Jak możesz prawidłowo spać na plecach?

Jak możesz prawidłowo spać na plecach?

Spanie na plecach

Z jakiegoś powodu spanie na plecach nie przychodzi większości z nas naturalnie. Tylko około 14% populacji jest klasyfikowanych jako osoby śpiące na plecach. Może dlatego, że spędzamy czas w łonie matki w pozycji embrionalnej i większość z nas śpi w tej pozycji przez całe dzieciństwo i dorosłe życie.

Chociaż nie jest to nasza pozycja do drzemki, ma wiele zalet zdrowotnych. Najważniejszym z nich jest lepsze ustawienie kręgosłupa, co zmniejsza ból. Inne pozytywy to minimalizacja refluksu kwasu, zapobieganie zmarszczkom i utrzymanie jędrnych piersi.

Oczywiście pierwszym krokiem jest położenie się płasko. Chcesz, aby głowa i szyja były w neutralnej pozycji. Oprzyj się pokusie przekręcenia głowy na bok lub obrócenia kolan w lewo lub w prawo.

Możesz zbadać, jak to jest unosić ręce dookoła słyszanego obszaru w prowizorycznej formacji bramki. Niektórym ludziom to wygodne, podczas gdy inni odczuwają nacisk na ramiona. Poeksperymentuj z tym pomysłem i zobacz, co działa w Twoim przypadku.

Połóż poduszkę pod kolanami

Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do takiego spania, możesz początkowo odczuwać ból i ucisk w dolnej części pleców. Pomocne może być umieszczenie pod kolanami poduszki, aby uzyskać ulgę.

Innym sposobem uniknięcia uczucia presji jest lekkie rozciągnięcie przed snem. Ludzie, którzy siedzą przez cały dzień, mają zwykle napięte ścięgna podkolanowe i zginacze bioder. Wykonując rozciąganie zwane gołębiem i przytrzymując go przez jedną minutę z każdej strony, możesz zmniejszyć swoje szanse na odczuwanie bólu podczas leżenia w tej pozycji.

Czy poduszki mogą pomóc w nauce zasypiania na plecach?

Poduszki są pomocnym narzędziem w nauce snu w nowy sposób. Półpłaska i regulowana poduszka pod szyję pomoże utrzymać głowę w neutralnej pozycji bez zbytniego podnoszenia. Upewnij się, że nie jest też zbyt płaska. Poduszka, która nie jest wystarczająco wysoka, ustawi krzywiznę szyi pod nienaturalnym kątem.

Poduszki pod pachami mogą zapewnić wsparcie i sprawić, że poczujesz się przytulnie.

I wreszcie, umieszczenie poduszki pod kolanami zmniejsza napięcie i może zapewnić spokojny sen.

Materac nawierzchniowy Visco memory – Topper

Czy mogę spać na plecach, gdy jestem w ciąży?

Jeśli jesteś w ciąży, unikaj tej pozycji. Ponieważ Twoja waga jest teraz inaczej rozłożona, spanie na plecach może zmniejszyć krążenie, co nie jest dobre dla Ciebie i Twojego dziecka. Nie będzie to problemem podczas pierwszego trymestru, ale jeśli jesteś w drugim lub trzecim trymestrze, unikaj tej pozycji.

Biorąc pod uwagę korzyści zdrowotne wynikające ze spania w tej pozycji, warto się w tym nauczyć. Może to zająć trochę czasu, ale jeśli możesz zmniejszyć zmarszczki, złagodzić objawy bólu i zminimalizować refluks żołądkowy, warto zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby opanować tę umiejętność.

Dowiedz się o ergonomii: zwłaszcza jeśli pracujesz w trudnej fizycznie pracy, stosowanie zasad ergonomii (projektowanie mebli i narzędzi, które odpowiadają naturalnym konturom ciała) może znacznie zmniejszyć ryzyko obrażeń kręgosłupa i pomóc w utrzymaniu zdrowych pleców. Istnieją również urządzenia pomocnicze, które mogą pomóc w utrzymaniu prawidłowej postawy oraz inne urządzenia, które zachęcają do prawidłowego ergonomicznego ruchu.

Materac Optimum 200x200cm

Materac MIZAR klasyczny

Materac KASTOR kokosowy

 

Materac AGENA lateksowy

 

Materac HAMAL Visco pianka z pamięcią

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl

Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania:

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

Łóżko 180x200cm do sypialni z materacem

Łóżko z materacem 160x200cm

Łóżko do sypialni z materacem 140x200cm

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button