Jak ból pleców wpływa na sen?

Jak ból pleców wpływa na sen?

Zdrowy kręgosłup pełni trzy podstawowe funkcje:

Ochrona rdzenia kręgowego, który jest uważany za układy komunikacyjne organizmu, a także korzenie nerwowe i narządy wewnętrzne.
Zapewnienie wsparcia strukturalnego potrzebnego do postawienia w pozycji pionowej.
Ułatwienie ruchu dotykowego.

Termin „ból pleców” może odnosić się do wszystkiego, od drobnych bólów i wyniszczających stanów, które wpływają na inne części ciała.

Ból pleców ogólnie dzieli się na dwie kategorie:

Ostry ból pleców, który trwa krócej niż trzy miesiące (12 tygodni) i zwykle występuje w połączeniu z urazem lub wypadkiem, takim jak upadek lub nadmierne podnoszenie. Ostry ból często ustępuje, gdy leczona jest podstawowa przyczyna bólu.

Przewlekły ból pleców, który trwa co najmniej trzy miesiące; może to nastąpić z powodu urazu lub wypadku lub z powodu problemów fizjologicznych, takich jak skolioza. W obu przypadkach przewlekły ból pleców często utrzymuje się po leczeniu pierwotnej przyczyny bólu.

Najczęstsze przyczyny ostrego i / lub przewlekłego bólu pleców obejmują:

Naprężenie mięśni lub więzadeł: Podnoszenie zbyt ciężkich przedmiotów lub poruszanie się niezgrabnie to dwie typowe przyczyny obciążenia mięśni pleców i więzadeł kręgosłupa. Skurcze towarzyszące tego rodzaju obciążeniom często pogarszają złe zdrowie fizyczne.

Wybrzuszone lub pęknięte dyski: dyski międzykręgowe znajdują się między kręgami, które tworzą kręgosłup i tworzą stawy włóknisto-włókniste, które wspierają i amortyzują strukturę kręgosłupa podobnie jak amortyzatory. Mają grubą, trwałą powierzchnię zewnętrzną i miękkie, galaretowate wypełnienie. Wybrzuszenia i pęknięte dyski wywołują bolesne odczucia w kontakcie z nerwami, chociaż niektóre osoby z problemami z dyskami nie odczuwają poważnego – jeśli w ogóle – bólu pleców.

Zapalenie stawów: Zapalenie stawów odnosi się do zapalenia co najmniej jednego stawu w ciele, które prowadzi do bólu stawów i sztywności. Najczęstsze formy zapalenia stawów obejmują:

Choroba zwyrodnieniowa stawów lub zwyrodnieniowe zapalenie stawów, które powoduje przedwczesne uszkodzenie chrząstki kostnej.
Reumatoidalne zapalenie stawów, które wpływa na materiał maziowy wyściełający stawy.
Łuszczycowe zapalenie stawów, które odnosi się do zapalenia stawów spowodowanego bolesnym stanem skóry zwanym łuszczycą.
Dna moczanowa, która odnosi się do zapalenia stawów w kolanach, kostkach i / lub stopach.
Ponieważ zapalenie stawów wiąże się z przewlekłym i powszechnym bólem, ludzie z tym schorzeniem często mają trudności z zasypianiem.

Nieprawidłowości szkieletowe: Nieprawidłowości kręgosłupa i kręgosłupa, które mogą prowadzić do bólu i ucisku obejmują:

Lordoza, krzywizna dolnej części kręgosłupa, która jest nienormalnie wyraźna.
Skolioza, boczna skrzywienie kręgosłupa, które zwykle tworzy kształt C lub S.
Kifoza, nienormalna skrzywienie górnego odcinka kręgosłupa.
zaburzenia skrzywienia kręgosłupa

Większość osób z nieprawidłowościami szkieletowymi uważa spanie za plecy jako najwygodniejszą pozycję do spania, a niektórzy odczuwają dodatkową ulgę, śpiąc na boku z ręcznikami lub poduszkami pod kolanami i żebrami. Niezależnie od najwygodniejszej pozycji do snu osoby z tymi nieregularnościami mogą doświadczać częstych zaburzeń snu z powodu bólu pleców i innych objawów ich stanu.

Osteoporoza: Osteoporoza jest schorzeniem charakteryzującym się zwyrodnieniem szkieletu, które powoduje, że kości stają się porowate i łamliwe. Złamania osteoporozy często występują w obszarach takich jak biodra, nadgarstki i kręgosłup. Ten stan może prowadzić do silnego bólu pleców w przypadku złamania lub zapaści kręgów.

Oprócz tych chorób lekarze zidentyfikowali następujące czynniki ryzyka ostrego lub przewlekłego bólu pleców:

Wiek: Ból pleców dotyka ludzi w każdym wieku, ale stan ten występuje znacznie częściej u osób w wieku 30 lat lub starszych.
Brak ćwiczeń fizycznych: osoby o słabych, bezwarunkowych mięśniach są uważane za narażone na objawy bólu pleców.
Otyłość: noszenie dodatkowej masy – szczególnie w okolicach brzucha – może nadmiernie obciążać mięśnie pleców.
Choroby: Niektóre dolegliwości medyczne, takie jak rak, są związane z objawami bólu pleców.
Nadmierne lub nieprawidłowe podnoszenie: Ból pleców jest często związany z urazami związanymi z podnoszeniem, które mogą wystąpić, jeśli osoba podnosi zbyt duży ciężar i / lub unosi się plecami zamiast nóg.
Problemy ze zdrowiem psychicznym: osoby z depresją i lękiem są bardziej podatne na ból pleców i inne fizyczne objawy ich stanu.
Palenie: Zwykle palenie papierosów pozbawia organizm składników odżywczych niezbędnych do odżywiania dysków i innych obszarów pleców.

Wybór najlepszego materaca na ból pleców

Materac powinien zmniejszać ból pleców, zapewniając równą, stabilną powierzchnię, która pomaga śpiący w utrzymaniu prawidłowego ustawienia kręgosłupa, niezależnie od jego pozycji snu. Jednak każda pozycja snu wpływa na wyrównanie kręgosłupa na różne sposoby, a masa ciała śpiącego jest również ważnym czynnikiem do rozważenia.

 

Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania:

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

Lateks najlepiej dopasowuje się do kształtu ciała

Strefy komfortu

  • optymalna podpora dla głowy
  • strefa wysokiego komfortu
  • strefa podparcia lędźwi
  • strefa komfortu bioder
  • strefa podparcia ud
  • strefa podparcia łydki
  • komfortowe podarcie stóp

Jaka jest idealna twardość materaca?


Wiele osób z bólem pleców uważa, że bardzo mocny materac pomoże złagodzić ich ból. To nie jest prawda. To, czego potrzebujesz, nie jest twardym materacem skalnym, ale wygodnym i mocnym materacem, który podtrzymuje Twoje ciało.

Materace lateksowe zapewniają wsparcie odciążające w obszarach, w których większość materacy nie potrafi.

Zalety spania na materacu lateksowym

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button