Jaki materac na chory kręgosłup?

materace klasy premium

Jaki materac na chory kręgosłup?

Pacjenci często pytają mnie, jaki materac najlepiej pomoże złagodzić ból dolnej części pleców. Spanie na niewłaściwym materacu może faktycznie powodować ból pleców lub go pogorszyć, ale który materac jest właściwym wyborem, aby złagodzić ból dolnej części pleców?

Prawie wszyscy cierpimy na bóle krzyża w pewnym momencie naszego życia.

Właściwy materac może złagodzić ból pleców, a w większości przypadków pomaga zapobiegać bólowi pleców.

Kluczem jest to, że nasz materac powinien zapewniać zarówno wygodę, jak i wsparcie. Ponieważ komfort oznacza różne rzeczy dla różnych ludzi, skupmy się najpierw na kwestii wsparcia.

PROBLEM: Materac z niewłaściwym podparciem nie może utrzymać kręgosłupa we właściwej pozycji, co prowadzi do złej postawy snu i wysiłku mięśni. Te niezamierzone konsekwencje mogą zdecydowanie prowadzić do nasilenia bólu dolnej części pleców, bezsenności i po prostu złego lub zakłóconego snu.

Potrzebujemy kluczowej koncepcji „odpychania” w ramach systemu wsparcia naszych materacy. Właśnie dlatego prawidłowe nakładanie warstw i odpowiednie rodzaje pianki są niezbędne w materacu, aby zapewnić prawidłowe i optymalne podparcie. Niezależnie od postawy snu (leżenie pleców, brzucha lub boku) kręgosłup potrzebuje wsparcia, aby utrzymać cztery główne krzywe; szyjny, piersiowy, lędźwiowy i krzyżowy. Krzywe te mają na celu rozkładanie naprężeń mechanicznych, gdy ciało jest w ruchu, a także podczas snu.

Bez odpowiedniego wsparcia kręgosłup może zostać doprowadzony do pozycji hiperlordotycznej (do przodu), co może być bardzo uciążliwe dla kręgosłupa, szczególnie u osób ze zwężeniem kręgosłupa lub zwyrodnieniowym zapaleniem stawów. Dlatego powinno być jasne, że utrzymanie odpowiedniego wsparcia jest najważniejsze dla systemu łóżek, na którym śpisz. Sugeruję, aby wszystkie materace musiały zaczynać od solidnej, wspierającej podstawy o wysokiej sprężystości każdego materaca – bez względu na to, jaka pianka zostanie użyta do opracowania materaca. Zdecydowanie wolę samą warstwę nośną od pianki lateksowej, która zapewnia trwałą i wygodną odporność na odpychanie. Uwielbiam najwyższą warstwę komfortu z pianki kokosowej, która zapewnia bliższy komfort „neutralnej sprężystości” i pozwala na podparcie kręgosłupa pod warstwą wspierającą (lateks). Materac, który zapewnia zarówno komfort, jak i wsparcie, pomaga zmniejszyć ból dolnej części pleców, pozwalając kręgosłupa naprawdę odpocząć i odmłodzić się w nocy.

Materac, który zapewnia dobre podparcie, utrzymuje kręgosłup i szyję w prawidłowym wyrównaniu bez tworzenia punktów ucisku. Jeśli twój materac nie wspiera cię dobrze, istnieje większe prawdopodobieństwo, że obudzisz się z bólem szyi i / lub pleców.

Czy budzisz się z bólem lub cierpisz z powodu bólu pleców?

Ból pleców jest okropny, a jeśli śpisz na niewłaściwym materacu, ból często się nasila. Ale chociaż nie ma czegoś takiego jak idealny materac dla wszystkich, a nawet dla osób z bólem pleców, istnieje coś takiego jak idealny materac dla Ciebie. Znajdź go i możesz obudzić się z mniejszym (lub nawet bez) bólem pleców.

Wykonaj więc swoje badania, biorąc pod uwagę swoją wagę, styl spania i rodzaj bólu pleców, i nigdy nie zakładaj, że materace ortopedyczne są zawsze najlepsze. Jeśli wybierzesz odpowiedni materac, będzie on zachęcał do dobrej pozycji do spania i utrzymywał cię we wszystkich właściwych miejscach, jednocześnie rozluźniając mięśnie – a wszystko to połączy się, aby zapewnić ci dobry sen i prowadzić do mniejszego dyskomfortu następnego ranka.

Skąd więc mam wiedzieć, który poziom twardości jest dla mnie odpowiedni?

Jeśli budzisz się z bólem szyi lub pleców, najlepiej jest zostać oceniony przez wykwalifikowanego specjalistę medycznego, który może ustalić, czy Twój materac może być przyczyną. W każdym razie istnieje łatwy test, który możesz wykonać, aby ustalić, czy któryś materac jest odpowiedni dla Ciebie.

„Jeśli położysz się płasko na materacu, to, co chcesz poczuć, to taka sama presja we wszystkich następujących punktach nacisku” – wyjaśnił Jones. „Chcesz poczuć to z tyłu głowy, za obydwoma łopatkami, z tyłu łokci, u podstawy pośladków i wreszcie na piętach. Jeśli toniesz bardziej w stopach lub biodrach lub odczuwasz większy nacisk na ramiona, sugerowałoby to, że nie jest to odpowiedni materac dla ciebie ”.

Oczywiście, twoja waga będzie miała wpływ na to, jak twardy jest materac: cięższa osoba wywiera większy nacisk na materac i dlatego potrzebuje nieco twardszego materaca niż lekka osoba. Wasza pozycja do spania może być również ważnym czynnikiem. Jeśli śpisz głównie na boku, możesz wybrać coś z większą amortyzacją, aby pomieścić ramiona i biodra, a jeśli śpisz w różnych pozycjach (nierzadko dla osób z bólem pleców), powinieneś wybrać materac wystarczająco, aby zapewnić wsparcie, ale wystarczająco miękki, aby konturować twoje ciało.

Wniosek

Materac piankowy z pamięcią to prezent, który wciąż daje! Od licznych korzyści zdrowotnych po bezproblemową konserwację, materac pamięciowy jest wart każdego grosza.

Możliwość zaoferowania dopasowanego komfortu i odciążenia jest powodem, dla którego materace piankowe z pamięcią pozostają tak popularne. Udowodniono, że spokojny sen po długim dniu ma ogromne znaczenie dla zachowania dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.

Materac termoelastyczny Jowisz 28cm

Nie wszystkie materace się równe

Badania naukowe wykazały, że materace ze strefowym systemem nośnym lepiej wyrównują kręgosłup niż materace niestrefowe.
Dlaczego to jest ważne? Bóle w dolnej części pleców mogą być wynikiem nacisku na kręgosłup z codziennego życia. Większość dni spędzamy w pozycji siedzącej lub stojącej w pozycji pionowej, co powoduje obciążenie krążków międzykręgowych. Strefowe wsparcie wokół bioder i ramion pozwala kręgosłupa odpoczywać, regenerować się i nawadniać pod koniec dnia.

Zobacz materac lateksowy 30cm

Zobacz materac visco memory 28cm

Właśnie dlatego materac, na którym śpisz, jest tak ważny dla zdrowia kręgosłupa.

Rodzaj materaca

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i materiałów. Każdy styl ma swoje mocne i słabe strony, jeśli chodzi o osoby z nadwagą. W tej części omówimy główne typy materacy do łóżek (pianka pamięciowa, lateks) oraz sposób, w jaki mogą one wpływać na ciężkie podkłady.

Memory Foam, pianka pamięciowa, czyli Visco Memory

Według wielu pianka pamięciowa jest jednym z najlepszych rodzajów materaców do łóżek. Czemu?

Materace piankowe, zarówno na twardej, jak i miękkiej stronie, wykonują świetną robotę przy wyrównywaniu punktów nacisku. Jedną z największych dolegliwości, jakie mają osoby otyłe, jest to, że niektóre obszary ich ciała są ranne (tj. Ich plecy lub biodra). Pianka pamięciowa to fantastyczna praca polegająca na zapewnieniu wieczornego wsparcia dla komfortu ciała.

Pomimo licznych zalet, ten styl materaca może powodować, że ludzie czują się zbyt za gorąco z powodu braku oddychalności materiału. Nie martw się, na rynku dostępnych jest kilka świetnych opcji chłodzenia pianką.

Materac ortopedyczny Visco Memory Jowisz Premium 28cmmaterac piankowy 160x200

Nasze polecane materace visco memory

Lateks

Dla osób z nadwagą materace lateksowe są również solidną opcją. Lateks wydaje się być o wiele lepszy w utrzymaniu chłodu, w przeciwieństwie do większości tradycyjnych piankowych łóżkowych opcji. Powiedziawszy to, będziesz miał inne odczucia niż omówiliśmy powyżej.

materac ortopedyczny na ból kręgosłupaNasze polecane materace lateksowe

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl

Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania:

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

to odpowiedź jest w tym artykule

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

 

Materac ortopedyczny dla osób z bólem kręgosłupa

Korzyści ze stosowania materaca ortopedycznego

Najlepszy materac dla osoby z alergią

Zalety spania na materacu lateksowym

W jaki sposób zadbać o zdrowy kręgosłup nawet w czasie snu

Jaki wybrać materac do łóżka? Czym się kierować?

Share this post


You've just added this product to the cart:

Call Now Button