Dlaczego po śnie bolą mnie plecy?

Dlaczego po śnie bolą mnie plecy?

Jeśli każdego ranka odczuwasz ból pleców, przyczyną może być Twoja pozycja podczas snu. Złe pozycje do spania mogą wywierać nacisk na kręgosłup, powodując spłaszczenie jego naturalnej krzywizny. Może to również powodować napięcie pleców i nieprzyjemny nacisk na stawy.

Jak wybrać materac?
Krok 1: Czy naprawdę potrzebujesz nowego materaca? Wiele osób zmienia łóżka już po kilku latach i to w porządku, jeśli możesz sobie na to pozwolić.
Krok 2: Określ swój budżet.
Krok 3: Wybierz swój idealny typ i materiał.
Określ swoją idealną pozycję do spania i twardość.
Weź pod uwagę swoją wagę jako czynnik.

Czy lepiej spać na twardym czy miękkim materacu?
Podczas gdy twardszy materac zapewnia kościom większy opór i wsparcie, bardziej miękki materac może zapewnić komfort i poduszkę, których potrzebujesz, aby spać szczęśliwie przez całą noc.

Który materac jest lepszy z pianki lub materaca sprężynowego?
Pianka z pamięcią jest świetna dla tych, którzy chcą technologii izolującej ruch i materaca dopasowującego się do ich ciała i punktów nacisku. Jednakże, chociaż pianka z pamięcią kształtu ma delikatniejszą teksturę i jest bardziej miękka w dotyku, jeśli chcesz uzyskać mocniejsze uczucie, materac sprężynowy będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.

Który rodzaj łóżka nadaje się do spania?
Średnio twardy materac lub twardy materac z bardziej miękką poduszką zapewni kręgosłupowi odpowiednią równowagę podparcia i amortyzacji. Regulowane łóżko może być dobrym zakupem, jeśli chcesz spać z podniesioną głową.

Czy osoby śpiące na boku potrzebują twardego lub miękkiego materaca?
Zwykle spanie na boku wymaga od średniej do średniej miękkości materaca, aby odpowiednio podeprzeć ciało, zwłaszcza brzuch i dolną część pleców. Jeśli jesteś cięższy niż przeciętny, prawdopodobnie będziesz potrzebować mocniejszego materaca, a jeśli jesteś lżejszy niż przeciętny, możesz chcieć uzyskać miękkość niż przeciętnie.

Jaki jest najlepszy materac na ból dolnej części pleców i bioder?
Bez względu na typ ciała, najlepszy materac na ból dolnej części pleców i bioder powinien zapewniać ścisłe dopasowanie, które amortyzuje punkty nacisku i umożliwia kręgosłupowi utrzymanie neutralnej pozycji. Pianka z pamięcią i lateks zwykle najlepiej spełniają te wymagania.

Jaki materac polecają kręgarze?
Zwykle polecam hybrydowe materace z pianką z pamięcią lub lateksowe, ponieważ mają dobrą równowagę między podparciem a odciążeniem. Potrzebujesz również materaca, który jest sprężysty, oddychający i dostarcza dobrych materiałów.

Jaki materac zalecają ortopedzi?
Zarówno specjaliści ortopedzi, jak i kręgarze polecają materac lateksowy z różnych powodów, w tym z następujących: Dopasowuje się do Twojego ciała. Minimalizuje punkty nacisku i poprawia przepływ krwi do obolałych mięśni.

Materac termoelastyczny Jowisz 28cm Materac z lateksem Venus

Jakie są wady materaca z pianki memory?
Pianka z pamięcią może na początku być przytulna, ale recenzje pianki z pamięcią zawsze obejmują klientów, którzy twierdzą, że ich materac ma poważne zapadnięcia i opadnięcia, że ​​pianka ostatecznie nie odbija się. Te spadki mogą powodować bóle ciała i pleców, ponieważ nie otrzymujesz wsparcia, którego potrzebujesz.

Dlaczego materace piankowe z pamięcią są złe?
Pianka z pamięcią kształtu, jeśli jest zbyt miękka, może spowodować, że osoba śpiąca utraci prawidłowe ustawienie kręgosłupa poprzez zbyt głębokie zagłębienie się w materac. … Mimo że pianka z pamięcią jest miękka, wielu śpiących ma problemy ze zmianą pozycji snu w nocy. Pianki z pamięcią dostosowują się do ruchów ciała z powolnymi reakcjami, co może utrudniać sen.

Czy pianka z pamięcią może zranić plecy?
Materac z pianki memory może powodować ból pleców, jeśli nie znajdziesz odpowiedniego dla siebie poziomu twardości. Idealnie twardy materac do pozycji do spania utrzymuje kręgosłup w neutralnej pozycji, jednocześnie odciążając punkty nacisku. Śpiący na boku będą najbardziej wygodne na średnich, średnio miękkich lub miękkich materacach.

Dlaczego materace hotelowe są takie wygodne?
Materace hotelowe są wygodne, ponieważ wykorzystują wysokiej jakości piankę z pamięcią kształtu lub piankę lateksową w celu uzyskania wyjątkowej redukcji nacisku i wsparcia; wraz z nakładkami na materace, miękkimi prześcieradłami, puszystymi kołdrami, puchowymi poduszkami i nieskazitelnym wystrojem pokoju, aby stworzyć komfortową atmosferę.

Materac kieszeniowy Primus 32cm

Jak często należy zmieniać materac?
W normalnych warunkach materace należy wymieniać co 6 do 8 lat.

Skąd mam wiedzieć, czy potrzebuję twardego czy miękkiego materaca?
Ogólnie rzecz biorąc, ciężsi ludzie wolą twardsze materace. Miękkie pianki mogą zbyt mocno zapadać się, zapewniając wygodę i odpowiednie wsparcie. I odwrotnie, lżejsze podkłady mogą tonąć mniej i znaleźć twarde łóżka jako niewygodnie twarde, więc generalnie preferują opcje miękkie do średnio twardych.

Jakie są zalety materacy piankowych z pamięcią kształtu?
Najlepsze do wyrównania kręgosłupa i podparcia pleców. Pianka z pamięcią kształtu znajdująca się po twardszej – i gęstszej – stronie sprawia, że ​​jest to najlepszy materac do podparcia pleców. Dobry do punktów nacisku.
Brak transferu ruchu!
Trwałe i łatwe w utrzymaniu.

Dlaczego bolą mnie plecy po spaniu na materacu z pianki memory?
Materac piankowy z pamięcią kształtu może zranić plecy, jeśli jest zbyt miękki, zbyt twardy, zbyt cienki, nie ma podparcia, ugina się, jest umieszczony na niewłaściwej ramie, nie miał wystarczająco dużo czasu, aby dostosować się do twoich cech fizycznych; lub po prostu nie jest odpowiedni dla twojej masy ciała, typu ciała lub dominującej pozycji do spania.

Dlaczego bolą mnie plecy po zakupie nowego materaca?
Materac powinien być zaprojektowany tak, aby prawidłowo podtrzymywał plecy. Jeśli jest stary, podparcie się zepsuło, co prowadzi do bólu pleców. Jeśli Twój materac nie jest stary, ale został zaprojektowany z użyciem zwojów lub tylko płaskiej, spójnej warstwy lateksu, możliwe, że nie otrzymujesz odpowiedniego podparcia, którego wymagają krągłości Twojego ciała.

Jaki jest najlepszy rodzaj materaca na ból pleców i szyi?
Pianka, szczególnie pianka lateksowa, może działać najlepiej w przypadku śpiących z bólem pleców i szyi. Same cewki nie zapewnią wystarczającego konturowania i zmniejszenia nacisku, więc wybór hybrydy z wygodnymi warstwami z pianki lateksowej może pomóc spełnić tę potrzebę.

Czy twardy czy miękki materac jest lepszy na zapalenie stawów?
Materac, który jest zbyt miękki, może prowadzić do nadwyrężenia kręgosłupa, a materac, który jest zbyt twardy, może przyczynić się do wzrostu nacisku, więc osoby cierpiące na zapalenie stawów i bóle stawów mogą skorzystać na starannym doborze poziomu twardości.

Skąd mam wiedzieć, czy mój materac jest zbyt twardy?
Jeśli budzisz się z bólem pleców, szyi lub ramion, materac może być zbyt twardy. Jeśli budzisz się rano – lub w nocy – odczuwając dyskomfort w niektórych punktach nacisku, takich jak ramiona, biodra lub kolana, prawdopodobnie Twój materac jest zbyt twardy.

Skąd mam wiedzieć, czy mój materac powoduje ból pleców?
Jeśli kładziesz się do łóżka, czujesz się świetnie i budzisz się nieszczęśliwy, to dobry znak, że Twój materac powoduje ból pleców. Materac, który jest zbyt miękki, spowoduje, że kręgosłup wypadnie z wyrównania przez całą noc, a materac, który jest zbyt twardy, spowoduje ucisk stawów w biodrach, co prowadzi do bólu w dolnej części pleców.

Dlaczego materace piankowe z pamięcią są tak popularne?
Materace piankowe z pamięcią są popularne z wielu powodów. Ludzie kupują je, ponieważ: Prawdopodobnie zmniejszają rzucanie się i przewracanie w nocy, co jest główną przyczyną złego snu. Równomiernie rozkładają masę ciała, co zapewnia prawidłowe podparcie organizmu i nie powoduje bolesnego ucisku.

Czy to źle, że materac leży na podłodze?
Ustawienie łóżka może potencjalnie unieważnić gwarancję na materac. Większość typów materacy jest zbudowana tak, aby siedzieć na platformie z listew lub na sprężynie, a nie na ziemi. Firmy produkujące materace ostrzegają przed spaniem na podłodze, ponieważ ziemia jest domem dla kurzu, robaków i pleśni, z których wszystkie powodują unieważnienie gwarancji.

 

Materac 160x200 klasyczny Materac 160x200 kokosowy
Materac 160x200 visco pianka z pamięcią Materac 160x200 lateksowy

Dowiedz się o ergonomii: zwłaszcza jeśli pracujesz w trudnej fizycznie pracy, stosowanie zasad ergonomii (projektowanie mebli i narzędzi, które odpowiadają naturalnym konturom ciała) może znacznie zmniejszyć ryzyko obrażeń kręgosłupa i pomóc w utrzymaniu zdrowych pleców. Istnieją również urządzenia pomocnicze, które mogą pomóc w utrzymaniu prawidłowej postawy oraz inne urządzenia, które zachęcają do prawidłowego ergonomicznego ruchu.

Materac Optimum 200x200cm

Materac MIZAR klasyczny

Materac KASTOR kokosowy

 

Materac AGENA lateksowy

 

Materac HAMAL Visco pianka z pamięcią

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl

Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania:

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

Łóżko 180x200cm do sypialni z materacem

Łóżko z materacem 160x200cm

Łóżko do sypialni z materacem 140x200cm

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button