Materac lateksowy czy pianka z pamięcią?

Materac lateksowy czy pianka z pamięcią?

Lateks i pianka z pamięcią to oba rodzaje pianek, ale jeśli chodzi o sen, zdecydowanie nie są one wymienne. „Istnieje wiele różnic w wyglądzie tych powierzchni”, sposób, co w nich jest, jak długo działają i ile kosztują, to tylko kilka rzeczy, które wpływają na decyzję o wyborze jednej czy drugiej.

Jak więc zdecydować, który rodzaj pianki najlepiej pasuje do Twojego snu? Zacznij od zajrzenia pod maskę, aby naprawdę zrozumieć różnice. Poniżej znajduje się kilka kluczowych punktów odróżniających piankę z pamięcią od lateksu.

Jak są zrobione

Pianka pamięci, zwana także pianką lepko sprężystą, jest rodzajem pianki poliuretanowej o dużej gęstości. Bardziej ekologiczne wersje pianki z pamięcią wykorzystują składniki pochodzenia roślinnego, takie jak olej sojowy, zamiast niektórych pochodnych ropy naftowej. Pianka pamięci mięknie w reakcji na ciepło i nacisk, co nadaje jej charakterystyczny dotyk.

Większość materacy z pianki nie jest w 100% pianką z pamięcią – gdyby takie były, byłyby tak miękkie, że zbyt głęboko opadłyby na powierzchnię. Zamiast tego materace piankowe premium z pamięcią są wykonane z warstw pianek o różnej grubości i gęstości, co zapewnia właściwe połączenie wygody i wsparcia.

Z drugiej strony lateks jest naturalnym materiałem wykonanym z soku drzewa kauczukowego. Aby przekształcić go w piankę, poddaje się go obróbce – w tym zamrażaniu, a następnie pieczeniu – ale ponieważ materiał pochodzi z naturalnego źródła, jest biodegradowalny, hipoalergiczny i ogólnie bardziej przyjazny dla środowiska. Pamiętaj tylko, że nie wszystkie lateksy są naturalne: niektóre materace składają się częściowo lub całkowicie z syntetycznej pianki lateksowej, która podobnie jak pianka z pamięcią jest zwykle wykonana z materiałów ropopochodnych.

Jak się odczuwa te produkty

Pianka z pamięcią znana jest z idealnego konturowania kształtów ciała. Ta zgodna jakość sprawia, że doskonale nadaje się do zmniejszania „przenoszenia ruchu” z jednej strony łóżka na drugą, więc ruchy jednego śpiącego nie przeszkadzają jego partnerowi.

Pianka lateksowa ma nieco podobne konturowanie, ale pianka bardziej odpycha się od twojego ciężaru, dając większe poczucie wyporu. Oto test: jeśli rozłożysz palce i mocno naciskasz na każdy rodzaj materaca, lateks dość szybko „odbije się”, a odcisk dłoni zajmie więcej czasu, aby zniknąć z piankowego materaca pamięciowego (to jest „pamięć” w akcja).
Lateks jest również hipoalergiczny i naturalnie odporny na roztocza pleśni i kurzu, dlatego jest dobrym wyborem dla każdego, kto cierpi na alergie lub wrażliwość chemiczną.

Współczynnik ciepła

Spanie na piance pamięciowej polega na tym, że „śpi się na gorąco”, co jest funkcją struktury zamkniętych komórek pianki, która może zatrzymywać ciepło i jej właściwości przytulania się do ciała.
Z drugiej strony lateks działa spokojniej; materiał ma strukturę otwartych komórek, która sprzyja lepszemu przepływowi powietrza przez materac.

Pamiętaj jednak, że wiele nowszych materaców piankowych z pamięcią rozwiązało ten problem, dodając warstwy żelu chłodzącego i inne funkcje wentylacyjne, więc niekoniecznie zatrzymują tyle nadmiaru ciepła. Roślinne pianki z pamięcią są zwykle chłodniejsze niż inne typy.

Jak długo działają

W pełni naturalne materace lateksowe należą do najtrwalszych, zwykle działają kilka lat dłużej niż inne rodzaje materacy. (To samo nie dotyczy częściowo lub całkowicie syntetycznego lateksu).

Pianka nie działa tak długo, ale jej trwałość może się znacznie różnić w zależności od jakości i gęstości pianki. Pianki gęstsze zazwyczaj wytrzymują dłużej niż lżejsze.

Rodzaj materaca

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i materiałów. Każdy styl ma swoje mocne i słabe strony, jeśli chodzi o osoby z nadwagą. W tej części omówimy główne typy materacy do łóżek (pianka pamięciowa, lateks) oraz sposób, w jaki mogą one wpływać na ciężkie podkłady.

Memory Foam, pianka pamięciowa, czyli Visco Memory

Według wielu pianka pamięciowa jest jednym z najlepszych rodzajów materaców do łóżek. Czemu?

Materace piankowe, zarówno na twardej, jak i miękkiej stronie, wykonują świetną robotę przy wyrównywaniu punktów nacisku. Jedną z największych dolegliwości, jakie mają osoby otyłe, jest to, że niektóre obszary ich ciała są ranne (tj. Ich plecy lub biodra). Pianka pamięciowa to fantastyczna praca polegająca na zapewnieniu wieczornego wsparcia dla komfortu ciała.

Pomimo licznych zalet, ten styl materaca może powodować, że ludzie czują się zbyt za gorąco z powodu braku oddychalności materiału. Nie martw się, na rynku dostępnych jest kilka świetnych opcji chłodzenia pianką.

Materac ortopedyczny Visco Memory Jowisz Premium 28cmmaterac piankowy 160x200

Nasze polecane materace visco memory

Lateks

Dla osób z nadwagą materace lateksowe są również solidną opcją. Lateks wydaje się być o wiele lepszy w utrzymaniu chłodu, w przeciwieństwie do większości tradycyjnych piankowych łóżkowych opcji. Powiedziawszy to, będziesz miał inne odczucia niż omówiliśmy powyżej.

materac ortopedyczny na ból kręgosłupaNasze polecane materace lateksowe

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl

Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania:

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

to odpowiedź jest w tym artykule

 

Dlaczego lateks jest jedyny w swoim rodzaju jako materiał na materac

Materac ortopedyczny dla osób z bólem kręgosłupa

Materac ortopedyczny dla osób z bólami pleców

Korzyści ze stosowania materaca ortopedycznego

Najlepszy materac dla osoby z alergią

Zalety spania na materacu lateksowym

W jaki sposób zadbać o zdrowy kręgosłup nawet w czasie snu

Jaki wybrać materac do łóżka? Czym się kierować?

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button