Jaka twardość materaca, jeśli odczuwasz ból pleców?

Jaka twardość materaca, jeśli odczuwasz ból pleców?


Idealna jędrność dla osób z bólem pleców będzie zależeć zarówno od wagi, jak i pozycji do spania. Osoby o masie poniżej 130 funtów ogólnie preferują bardziej miękkie powierzchnie do spania, od miękkiej do średniej twardości, w zależności od pozycji do spania. Tymczasem podkłady o masie od 130 do 230 funtów powinny na ogół szukać materaca o średniej miękkości do średnio twardej, a osoby o masie powyżej 230 funtów lepiej sobie radzą z łóżkami w zakresie od średniej twardości do twardości.

Jakie rodzaje materacy są najlepsze dla osób z bólem pleców?

Osoby z bólem pleców najczęściej korzystają z materaców piankowych lub lateksowych ze względu na ich zdolność do zmniejszania ucisku i kształtowania się blisko ciała.

Jaka pozycja do spania jest najlepsza w przypadku bólu dolnej części pleców?

Najlepszą pozycją do spania dla osób, które odczuwają ból w dolnej części pleców, jest z boku lub z tyłu. Podkłady boczne powinny rozważyć umieszczenie poduszki między kolanami w celu utrzymania prawidłowego wyrównania przez miednicę i biodra oraz powinny zmieniać boki każdej nocy, aby zapobiec bólowi ramion. Niektórzy znajdują największą ulgę w pozycji płodowej, ponieważ zwiększa to przestrzeń między kręgami. Podkłady pleców powinny rozważyć umieszczenie poduszki pod kolanami, aby wesprzeć naturalną krzywiznę kręgosłupa.

Jaka pozycja do spania jest najlepsza w przypadku bólu górnej części pleców?

Śpiący odczuwający ból w górnej części pleców mogą znaleźć wygodę i prawidłowe ustawienie, śpiąc na boku z piankową poduszką, aby podeprzeć głowę i cienką poduszką między kolanami, aby zmniejszyć nacisk na biodra. Inną dobrą opcją jest spanie na plecach z poduszką szyjną do podtrzymywania głowy i szyi.

Jakiego rodzaju materaca należy unikać w przypadku bólu pleców?

Osoby z bólem pleców preferują więcej konturowania i odprężania niż większość materaców sprężynowych. To powiedziawszy, są wyjątki w tej kategorii, które zawierają wystarczająco grube warstwy zapewniające komfort, aby zapewnić odpowiednie obniżenie ciśnienia.

Czy materac może powodować ból pleców?

Tak, materace mogą powodować ból pleców. Zbyt twardy materac wywiera nacisk na niektóre części ciała, na przykład na ramię i biodro, jeśli śpisz z boku, co może powodować ból. Z drugiej strony spektrum zbyt miękki materac pozwoli ciału zapaść się w nienaturalną pozycję i nie będzie wspierał prawidłowego wyrównania kręgosłupa.

 

Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania:

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

Lateks najlepiej dopasowuje się do kształtu ciała

Strefy komfortu

  • optymalna podpora dla głowy
  • strefa wysokiego komfortu
  • strefa podparcia lędźwi
  • strefa komfortu bioder
  • strefa podparcia ud
  • strefa podparcia łydki
  • komfortowe podarcie stóp

Jaka jest idealna twardość materaca?


Wiele osób z bólem pleców uważa, że bardzo mocny materac pomoże złagodzić ich ból. To nie jest prawda. To, czego potrzebujesz, nie jest twardym materacem skalnym, ale wygodnym i mocnym materacem, który podtrzymuje Twoje ciało.

Materace lateksowe zapewniają wsparcie odciążające w obszarach, w których większość materacy nie potrafi.

Zalety spania na materacu lateksowym

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button