciśnienia.

Materac MIZAR klasyczny

Materac KASTOR kokosowy

 

Materac AGENA lateksowy

 

Materac HAMAL Visco pianka z pamięcią

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl

Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania:

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

Łóżko 180x200cm do sypialni z materacem

Łóżko z materacem 160x200cm

Łóżko do sypialni z materacem 140x200cm

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button